Rahat İngilizce Eğitim Seti (Başlangıç ve Orta)

Bu sitede sizlere çoğu zaman klasik İngilizce eğitim sisteminin hatalı yönlerinden ve alternatif İngilizce öğrenme yöntemlerinden bahsediyorum. Klasik yöntemleri kısaca özetlemek gerekirse, ders kitapları okumak, gramer ve analiz odaklı İngilizce çalışmak ve sınavlarla, bir takım testlerle İngilizceyi doğal olmayan metotlarla beynimize sokmaya çalışmak diyebiliriz.

Gerçekten de yıllarca okullarda ve özel kurslarda bu şekilde İngilizce öğrenmeye çalışmaktan hepimize fenalık geldi. Bu yüzden, İngilizceyi eğlenceli bir aktivite olarak görmek yerine, okulda geçmemiz gereken bir ders olarak görüp ondan soğuduk. Şimdi sizlere yepyeni bir set olan Rahat İngilizce hakkında bilgi vereceğim.

Rahat İngilizce sistemi, alanında uzman dil bilimcilerin yaptıkları bilimsel araştırmalara dayanan tekniklerle, klasik yöntemlere göre çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğrenmenizi sağlıyor. İngilizceye karşı geliştirdiğimiz ön yargılarımızdan ve beynimizi sınırlayıcı inançlarımızdan kurtulup eğlenceli bir yaklaşımla İngilizce öğrenmenize olanak sağlıyor. Hepsinden önemlisi, daha ilk derslerden itibaren pratik yaparak, konuşarak öğrenme fırsatı sunuyor.

Ücretsiz İngilizce video dersleri için burayı tıklayın!

Aslında sitemizin takipçileri bu tekniklere çok yabancı sayılmazlar. Rahat İngilizce eğitim seti, uzun zamandan beri sizlere tanıttığım Effortless English sistemiyle aynı teknikleri kullanarak İngilizce öğrenmemize yardımcı oluyor. Effortless English setini tanıttığım yazılara gönderilen birçok yorumda bize, bu setin yeni başlayanlar için yani sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için uygun olup olmadığı sorulduğunda, hayır cevabını veriyordum. Yeni başlayanlar için İngilizce eğitim seti tavsiyesi isteyenlere ise açıkçası net bir cevap veremiyordum.

Şimdi ise, yeni başlayanlar için Rahat İngilizce setini tavsiye ediyorum. Aslında bu set, sadece yeni başlayanlar için değil, temel İngilizce bilgisine sahip olan ama İngilizcesini ilerletmek isteyenler için de çok faydalı bir içeriğe sahip. Şöyle ki, bu set içerisinde toplam 20 bölüm bulunuyor. Bunlardan ilk dört bölüm temel bilgiler adını taşıyor ve İngilizcede zamirler, işaret sıfatları, sahiplik gibi en temel bilgileri kapsıyor. Diğer 16 bölümde, cümle yapıları, zamanlar ve İngilizcede en çok kullanılan pek çok konuyu öğrenebiliyorsunuz.

İngilizce eğitim seti

Rahat İngilizce Sistemi Ücretsiz E-mail Kursu

Tıpkı Effortless English sisteminin 7 kuralı gibi, Rahat İngilizce sisteminin hızlı ve kolay İngilizce öğrenmek ve İngilizceyi otomatik olarak anlayıp konuşabilmek için çok faydalı tekniklerden ibaret olan 5 prensibi vardır. Bu prensipler, gerçekten çok faydalı teknikleri ve ipuçlarını bizlere öğretmektedir. Bunları ilerleyen zamanda sitemizde sizlerle paylaşacağım. Bu prensipleri sitenin blog sayfasından takp edebilirsinzi. Şimdi isterseniz, Rahat İngilizce eğitim seti içeriğine göz atabilirsiniz.

Rahat İngilizce Başlangıç Setinde Neler Var?

Yukarıda da bahsettiğim gibi set içerisinde toplam 20 bölüm bulunmaktadır. Her bölüm içerisinde, gramer, mini hikaye ve extra olmak üzere üç ders vardır. Tüm dersler mp3 audio formatında olup dinleme ağırlıklı bir eğitim setidir. Ayrıca her mp3 dersinin yazılı dokümanı olan bir adet pdf dosyası bulunmaktadır. Şimdi bu derslerde neler olduğunu, yani bunlarla nasıl İngilizce öğreneceğinizi biraz açalım.

Rahat İngilizce Gramer Dersleri

Gramer derslerinin süresi, ortalama olarak 10 dakika civarındadır. Bu dersi bir taraftan, pdf dokümanındaki tabloları, açıklamaları ve örnekleri okurken, aynı zamanda mp3 dersini dinleyerek takip edersiniz. Bu dersteki bilgileri ezberlemeye uğraşmaz, sadece İngilizcenin genel mantığını ve cümle yapısını anlamaya çalışırsınız. Yani Rahat İngilizce seti, gramer ağırlıklı bir set değildir. Sizi gramer kurallarına boğarak sıkmaz. Gramer dersindeki teorik bilgi çok dozajındadır.

Mini Hikaye Dersleri

Rahat İngilizce setindeki en önemli ders mini hikayelerdir. Bu derste, yeni öğrendiğiniz gramer konusunu içeren bir hikaye dinlersiniz. Bu hikaye; (daha akılda kalıcı bir resim oluşturması için) biraz komik, biraz garip ve biraz abartılı durumları anlatır. Hikayeyi dinledikten sonra Fatih hoca, hikayeyle ilgili çok kolay sorular sormaya başlar. Dinleyenlerin bu sorulara cevap vermesi için bir iki saniye sessiz kalır ve doğru cevabı söyler. Yapmanız gereken bu basit sorulara yüksek sesle cevap vermektir. Böylece mini hikaye soru cevap yöntemiyle, pratik yaparak İngilizce konuşma becerimizi geliştiririz.

Mini hikayeyi ilk dinlediğinizde cevap veremeyebilirsiniz. Bu çok normaldir ve bu durumda dersi sadece dinlersiniz. Rahat İngilizce setindeki her bölümü en az 4-5 gün boyunca tekrarlı olarak dinlemeniz gerekmektedir. İkinci ve üçüncü günden sonra sorulara nasıl cevap vereceğinizi öğrenmiş olursunuz. Yeni kelimeleri tekrar tekrar dinleyerek çok hızlı öğrenirsiniz. Çünkü bu soru cevap tekniğinde kelimelerin, eş anlamlılarını, zıt anlamlılarını soru formatında ve cevap formatında sürekli dinlersiniz. Yani bu setle İngilizceyi dinleyerek öğrenirsiniz. Tıpkı çocukların öğrendiği gibi.

Extra Dersleri

Rahat İngilizce mini hikaye derslerinde hikaye ve soru cevap bölümü tamamen İngilizcedir. Yani kelimelerin ve cümlelerin Türkçelerini bu derste bulamazsınız. Bunun için Extra dersi hazırlanmıştır. Extra dersinde, mini hikayedeki cümlelerin, soru ve cevapların önce İngilizcesini dinlersiniz hemen sonra Türkçesini dinlersiniz. Bu dersin en önemli özelliği, kelimeleri tek tek tercüme değil, cümlecik cümlecik tercüme yapmasıdır. Böylece küçük parçalara değil, phrase dediğimiz kelime gruplarına ve cümlelerin anlamına, yani büyük resme odaklanmış olursunuz. Effortless English birinci kuralında bahsettiğimiz Dr. James Asher’in yaptığı araştırmada bunun çok faydalı bir öğrenme tekniği olduğu kanıtlanmıştır.

Rahat İngilizce Çalışma Rehberi

Bu eğitim setinin temel öğeleri, yukarıda anlattığım üç temel derstir. Bunlardan başka, setle birlikte indirebileceğiniz bir adet çalışma rehberi hazırlanmıştır. İki sayfadan oluşan bu Pdf dosyasında, Rahat İngilizce başlangıç setinden en yüksek faydayı sağlamak için nasıl çalışacağınız, hangi sırayla gideceğiniz ve dersleri tam olarak nasıl kullanacağınız ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Böylece dersleri rast gele değil, en başından itibaren planlı programlı bir şekilde çalışıp öğrenebilirsiniz. Ayrıca set içindeki tüm bölümlerin içinde, hangi gramer konusu bulunduğunu gösteren bir index bulunmaktadır.

Bonus İngilizce Dersleri

Rahat İngilizce eğitim seti fiziksel bir ürün değil, dijital bir üründür. Mp3 fortında dinleme derslerinden ve bu derslere ait yazılı dokümanlardan oluşur. Yani dersler, kitap ya da CD şeklinde kargo ile gönderilmeyip, satın alma işleminden hemen sonra bütün dersleri bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Dersleri satın aldıktan sonra aynı şekilde bir birinden faydalı bonus derslerini de bilgisayarınıza indirip hemen dinleyerek İngilizcenizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bonuslar arasında hızlı İngilizce öğrenme tekniklerini kapsayan İniglizce mp3 dersleri, PDF formatında bir adet gramer kitabı ile dinle ve cevapla yöntemiyle pratik yaparak İngilizce konuşabileceğiniz mini story dersleri bulunuyor.

Ücretsiz Örnek İngilizce Dersleri İndir

Şimdi set hakkında daha iyi fikir sahibi olabilmeniz adına, set içinden bir bölümü ücretsiz olarak sizlerle paylaşıyoruz.  Bu arada sayfamızı sosyal medyada paylaşarak sitemize destek olduğunuz için teşekkür ederiz 🙂

Ders Çalışma Rehberi İNDİR!

Ücretsiz Dersleri İNDİR!

Rahat İngilizce Eğitim Seti İndirin!

Rahat İngilizce eğitim seti içindeki dersler, yukarıda da belirttiğim gibi mp3 dinleme ve pdf okuma dosyalarından oluşan dijital bir üründür. Dersleri internet üzerinden satın aldıktan hemen sonra bilgisayarınıza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Yine derslerinizi ilk bir iki gün bilgisayarınızda çalıştıktan sonra (mp3 olanları) telefonunuza veya mp3 player aygıtlarınıza yükleyip istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Rahat İngilizce setindeki her bölümü ortalama 4 gün çalışacağınızı düşünürsek, setin tamamını bitirmek 80 gün sürecektir. Yani bu seti çalışmak, toplamda 2.5 ay gibi bir zamana tekabül eder ki bu da piyasadaki İngilizce kurslarının bir kuru gibidir. Ama Rahat İngilizce eğitim seti ile, bu kurslarda öğrendiğinizden çok daha iyi, çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğreneceksiniz. Ve en önemlisi, bu kurslarda gerçekleştiremediğiniz İngilizce konuşma hedefini Rahat İngilizce ile orta düzeye kadar gerçekleştirebileceksiniz.

Rahat İngilizce setinin fiyatı, 257 TLdir. (aşağıdaki indirim kuponuyla birlikte 227 TL) Ödemeyi internet üzerinden kredi kartınızla yapabilirsiniz. Çoğu kartlara taksit seçeneği vardır. Bu fiyatı, piyasadaki özel ders ücretleriyle kıyaslarsanız, ortalama iki saatlik özel ders ücretiyle çok daha fazlasını satın alacaksınız demektir. Piyasadaki kurs ücretlerine göre de çok daha avantajlı ve fayda olarak da çok daha tatmin edici olacaktır. Üstelik çalışma zamanınızı kendiniz belirleyecek ve istediğiniz yerde çalışabileceksiniz.

Rahat İngilizce Seti İndirim Kuponu

Sitemiz ziyaretçilerine özel olarak hazırlanan 30 TL değerinde indirim kuponunu kullanarak Rahat İngilizce setini 257 TL yerine  227 TL‘ye satın alabilirsiniz.

Kupon Kodu: ingilizcetube

İndirim kuponunuzu kullanmak için burayı tıklayın!

Yukarıdaki linke tıklayarak Rahat İngilizce eğitim setini, bonus dersleriyle birlikte, 9 aya varan taksit imkanıyla satın alıp, tüm derslerinizi bilgisayara indirip şimdi İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Rahat İngilizce eğitim seti ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için www.rahatingilizce.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede sıkça sorulan sorular bölümünde merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilir, iletişim sayfasından set hakkında daha fazla bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Rahat İngilizce facebook, Twitter ve Google Plus sayfa adresleri de iletişim sayfasında mevcuttur.

Not: Bu setteki dersler kitap ya da CD gibi fiziksel bir ürün değildir. Bu yüzden kargo ile gönderilmez. Yani bu sayede kargo parası ödemenize ve günlerce beklemenize gerek yoktur. Ödeme işleminden sonra tüm dersleri bilgisayarınıza indirin ve İngilizce öğrenmeye hemen başlayın.

Paylaşmak Güzeldir:

“Rahat İngilizce Eğitim Seti (Başlangıç ve Orta)” üzerine 22 yorum

 1. Öncelikle benim rahat ingilizce sitesi ve Fatih hocayla tanışmamı sağladığınız için çok çok teşekkür ederim. Bu konuyu ziyaret ettikten sonra siteye ulaştım rahat ingilizce setini edindim ve başlangıç seviyesindeki hatta neredeyse sıfır seviyesinde olan İngilizcem şu anda yabancılarla oturup sohbet edebileceğim, dinlediğim şarkıları filmleri anlayabileceğim düzeye geldi. Yıllardır okullarda gördüğümüz sıkıcı grammar dersleriyle soğuduğum ingilizceyi yeniden sevmeye başladım. Özellikle rahat ingilizce setindeki mini hikayeler bölümünün faydası inanılmaz oldu. Aniden sorulan sorular hızlıca cevaplar vermeyi başarınca özgüvenim yerine geldi. Yabancı arkadaşlıklar kurup sohbet etmekten çekinmemeye başladım. Yanlış yapar mıyım bana gülerler mi endişesini kaybettim. Piyasada gördüğüm tartışmasız en faydalı setlerden biri oldu. Çok daha uzun süreli kursları bekliyorum. Fatih hocama buradan tekrar teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Merhaba Burak, yorumlarınla katkıda bulunduğun için teşekkür ederiz. Gerçekten de ülkemizde klasik yöntemlerle İngilizce öğrenmeye çalışanların büyük bir bölümü, sınavlardan geçer not alacak kadar İngilizce öğrenebilmekte ama İngilizce konuşma konusunda çok yetersiz kalmaktadır. Rahat İngilizce mini hikaye soru cevap dersleri, konuşarak İngilizce öğrenme fırsatı sunarak bu alandaki büyük boşluğu doldurmaktadır. Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler ve orta seviye için tavsiye ederiz.

   Cevapla
 2. Aslında amacım effortless english setini almakdı ama kurallar bölümündeki videoda adamın dediklerinin yüzde seksenini anlıyosanız bu set tam sşze göre demişsiniz. Dersi açtım adamın demek istediğini anlıyorum ama daha çok tahmin ederek. Sanırım çok fazla kelime eksiğim var.
  Bende kolay ingilizce setini almaya karar verdim ama bi sorum var. Şimdi kolay ingilizceyi bitirdikten sonra seviyem ne derece olucak? Tüm zamanları grammer ları (ezberleme mantığıyla değil dinleye dinleye :D) öğretiyomu? Bunu cevaplarsanız bişey daha sorucam. Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba Ahmet, Rahat İngilizce eğitim setinde, İngilizcede en çok kullanılan cümle yapılarını yani grameri öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgileri mini hikaye dersinde kullanılan soru cevap tekniğini kullanarak pekiştirecek ve otomatik olarak anlayıp konuşabilecek hale geleceksiniz. Rahat İngilizce setindeki mini hikayeler, tıpkı Effortless English setindeki mini story dersleri gibidir. Bu teknik, İngilizce kelimeleri, tekrarlı bir şekilde hızlı ve kolay öğrenmenize ve otomatik olarak İngilizce konuşma refleksi kazanmanız için çok güçlü bir tekniktir. Effortless English videolarında duyduklarını büyük oranda ve kolay bir şekilde anlayamayanlar için en iyi hazırlık seti Rahat İngilizcedir. Bu set sizi, başlangıç seviyesinden orta seviye üzerine taşıyacaktır. Sonrasında Effortless English setinin son sürümü olan Power English setini kullanmanızı öneririm. Başka sorularınız varsa, yardımcı olmaya çalışalım.

   Cevapla
 3. Cevap için teşekkürler. Yani rahat ingilizce setini tamamladığımda effortless english e değil direk effortless english in son sürümü olan power english e geçicem? Rahat ingilizce de öğreniceğim kelimeler bunun için yeterli olucak mı? Çünkü adam full ingilizce anlatıyo ingilizce kelimeleri ingilizce kelimelerle anlatıyo yani. Cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

  Cevapla
  • Effortless English ile Power English seti arasında seviye olarak çok büyük bir fark yoktur. Rahat İngilizce setini bitirdiğinizde Power English setini kullanabilecek duruma gelirsiniz. Ancak burada genele olarak söylememiz gereken bir şey var. Gerek Rahat İngilizce, gerekse diğer setleri çalışırken sadece bu setlerle yetinmeyin. Bol bol İngilizce okuma ve dinleme çalışmaları yapın. Özellikle kolay İngilizce hikayeler okuyup dinleyin. Rahat İngilizce seti ile birlikte indireceğiniz ders çalışma rehberinde anlatıldığı gibi her gün iki saat İngilizce çalışmaya vakit ayırırsanız İngilizce seviyenizi çok hızlı geliştirebilirsiniz. İyi çalışmalar…

   Cevapla
 4. Setin içeriğine baktım fillerin 3. Halllarinin kullanıldığı zamanların grammerlarının hiç biri yok neden?

  Cevapla
  • Merhaba Berkay, evet Rahat İngilizce başlangıç setinde İngilizcedeki tüm gramer konuları bulunmuyor. Bu set, yeni başlayanların kolay İngilizce öğrenmeleri ve biraz temel bilgisi olan orta seviye arkadaşların mini hikaye soru cevap tekniğiyle bilgilerini pekiştirip konuşma pratikleri yapmaları için hazırlanmıştır. Aslında bu sette anlatılan gramer konuları, İngilizce günlük konuşmalarda en çok kullanılan cümle yapılarını kapsamaktadır. Fiillerin üçüncü halleri, diğer konulara göre daha az kullanıldığından, bu konu daha sonra çıkacak olan Rahat İngilizce 2. setinde anlatılacaktır. Yine de Rahat İngilizce başlangıç setiyle İngilizce öğrenen biri, günlük konuşmaları anlayabilecek ve kendisini temel düzeyde ifade edebilecektir.

   Cevapla
 5. Aslında ben kendimi şuan ki ingilizcemle temel düzeydem daha iyi ifade edebiliyorum akıcı olarak çok az gramer bilgisi olarak çünkü bi cümle söylüyceğimde bildiğim kelimeleri kullanıyorum. Ama karşıdaki bişey söyleyince (mesela effortless english i kuram adam) kelime eksiğinden dolayı anlamıyorum çünkü farklı farklı bilmediğim kelimeler söylüyo sizce bu aşamada bu seti almalımıyım grammer için -yoksa hikaye okuyarak kelime bilgimi mi geliştirmeliyim? Grammer bilgisizliği hikaye okurkende sıkıntı yaratıyo mesela geniş geçmiş gelecek konularını anlıyorum hikayede ama olaya diğer zamanlar girince cümleyi çeviremiyorum. Napmalıyım nası bi yön izlemeliyim?

  Cevapla
  • Effortless English setine başlamak için acele etmeyin. Önce kolay İngilizce hikayeler bulup okuyun. Mümkünse sesli hikayeler bulup hem okuyun, hem dinleyin. bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını sözlük kullanarak öğrenin. Gramer kurallarından bilmediklerinizi, internetten araştırarak bulup öğrenebilirsiniz. Bu süreçte, Rahat İngilizce derslerini kullanarak kelime bilgisi, dinleme-anlama, konuşma becerilerinizi ilerletebilirsiniz. Sadece bu set için söylemiyorum. Genel olarak tavsiyem, bol bol okuyun ve dinleyin. Kolay ve eğlenceli olan ilginizi çeken içeriklere odaklanın. Düzenli olarak (her gün en az bir saat) İngilizceye vakit ayırın.

   Cevapla
 6. Rahat ingilizce setinde tüm zamanlar öğretilmiyo demişsiniz peki rahat ingilizceyi btirip power ingilizceye geçtiğimizde rahat ingilizce de görnediğimiz zamanları power ingilizcede adam pov derslerinde anlatıcakmı? Ve daha önemlisi biz adamın bu anlatımını rahat ingilizcede gördüğümüz bilgilerle yani rahat ingilizce ile edindiğimiz ingilizce seviyesi ile anlıyabilcek miyiz? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Effortless English ve Power English setlerinde gramer dersleri yani gramer anlatımı yoktur. Bu setlerde önce bir listening dersi olan main audio dersini dinlersiniz. Bu dersler, AJ Hoge’un kişisel gelişim, liderlik, motivasyon, öğrenme konularında katıldığı seminerlerden, okuduğu kitaplardan seçtiği bazı bölümlerden oluşuyor. Genel olarak eğlenceli ve faydalı bilgiler içeriyor. Bu derslerde geçen yeni kelimelerden oluşan mini story dersinde bir hikaye dinliyorsunuz. AJ Hoge, bu hikayeyle ilgili özellikle yeni kelimeler etrafında bir sürü soru soruyor. Siz de bu sorulara cevap vermeye çalışıyorsunuz. Pov dersinde de yine gramer anlatımı yoktur. Sadece mini story dersindeki aynı hikayi farklı zamanlarda tekrar dilemiş oluyorsunuz. Yani grameri analiz ederek değil, uygulamasını dinleyerek (bilinçaltı olarak) doğru kullanmayı öğreniyorsunuz. Bu süreçte bilmediğiniz yapılar, kelimeler karşınıza çıkacaktır. Önemli olan gramer kurallarının isimlerini bilmek değil, bunları duyduğunuz zaman anlayabilmek ve konuşurken kullanabilmektir. Bunu da tekrar tekrar dinleyerek yapacaksınız. Rahat İngilizce setini bitirdiğiniz zaman Power English setini dinlediğinizde %80-90 oranında anlayabileceğinizi söyleyebilirim. Zaten yüzde yüz anlayabilecek olsanız bu setleri kullanmaya gerek kalmaz.

   Cevapla
  • Merhaba Veysel, Lingusta seti de oldukça popüler bir set. Ücretsiz deneme derslerini inceleme fırsatımız olmuştu. Bu derslerde genel mantık, duyduğunuz İngilizce cümleleri söylemek. Önce size cümleyi veriyorlar, sonra Türkçe anlamını söyleyip hadi siz de bunu İngilizce olarak söyleyin diyorlar.
   Rahat İngilizcede ise İngilizce sorulara İngilizce cevaplar vermeyi öğreniyorsunuz. Bize göre bu yöntem İngilizce anlama ve konuşma becerisiniz geliştirmek için çok daha faydalıdır. Ayrıca Lingustanın her dersi ortalama yarım saat sürüyor. Bu da dinleyenlerin 15 dakikadan sonra dikkatinin dağılmasına ve sıkılmalarına sebep oluyor. Rahat İngilizce mini hikaye dersleri ortalama 15 dakika sürüyor ki bu ideal bir süredir. Ayrıca Rahat İngilizce derslerinde, zihnimizde kalıcı öğrenmeyi sağlayan hikayeler sunuyor. Özetle önce Rahat İngilizce eğitim setini kullanmanızı öneriyoruz.

   Cevapla
 7. merhaba ingilizce öğrenmeyi çok istiyorum rahat ingilizceye internette dolaşırken rastladım dinleyerek öğrenmeden bahsediyor ama yazmakta önemli sadece konuşmak bence yeterli değil bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Başlangıç seviyesindeyim.

  Cevapla
  • Merhaba Eda, başlangıç seviyesindeyseniz Rahat İngilizce Eğitim seti sizin için güzel bir kaynak olacaktır. İngilizcede en önemli özellik elbette akıcı konuşma becerisi kazanmaktır. Bunu da bol bol dinleyerek ve pratik yaparak kazanabilirsiniz. Rahat İngilizce setindeki mini hikaye derslerinde, sistematik tekrarlı hikayeler dinleyip, kolay sorulara yüksek sesle cevaplar verip pratik yaparak yani konuşarak İngilizce öğrenebilirsiniz.
   Sizin de söylediğiniz gibi, İngilizcede yazmak da çok önemli bir beceridir. Bunu da bol bol okuma yaparak geliştirebilirsiniz. Okuyarak kelimelerin yazılışlarına aşina olursunuz. Ve zamanla duygu ve düşüncelerinizi yazarak ifade edebilecek duruma gelebilirsiniz. Rahat İngilizce setindeki dersler mp3 formatında dinleme dersleridir. Tüm derslerin pdf formatında yazılı textleri bulunmaktadır. Yani dersleri dinlerken aynı zamanda okuyarak da takip edebilirsiniz. Böylece kelimelerin yazılış ve telaffuzlarını öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 8. burak isimli arkadaşın bu ingilizce firmasında çalıştığı çok belli olmuş 🙂 okadar özenerek yazmış ki herkesin duymak isteyeceği şeyleri yazmış 🙂

  Cevapla
  • Boş yorum atmışsın bu seti 2 yıl önce aldım, açıkçası pek çalışmadım ama oldukça etkili bir set. Şu an tekrar başladım, üstteki kişi ne yazmışsa ben kefilim. Set gayet iyi ve kaliteli.

   Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.