Effortless English Metodu

İngilizce video derslerimize, Effortless English metoduyla başlıyoruz. Aşağıdaki Video dersimizi izlemeye başlamadan önce Effortless English metodundan biraz bahsetmek istiyorum. Yıllardır okullarda ve daha sonra özel kursarda ingilizce eğitimi aldığınız halde akıcı ingilizce konuşamıyor musunuz? Bunun sebebini bunca zamandır belki de kendinizde aradınız. Ama iyi haber şu ki, problem sizde değil. Problem, yanlış yöntemlerle ingilizce öğreten eğitim sistemimizdedir.

Effortless English metodu ile İngilizceyi, çocukların ana dillerini öğrendikleri gibi sadece dinleyerek öğrenirsiniz. Yani gramer kurallarını çalışmadan, uzun kelime listeleri ezberlemeden, sadece dinleyerek ingilizce konuşmayı öğrenebilirsiniz. Effortless English metodunun dayandığı 7 kural vardır. Bu kuralları daha sonraki derslerimizde tek tek inceleyeğiz. Bu kurallar çerçevesinde özel oluşturulmuş ingilizce mp3 dinleme dersleriyle çalışıp 6 ayda ya da daha kısa sürede akıcı ingilizce konuşabilirsiniz. Effortless English ingilizce eğitim seti, şimdiye kadar gördüğüm ve kullandığım en iyi ingilizce eğitim setidir.

Seti incelemek için tıklayın!

Tabi, bu metodu kullanabilmek için temel ingilizce seviyesine sahip olmanız gerekiyor. Sonuçta dinlediğiniz dersleri anlamanız lazım ki öğrenme gerçekleşsin. Temel ingilizce seviye derken ne demek istiyorum? Bunu şöyle bir test yaparak anlayabilirsiniz. İlk olarak aşağıdaki videoyu dinlediğinizde anlatılanların %70 ini anlayabiliyorsanız Effortless English dersleri tam size göre demektir. Effortless English metodu ve kurallarıyla ilgili sitemizde daha sonra geniş bilgiler vermeye gayret edeceğiz. Şimdi sözü fazla uzatmadan aşağıdaki Videomuzu izleyelim. Videonun altında derste anlatılanların Türkçe tercüme özetini bulabilirsiniz.

Effortless English Dersleri

Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın!

Merhaba, ben A.J. Hoge. Effortless English yöneticisiyim. Benim ingilizce derslerim yaklaşık 500 bin insana İngilizceyi daha çabuk ve daha kolay öğrenmesi için yardımcı olmuştur. Neredeyse yarım milyon insana yardımcı olduk. Bugün, size yardımcı olmak istiyorum.

Şimdi benim Effortless English derslerim hakkında konuşmak istiyorum. Effortless English derslerini, sizin İngilizceyi çabucak, kolayca ve otomatik olarak konuşmanıza yardım etmek için oluşturdum. Çünkü sizin, ingilizce konuşurken güçlü, güvenli ve mutlu hissetmenizi istiyorum. Çünkü ingilizce yeteneğiniz harika olduğu için daha iyi bir iş bulmanızı istiyorum. Dünyanın her tarafından farklı insanlarla tanışmanızı istiyorum. Ve İngilizcenizi kullanarak istediğiniz her şeye sahip olmanızı istiyorum.  İşte bu yüzden Effortless English derslerini hazırladım.

Derslerim, İngilizceyi daha hızlı konuşmanıza, anlamanıza, kelimeleri daha hızlı öğrenmenize ve ingilizce grameri daha iyi ve hızlı öğrenmenize yardım edecek. Derserimi kullandıktan 6 ay sonra kolayca, çabucak ve otomatik olarak ingilizce konuşacaksınız. Bunu nasıl söyleyebiliyorum? Söyleyebiliyorum çünkü derslerim, bu alanda yapılmış en iyi araştırmalardan faydalanılarak hazırlanmıştır.  Dr. James Asher, Dr. Stephen Krashen, Dr. J. Marvin Brown gibi bazı uzmanların araştırmaları göstermiştir ki, Effortless English metodu İngilizceyi 4-5 kat daha hızlı öğrenmenize ve daha uzun zaman hatırlamanıza yardım eder. Ve nasıl çabucak, kolayca ve otomatik olarak ingilizce konuşacağınızı öğreneceksiniz.

Dr. James Asher, normal ingilizce öğrenimini ve Effortless English metodunu incelemiştir. Ve o, Effortless English metodunun 4-5 kat daha hızlı olduğunu bulmuştur.  Ayrıca Dr. Stephen Krashen, bu metodu kullanan öğrencilerin daha hızlı ingilizce konuştuklarını, daha doğru ingilizce konuştuklarını, grameri daha iyi kullandıklarını daha geniş ingilizce kelime bilgisine sahip olduklarını ve ingilizce konuşmaları daha çabuk ve kolay anladıklarını görmüştür. Effortless English metodunu ve deslerini kullandığınızda size bir sürü fayda sağlayacaktır.

Effortless English Seti İndir

Şimdi, bu dersleri aldığınızda ne almış olacaksınız? Kırktan fazla ders setine sahip olacaksınız. Bunların her biri settir, yani ders gruplarından oluşur. Her set birkaç ses dosyasından oluşur. Kelimeler (vocabulary) dersi vardır. Kelimeler dersinde, yeni kelimeleri ve phrase (sözcük gruplarını) öğretiyorum. Bunlar, çok yaygın kullanılan, önemli ve güçlü kelimelerdir.

Her dersin içinde bir mini story (kısa hikaye) dersi vardır. Bunlar çok güçlü ve meşhur dinle ve cevapla derslerdir. Bir hikayede size bir sürü sorular sorarım. Ve siz de her soruyu cevaplarsınız. Bunlar çok basit ve kolay sorulardır, hiç endişe etmeyin. Bu dersimiz çok kolaydır ama güçlü bir derstir. Bu dinle ve cevapla derslerini kullandığınız zaman, ingilizce konuşmanız daha hızlı ve daha hızlı hale gelecek ve tabi ingilizce anlamanız da öyle.

40 ders setinin her birinde ayrıca bir audio article vardır. Bunlar çok ilginç ve gerçek ingilizce dinleme dersleridir. Bu dersler textbook larda gördüğünüz uydurma konular gibi değildir. Tamamen gerçek konulardan oluşur. Ve siz bu dersleri her gün tekrar tekrar dinleyebilirsiniz. Derslerimizi her gün dinleyerek, ingilizce dinlemeniz, kelime bilginiz, grameriniz ve en sonunda ingilizce konuşmanız gelişir.

Ders setlerinin çoğunda bizim Point Of View adını verdiğimiz çok güçlü bir dersimiz daha bulunmaktadır. Bunlar benim gramer derslerimdir. Ama hiç gramer çalışmayacaksınız, söz veriyorum. Gramer kurallarını düşünmeyeceksiniz. İngilizce grameri otomatik ve kolayca öğreneceksiniz. Grameri, ingilizce konuşurken doğru olarak kullanmayı öğreneceksiniz. Düşünmeden, gramer kurallarına takılmadan ingilizce konuşacaksınız. Bu harika, çok daha eğlenceli, çok daha kolay ve çok daha güçlü bir yöntemdir. İşte bu İngilizce gramer öğrenmenin gerçek yoludur. Point Of View derslerimi kullanın. Effortless English ilerleyen seviyelerin hepsinde vardır.

Son olarak, derslerimin hemen hepsinde (text) yazılı metin vardır. Yani, bir şeyi anlamakta zorlanırsanız texte bakıp okuyabilirsiniz. İşte bu da ingilizce anlamayı kolaylaştıran ve daha hızlı öğrenmenize yarayan ekstra bir yoldur.

Ve son bonus. Ders setlerinin çoğunda ayrıca bir bonus dersimiz olan Commentary mp3 dersi bulunmaktadır. Commentary bölümünde, dersin konusuyla ilgili biraz sohbet ederim. Siz bunu sadece dinlersiniz. Commentary mp3 dersi sizin için extra bir ingilizce dinleme dersidir.

Ayrıntılar için tıklayın!

