Süper Hızlı İngilizce Öğrenin

Yıllardan beri okullarda İngilizce eğitimi görüyoruz. Bu da yeterli gelmiyor, özel İngilizce kurslarına katılıyoruz. Onca emek verdikten ve zaman harcadıktan sonra neden istediğimiz seviyede İngilizce öğrenemiyoruz. Neden istediğimiz gibi akıcı İngilizce konuşamıyoruz?

İşte bu yazımızda, yukarıdaki soruların cevabını bulacaksınız. Aşağıda, hızlı ingilizce öğrenme tekniklerini uygulayarak verimliliğinizi nasıl arttıracağınızı açıklamaya gayret edeceğiz. Ayrıca bu dersin orjinal ingilizce mp3 ve pdf dersini de aşağıdaki indirme bağlantısına tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Süper Hızlı İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenirken gramere değil, içeriğe odaklanın. İçerik derken neyi kastediyorum? Yani, iletişime ve anlamlı bilgiye odaklanarak ingilizce öğrenin. Birçok okul ve çoğu öğrenci, dilin mekanik kısmına odaklanırlar. Onlar fiillerin yapılarını çalışırlar. Edatları, zarfları ve kuralları çalışırlar. Sanki ölü bir şeymiş gibi, dili analiz ederler. Tüm bu geleneksel teknikler çözümseldir, analitiktir. Ama ingilizce, analiz edeceğiniz ölü bir şey değildir. O yaşayan bir dildir. İngilizce bir iletişim aracıdır.

Beyniniz, yaratılışı itibariyle dil öğrenme konusunda harikadır. Beyniniz dil öğrenmeye uygun yaratılmıştır. Fakat dili, beyninizin alışık olduğu yollardan öğrenmelisiniz. Beyninizi kurallarla sıkarsanız, yavaş öğrenirsiniz. Dili analiz etmeye çalışırsanız yavaş öğrenirsiniz. Ders kitaplarını çalışır ve bir sürü test çözmeye kalkarsanız yavaş öğrenirsiniz.

Beyniniz süper hızlı ingilizce öğrenme makinesidir. Onu doğru kullanırsanız çok hızlı öğreneceksiniz. İşte size beyninizi mutlu ederek çok hızlı ingilizce öğrenme teknikleri:

  • Hikayelerle ingilizce öğrenin. Beynimiz hikayeleri çok sever. İşte bu, en eski ve en doğal iletişim kurma şeklidir.
  • Yapıya değil, anlama odaklanın. Bir başka deyişle, gramer kurallarına takılmayın. Onun yerine anlama ve anlamış olmaya odaklanın.
  • İngilizcenin müziğini dikkatlice dinleyin. Telaffuzu geliştirmek için, İngilizce konuşanların tonlamalarını çok dikkatli dinleyin. Tıplı müzik dinliyormuş gibi dinleyin.
  • Sevdiğiniz konuları seçip çalışın. Sadece ilginizi çeken, hoşunuza giden, anlamlı bulduğunuz ve sizi eğlendiren şeyleri okuyun ve dinleyin. Çalıştığınız şey size zevkli gelmiyorsa, başka bir şey bulup çalışın.
  • Kolay okuma parçaları okuyun, ders kitapları değil. Tekrar ediyorum, beynimiz hikayeleri sever, sıkıcı ders materyallerinden nefret eder. Ders kitaplarını yakın gitsin. Onların yerine kolay, eğlenceli ve ilginizi çeken kitaplar okuyun. Bol bol okuyun.
  • Arkadaş edinin, gruplara katılın. İngilizce iletişim içindir. Öyleyse diğer ingilizce konuşanlarla iletişim kurun. Yanlış yapmayı hiç kafanıza takmayın. Gramer kurallarını kafanıza takmayın. Sadece rahat olun ve iletişim kurun.

Gülümseyerek, eğlenerek, anlamlı konulara odaklanarak beyninizi mutlu edeceksiniz. Ve mutlu beyinler çok hızlı öğrenir. Beyninize dost olan işte bu stratejileri kullanarak, ingilizce konuşma gelişiminizi 2-4 kat daha hızlı arttırın. Eğlenmenize bakın ve akıcı ingilizce konuşun.

Kaynak: Effortless English Club

Bu dersin ingilizce mp3 ve pdf dersini indirmek için buraya tıklayın!

Hızlı ve Kolay İngilizce Öğrenme Eğitim Setleri:

Bir çok yazımda okullarda takip edilen klasik yöntemlerin yanlışlarından bahsediyorum. Gerçekten de okullarda; ilk okul yıllarından başlayıp, üniversite eğitimi de dahil senelerce İngilizce dersleri görüyoruz. Ama yine de İngilizceyi bir türlü halledemiyoruz. İstediğimiz gibi anlayıp konuşabilecek duruma gelemiyoruz. O yüzden bu yanlış yöntemleri artık kullanmayın diyorum. Onun yerine çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğrenebileceğiniz eğitim setlerini kullanmanızı öneriyorum.

rahat-ingilizce-seti3Tavsiye ettiğim setlerin başında Rahat İngilizce eğitim seti geliyor. Bu seti, sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayacaklar ve biraz temel bilgisi olup orta seviyeye çıkmak isetyenler için öneriyorum. Artık İngilizce öğrenmek için ders kitapları okumak, test çözmek, gramer ve kelime ezberlemek yok. Sadece eğlenceli İngilizce hikayeler dinleyin ve kolay sorulara cevap verip konuşarak İngilizce öğrenin.

Orta ve ileri seviye arkadaşlar için Effotless English sistemini takip etmelerini öneriyorum. Bu setler tamamen İngilizce anlatımlı olup yeni başlayanlar için uygun değildir. O yüzden yeni başlayanlar Rahat İngilizce setini kullansınlar. Anlıyorum ama konuşamıyorum diyen orta ve üzeri seviyedekiler Effortless English‘in son sürümü olan Power English setini kullanabilirler. Bu set İngilizceyi otomatik olarak anlayıp konuşabilme becerisi kazanmanız için en iyi kaynaklardan biridir.

Konuyla ilgili yazılarımız:

Paylaşmak Güzeldir:
21 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir