Kural 7: İngilizce Soru Cevap Yöntemi

İngilizce eğitiminde soru cevap tekniği son yıllarda daha çok tercih edilen ve özellikle ingilizce konuşma yeteneği geliştirmede çok faydalı bir tekniktir. Bu tekniğin piyasada farklı isimler altında uygulamaları vardır. Bunlardan en çok bilineni Callan metodudur. Callan metodunda öğretmen, bir sürü basit sorular sorarak, öğrencilerden çabucak cevap verilmesi istenir. Callan Metod, öğrencilerin İngilizceyi anlayabilme ve akıcı konuşabilme yeteneğini geliştiren bilimsel bir metoddur. Soru cevap yöntemi, öğrenciyi öğrenme sürecinde aktif hale getiren bir interaktif ingilizce eğitimidir.

effortless-english

İngilizce soru cevap yönteminin Effortless English sistemindeki adı, dinle ve cevapla küçük hikayeleridir.  Effortless English yedinci ve son kuralında bu tekniği öğreneceğiz. Kanımca bu kural, Effortless English sisteminin en önemli kuralıdır. Bu kuralımızı öğrenmek için aşağıdaki videomuzu izleyip altındaki açıklamaları okuyalım.

Bugün Effortless English yedinci ve son kuralını anlatacağız. Yedinci kuralımız, çabucak ingilizce konuşmanıza ve İngilizceyi hemen anlamanıza yardımcı olan çok güçlü bir tekniktir. İşte bu, otomatik ve akıcı ingilizce konuşmayı öğrenme yöntemidir.

Yedinci kuralımız: Dinle Ve Cevapla küçük hikayeleridir. Dinle ve cevapla küçük hikayeler yöntemi nedir ve neden güçlüdür? Daha önce kullandığınız klasik ingilizce eğitiminden hatırlayacağınız gibi, okullarda ve kurslarda dinle ve tekrarla yöntemini kullanıyordunuz. Dinle ve tekrarla yönteminde, belki de anlamını bile bilmediğiniz, anlamadığınız cümleleri tekrarlayarak hocayı taklit etmeye çalışıyordunuz. Duyduğunuz şeyi aynen tekrarladığınızda düşünmenize hiç gerek kalmıyordu. Sadece hocanın söylediğini tekrarlıyordunuz.

Dinle ve Cevapla yöntemi, eski yöntemlerden çok daha güçlüdür. Dinle ve cevapla küçük hikayeler, öğretmenin bir sürü basit sorular sorduğu, öğrencilere ingilizce konuşma refleksi kazandırmak için hazırlanmış özel hikayelerdir. Bu hikayelerde öğretmen birçok soru sorar. Öğrenciler bu soruları dinler ve cevaplar. Bu çalışma tekniğiyle öğrenciler duydukları ingilizce soruları hemen anlayabilme ve otomatik olarak çabucak cevaplama yeteneği kazanırlar. Böylece otomatik olarak, gramer kurallarını düşünmeden, kendi dilinizde tercüme etmeden acıkı ingilizce konuşmayı öğrenirsiniz.

Dinle ve cevapla hikayelerinde sorulan sorular çok basittir. Bunun sebebi, öğrencilere otomatik konuşma yeteneği kazandırmaktır. Sorulan sorular zor olduğu takdirde öğrencinin durup düşünmesi gerekir. Hal bu ki bu tekniğin amacı düşünmeden, tercüme etmeden konuşma yeteneği kazandırmaktır. Bu yöntem gerçekten çok güçlüdür, onu mutlaka kullanın.

İngilizce soru cevap yöntemini kullanmak için, bir yerli konuşmacı (native speaker) bulup, bu tekniği ve bu videoyu ona gösterip, sizin için dinle ve cevapla hikayeler oluşturmasını rica edebilirsiniz. Ya da Effortless English mp3 derslerini kullanabilirsiniz.

Bugün itibariyle Effortless English akıcı ingilizce konuşmanın 7 kuralını öğrenmiş olduk. Bu kurallar birçok araştırmalardan yararlanılarak oluşturulmuş çok güçlü kurallardır. Şimdi sıra geldi uygulamaya. Bu kurallarımızı ingilizce çalışmalarınızda mutlaka uygulayın. Eğer uygulamaya geçirmezseniz, kuralları bilmek size fayda sağlamaz. 7 kuralımızı uygulayarak İngilizcenizi çok hızlı geliştireceksiniz. İngilizce konuşmaları çok daha hızlı ve çabuk anlayacaksınız. En önemlisi, düzenli olarak çalışırsanız yakında akıcı ingilizce konuşacaksınız.

Akıcı ingilizce konuşmanın 7 kuralını uygulamanın en iyi yolu, Effortless English mp3 derslerini kullanmaktır. Effortless English derslerini, bu yedi kural çerçevesinde sizler için özel oluşturulmuş çok faydalı derslerdir. Derslerimizi almak için aşağıdaki, Buy Now yazan büyük butona tıklayın. Daha fazla bilgi almak için burayı tıklayarak Effortless English ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Effortless English setinin içinde; kelimeler dersimiz, küçük hikayeler dersimiz, pov gramer dersimiz ve text dosyalarımız vardır. Derslerimiz gerçekten çok faydalıdır. Onları hemen bugün kullanmaya başlayabilirsiniz. Derslerimizi aldığınızda size hemen bir mail göndeririz. O maildeki bağlantıya tıklayarak dersleri indirme sayfasına gidip hepsini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Şimdi harekete geçin, derslerimizi kullanmaya hemen bugün başlayın. Kolayca, çabucak ve otomatik olarak ingilizce konuşmaya başlayın.

Detaylı Bilgi için Burayı Tıklayın!

Effortless English Kuralları:

Paylaşmak Güzeldir:
18 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir