Akıcı İngilizce Konuşma Becerisi Kazanma

ingilizce-dinle-konus1Merhaba arkadaşlar, İngilizce çalışmalarınız nasıl gidiyor? İngilizce gramer bilginiz yeterince iyi, günlük konuşmalar için gerekli kelime birikimine sahipsiniz ancak yine de “anlıyorum ama İngilizce konuşma becerisi  yok” mu diyorsunuz?

Bugün sizlerle, akıcı ingilizce konuşma becerisinden bahsetmek istiyorum. Akıcılık nedir? Akıcılık, kolay ve hızlı ingilizce konuşma (ve anlama) becerisidir. Tercüme etmeksizin konuşmak! Aslında akıcılık, anında anlamak ve konuşmaktır. Akıcı ingilizce konuşma, ingilizce eğitiminde hedeflediğiniz seviyedir.

Akıcı ingilizce konuşma becerisi kazanmak için tek bir yol vardır.

Yapılan pekçok araştırma açıkça ortaya koymaktadır. Akıcı ingilizce konuşmanın tek yolu vardır. Bol bol anlaşılabilir ve tekrarlı ingilizce dinlemelisiniz. İşte tek yol budur.

Bu kavramların ikisi de çok önemlidir. ANLAŞILABİLİR ve TEKRARLI ingilizce dinlemek. Eğer dinledikılerinizi anlamazsanız, bir şey öğrenemezsiniz. İngilizcenizi geliştiremez, akıcı konuşma becerisi kazanamazsınız.

Anlaşılabilirlik formülün sadece yarısıdır.

Dinlediğiniz İngilizcenin anlaşılır olması gerekli ama yeterli değildir. Bununla birlikte bol bol tekrarlı dinleme yapmalısınız. Eğer bir kelimeyi sadece bir kere duyarsanız, onu kısa süre sonra unutursunuz. Yeni bir ingilizce kelimeyi ve gramer yapısını anında anlayıp otomatik konuşabilmek için onu daha önce defalarca duymuş olmak gerekir. İşte bunun için mini stories mp3 (dinle ve cevapla dersleri), kelimeler mp3 dersleri, Point Of View mp3 dersleri ve Audio mp3 derslerini tekrar tekrar dinlemenizi istiyoruz.Bu derslerden her birini en az 30 kere dinlemelisiniz. 6-8 ay sonra ingilizce konuşmanız daha hızlı ve daha iyi olacaktır. Akıcı ingilizce konuşma otomatik olarak gerçekleşecek. Düşünmenize ya da endişe etmenize gerek yok. Yalnızca tekrarlı olarak ingilizce dinleyin yeter. İngilizce eğitiminizde iyi şanslar diliyoruz, kendinize iyi bakın, Effortless English Club.

Akıcı İngilizce konuşma becerisi kazanmak amacıyla, anlaşılır ve tekrarlı dinleme yapmanız için en iyi İngilizce eğitim seti, mini hikaye tekrarlı soru cevap yöntemini kullanan Rahat İngilizce setidir. Bu setteki mini hikayeler kolay İngilizce öğrenmek ve otomatik olarak konuşayı öğrenmek için özel tasarlanmıştır. Bu derslerde, belli bir gramer konusunu öğrenmek için özel hazırlanmış küçük bir hikaye dinlersiniz. Sonra bu hikayeyle ilgili tekrarlı ve kolay sorulara cevap vererek İngilizce pratik yapmış olursunuz. Sıfırdan kolay İngilizce öğrenmek isteyenler ve biraz temel bilgisi olan orta seviye için Rahat İngilizce eğitim seti çok faydalıdır. Ayrıntılı bilgi için rahatingilizce.com

Orta seviye ve üzeri için Power English setini öneriyorum. Bu sette de yine aynı yöntemle, yani tekrarlı soru cevap mini hikayeleriyle otomatik olarak İngilizce konuşma becerisi kazanabilirsiniz.

Şunlar da ilginizi çekebilir:

Paylaşmak Güzeldir:

“Akıcı İngilizce Konuşma Becerisi Kazanma” üzerine 11 yorum

  • Rica ederiz arkadaşlar. Doğru tekniklerle ingilizce eğitimi ve akıcı ingilizce konuşma konularında paylaştıklarımız beğenildikçe mutluluk duyuyoruz. Tüm arkadaşlardan yorumlarını bizlerle paylaşmalarını rica ediyoruz. Hepinize iyi çalışmalar dileriz.

   Cevapla
 1. Harika bir site yapmışsınız, gerçekten çok fayda sağlayan içerikle dolu bir site, çok geç keşfetmişim, tekrardan teşekkürler…

  Cevapla
  • Merhaba Onur, yorumlarınla sitemize katkıda bulunduğun ve bizi cesaretlendirdiğin için biz teşekkür ederiz. Sizlere faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize.

   Cevapla
 2. bir ara denemek icin ucretsiz ornek ders veriliyordu. onu kaldirmissiniz. ben derslerinizi almak istiyorum ama once nasil oldugu hakkinda bilgi sahibi olmak ve zaman ayirip ayiramayacagimi gormek isterdim. bunu saglayabilmeniz mumkun mu tekrar. o zamanlar almak istedim ama kart bilgilerini sorunca alamamistim. kartim yoktu cunku

  Cevapla
 3. Merhaba, ben Fidan.Bu siteyi cok begendim.Uzun zamandir ki boyle bir site ariyordum. Bu sitenin yapimcilarina tesekkur ederim.Ben Azerbaycanda yasiyorum.Bu yuzden Turk kardeslerime selamlarimi iletiyorum.Tesekkurler

  Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.