Effortless English Dersleriyle 6 Ayda Akıcı İngilizce Konuşmak

Bu derslerimizin hepsini birlikte hergün kullanarak İngilizcenizi çok çok çabuk ilerleteceksiniz, söz veriyorum. Aslında bunu garanti ederim. Effortless English olarak çok güçlü bir garantimizdir bu. Eğer bütün dersleri 6 ay boyunca kullanmaya devam ederseniz ve memnun kalmazsanız, mutlu olmazsanız paranızı geri vereceğiz. Ama biliyorum ki memnun kalacaksınız. Çünkü öğrencilerimizin hepsi başarılı oldu. Ve siz de dersleri aldığınızda başarılı olacaksınız.

effortlessPeki bu dersleri nasıl kullanabilirsiniz onları nasıl alacaksınız. Çok kolay, daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyun ve aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ödeme sayfasına gideceksiniz.  Kredi kartınızı kullanarak ödeme yapacaksınız. Ödeme yaptıktan hemen sonra, dersleri indirme sayfasına giden bir bağlantıyı size mail olarak göndereceğiz. Onları hemen şimdi kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıklayın ve bütün dersleri bilgisayarınıza hemen şimdi indirin. Yani, Effortless English derslerini bugün kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dersleri indirdikten sonra onları bilgisayarınızda dinleyebilirsiniz. Ya da ipod ve mp3 playerdan dinleyebilirsiniz. Derslerimizi otobüste, arabada, alışverişte, evde, yürüyüş yaparken, egzersiz yaparken dinleyebilirsiniz. Bu açıdan Effortless English mp3 dersleri çok elverişli ve kolaydır. İşte bu yüzden onları internette satıyoruz. Çünkü onlar sizin için çabucak ve çok kolaydır.

Evet, yazımızı okuyun, aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Derslerimizi alın ve bugün başlayın. İngilizcenizi geliştirmeye hemen şimdi başlayın. Size yardımcı olmayı iple çekiyorum. Tekrar görüşmek üzere, hoşça kalın.

Bu Set hakkında detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Seti Satın Almak İçin Tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:

“Effortless English Metodu” üzerine 36 yorum

 1. Merhaba… Benim elimde Learn Real English seti bulunmakta intermediate seviyesindeyim Effortless English seti mi edinmeliyim ? Learn Real English setine henüz çalışmaya başlamadım yanlış bir seçim mi acaba ?

  Cevapla
  • Merhaba repli, Learn Real English seti, Efforltess English kurucusu AJ Hoge ile bir kaç arkadaşının ortaklaşa hazırladıkları bir settir. Ben tüm arkadaşlara öncelikle Original Effortless English ve Power English setlerini tavsiye ediyorum. Ama sizin elinizde Learn Real English seti varsa öncelikle bu seti çalışmaya başlayabilirsiniz. Sonuçta kullandıkları teknikler aynıdır. Başarılar dilerim.

   Cevapla
  • Merhaba Okan, söz konusu yorumunuz spam yorumlara düşmüş o yüzden zamanında farkedip yayınlayamadım, kusura bakmayın lütfen. Sorunuzun cevabına gelince, evet komisyon alıyorum. Ama şunu samimiyetle söylemeliyim ki, komisyon almadan önce de bu Effortless English sistemini ve ingilizce setlerini sitemizde tanıtmaya başlamıştım.

   Sonuçta orta düzey ingilizce bilgisine sahip olan arkadaşların akıcı ingilizce konuşma becerisi kazanmaları için en iyi sistemin bu olduğunu düşünüyorum. O yüzden de herkesin bu sistemi öğrenip uygulamasının faydalı olacağına inanıyorum.

   Cevapla
  • Merhaba Elif, Effortless English ve Power English İngilizce setlerinin fiyatı 97 dolardır. Bu ödemeyi tek seferde kredi kartınızla yapar ve hemen tüm dersleri bilgisayarınıza indirip çalışmaya başlayabilirsiniz.

   Effortless English VIP programında ise kredi kartı bilgilerinizi bir kere verdiğinizde her ay abonelik ücreti kartınızdan otomatik olarak tahsil edilir. VIP programındaki dersler Power English setindeki derslere çok benzemektedir. Bu iki program arasında kıyas yaparsak Power English hem daha ekonomiktir ve hem de tüm derslere aynı zamanda sahip olursunuz. O yüzden benim size tavsiyem Power English setini almanızdır.

   Cevapla
 2. 97 usd odedigimizde bize maille tum set gelecek.Ve biz calisacagiz.buraya kadar tamam da kafam çok karıştı bazı forumlarda seviye seviye olduğu yazılmış.
  Set bana göre alacağım ama neyle karşılaşacağım gelen set komple mi geliyor yoksa başlangıç düzeyinden mi

  açıkçası kafam karışık yardım lütfen

  Cevapla
  • Merhaba Betül, 97 dolar ödediğinizde setin tamamını satın almış olursunuz ve tüm derslerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Original Effortless English İngilizce seti, kendi içerisinde 3 seviyeye ayrılmıştır. Bunların tümünü bilgisayarınıza indirecek ve birinci seviyeden başlayarak çalışacaksınız.

   Power English İngilizce seti şu an daha ön planda ve çok tercih edilen bir settir. Bu set seviye olarak ayrılmamıştır. Okuduğunuz ve dinlediğiniz günlük İngilizceyi anlayabiliyorsanız bu seti kullanmanızı öneririm.

   Cevapla
  • Merhaba Serdar, Effortless English İngilizce eğitim setini sadece internet üzerinden satın alabilirsiniz. Dersleri satın aldıktan hemen sonra size mail olarak gönderilecek indirme linkinten tüm dersleri bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

   Bu setler kargo ile gönderilmemektedir. Aslında bu daha avantajlı bir durumdur. Çünkü ekstra kargo ücreti ödemenize ve günlerce ürün teslimi için beklemenize gerek kalmaz. Dersleri satın aldıktan hemen sonra bilgisayarınıza indirip çalışmaya başlayabilirsiniz.

   Cevapla
  • Merhaba Ali, Effortless English İngilizce seti, okuduğu ve dinlediği günlük İngilizceyi anlayabilecek kadar İngilizce bilen, fakat akıcı İngilizce konuşamayanlara yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Bu İngilizce setinde Türkçe destek de olmadığından yeni başlayanlar içi uygun değildir.
   Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler ve biraz temel bilgisi olanlar için Rahat İngilizce setini tavsiye ederim.

   Cevapla
 3. ben uzun araştırmalar yaptım ama bir sonuca varamadım son iki ay içerisinde büyük bir bocalama içerisindeyim çünkü düzenli bir şekilde çalışacağım materyal yok elimde. Günlük ingilizce kavramlarını zaman kavramlarını zaman zaman karıştırarak konuşabiliorum türkçeden ingilizceye çevirmekten bıktım aklımdan 🙂 ilk önce türkçe düşünüp sonra ingilizce konuşuor gibi oluor ama bunu aştım zamanla öyle hissediyorum bana detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim orjinal den mi başlamalı-yım yoksa diğerinden mi ?

  Cevapla
  • Merhaba Ömer Sancar, ülkemizde uygulanan analiz temelli ve gramer odaklı İngilizce eğitiminin bir sonucu olarak pek çok arkadaşımız sizinle aynı durumu yaşıyor maalesef. Zaman kalıplarını konuşurken bir birine karıştırmak ve önce Türkçe düşünüp sonra kafamızda tercüme yapıp sonra İngilizcesini söylemek bu durumun en belirgin özelliklerindendir.

   Effortless English sisteminin mini story derslerinde kullandığı soru cevap yönteminde AJ Hoge size bir hikaye anlatır. Ve sonra bu hikayeyle ilgili size bir sürü kolay sorular yöneltir. Bir süre cevap vermeniz için bekler ve sonra doğru cevabı söyler. Siz de bu sorulara ondan önce (yüksek sesle) cevap vermeye çalışırsınız. Aynı ders bölümünü en az 4-5 gün boyunca çalışacağınızdan sorulara gittikçe daha hızlı cevaplar vermeyi öğrenirsiniz. Böylece önce kafada tercüme et sonra İngilizcesini söyle alışkanlığından kurtulup, otomatik olarak İngilizce konuşmaya başlarsınız.

   Effortless English 5. kuralında anlatılan Deep Learning (yavaş ve tekrarlı öğrenme) prensibine uyarak bir ders bölümünü hemen bir iki günde bitirip diğerine geçmiyoruz. Bir ders bölümünü bir hafta (en az 4-5 gün) boyunca tekrar tekrar dinliyoruz. Sorulara cevaplar veriyoruz. Bu da öğrenilen İngilizce kelimelerin, cümle kalıplarının özümsenerek, çok kalıcı ve derinden öğrenilmesine yardımcı oluyor. Böylece bir İngilizce konuşma işittiğinizde onu anında anlayıp, konuşurken anında otomatik olarak kelimeleri kullanabilme özelliği kazanıyorsunuz.

   Sonuç olarak sizin durumunuzdaki arkadaşlara Effortless English sisteminin en kaliteli ve son sürümü olan Power English İngilizce setini tavsiye ediyorum.

   Cevapla
 4. Merhaba,

  Yazılanlardan Effortless English ve Power English setinin birbirinden farkı olmadığı sonucu mu ? çıkarmalıyız?? ancak ben sitenizde bazı yerlerde Power Englizh setinin upper- intermadite ve advance seviyesinde olduğunu okumuştum…

  birde seti kullanırken hangisinden başlanması ve hangi sıralamayla gidilmesi gerektiği konusunda klavuzluk yapılıyor mu??

  konularla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim..

  Cevapla
  • Merhaba Mehtap, Original Effortless English İngilizce seti ile Power English setindeki dersler birbiriyle benzer mantıkla hazırlanmış ama farklı olan derslerden oluşur. Power English İngilizce seti AJ Hoge’un çıkardığı son çıkardığı settir. İçerisinde hem faydalı bilgiler öğreneceğiniz hem de İngilizcenizi geliştireceğiniz dersler bulunur. AJ Hoge, Power English setini çıkardıktan sonra, ilk çıkardığı set olan Original Effortless English derslerinin satışını çok geri plana aldı. Normalde sitelerine giren insanlar, ilk sürüm olan setin varlığından bile haberdar olmadan Power English’i satın alırlar.

   Ben de Power English setini öncelikli olarak tavsiye ediyorum. Ancak seviye bakımından endişe duyan bazı arkadaşlara, ilk bir kaç dersinde konuşma hızı yavaş olduğundan Original Effortless English setini kullanabileceklerini söylüyorum. Özetle söylemek istediğim, bu iki set arasında seviye bakımından çok fazla fark yoktur. O yüzden Power English setini çalışabilirsiniz.

   Setleri çalışma klavuzluğu konusunda çok basit bir şekilde ders numaralarına göre birinci bölümden başlayıp sırayla, her hafta bir ders bölümünü çalışmanız gerekiyor. Bu konuda İngilizce çalışma rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

   Cevapla
  • Selam Aysel, Effortless English İngilizce seti, CD şeklinde temin edilememektedir. Bu seti almanızın yolu Effortless English Club resmi sitesine girip satın almaktır. Kredi kartınızla veya Paypal hesabınızla ödeme yaptıktan hemen sonra e-mail adresinize gönderilecek bir linke tıklayarak bütün dersleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dersleri indirdikten sonra onları ömür boyu istediğiniz yerde ve istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. İsterseniz daha sonra derslerinizi bir CD veya DVD ye kaydedebilir, bir flash belleğe yükleyebilir, yada telefonunuza atıp istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz.

   Cevapla
 5. Power English setini satın aldım ancak kredi kartımdan iki kere çekim yapıldığını fark ettim. Konu ile ilgili olarak mail gönderdim ancak henüz yanıt gelmedi. İkinci defa yapılan ödemenin iadesi için yardımcı olabilir misiniz? Ne yapabilirim?

  Cevapla
  • Merhaba Nihat, bu tür durumlarda members@effortlessenglish.org adresine konuyu anlatan bir email yazmanız gerekiyor. Bu mailde adınız, soyadınız, kredi kartı bilgileriniz ve dersleri aldığınız tarihi belirtin. Effortless English yetkilileri size mutlaka yanıt verecektir. Ama bu bir iki gün sürebilir. Araya hafta sonu da girince biraz daha uzayabilir. Mailinizi bu adrese gönderdiyseniz, pazartesi size dönüş yapabilirler. Pazartesi günü bir yanıt gelmezse bize bildirin, durumunuzla iligli biz de kendilerine yazalım. Bu durumu mutlaka çözeceklerdir.

   Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.