En İyi İngilizce Kursu Hangisi

Bugünkü yazımızda ingilizcesini geliştirmek için kurs arayışında olanlar için bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Özellikle okullarda temel ingilizce bilgisi aldığı halde, kelime bilgisi ve gramer bilgisi orta seviyede iyi olup da istediği gibi akıcı ingilizce konuşmakta zorlanan arkadaşlar için önemli ipuçları paylaşmak istedim.

İngilizcesini geliştirmek isteyip özel kurs arayışında olanların aklına gelecek ilk soru “en iyi ingilizce kursu hangisidir?” olacaktır. Hemen en başından söyleyelim ki okullardaki sistemle eğitim veren özel ingilizce kurslarına gitmenizi hiç tavsiye etmiyorum. Zaten okullardaki sistem akıcı ingilizce konuşturan iyi bir sistem olsaydı, kursa gitmeye gerek kalmazdı.

Şimdi sizlere, tavsiye edebileceğim en iyi ingilizce kursunun özelliklerinden bahsedeyim. Öncelikle sitemizde sizlere ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştığımız Effortless English sistemini ve onun kurallarını tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum. Çünkü bu sisteme göre, ingilizceyi tıpkı çocukların ana dillerini öğrendikleri gibi dinleyerek öğrenme tavsiye ediliyor. Şimdiye kadar okullarda, ders kitaplarından, gözlerinizle ingilizce öğrendiniz. Artık gözlerinizle değil, kulaklarınızla ingilizce öğrenin.

İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, herhangi bir kursa gitmeden önce Efforltess English mp3 derslerini kullanmayı mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü aşağıda detaylarını paylaşacağımız gibi mp3 ingilizce dersleri, okullarda ya da özel kurslarda ingilizce öğrenmekten daha etkili ve daha rahatlatıcıdır. Ama ben illa ki bir kursa gitmeliyim, başka türlü öğrenmem mümkün değil diyorsanız, piyasada Callan Method olarak bilinen eğitim metoduyla eğitim veren kurslara öncelik verebilirsiniz.

Aslında, Effortless English yedinci kuralının uygulaması olan dinle ve cevapla tekniği de bir Callan Method uygulamasıdır. Bu teknik, otomatik ingilizce konuşma refleksi kazandıran çok güçlü bir tekniktir. Effortless English setlerindeki mini story mp3 dersinde A.J. Hoge sürekli basit sorular sorar ve bu soruları sizden yüksek sesle cevaplamanızı ister.

Böylece çok hızlı bir şekilde akıcı ingilizce konuşma yeteneği kazanabilirsiniz. Effortless English derslerini 6 ay boyunca kullanarak ingilizce konuşmanızı geliştireceksiniz. Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz ingilizce dersini bilgisayarınıza indirin ve tekrar tekrar dinleyin. Ayrıca aşağıda dersin türkçe tercümesini bulaiblirsiniz.

Ücretsiz ingilizce mp3 dersinizi indirmek için tıklayın!

Gevşeyin ve rahat olun. İngilizce öğrenirken rahat olun. İngilizce öğrenirken gevşemek, rahat olmak çok önemlidir. Sıkılan ve stres yapan öğrenciler çok daha yavaş öğrenirler. Rahatlamış ve mutlu öğrenciler daha hızlı öğrenirler. Bu sadece benim görüşüm değil, araştırmaların gösterdiği bir sonuçtur.

Peki, pek çok ingilizce kursu biliyorsunuz, bunlar rahatlatıcı mıdır? Hayır. Pek çoğunun ana hedefi şudur: Konuş kahrolası! Evet, bu doğrudur. Pek çok ingilizce okulu, öğrencileri ingilizce konuşmaya zorluyor ve baskı yapıyor. Öğrencilerin üzerinde ingilizce konuşmak için çok büyük bir baskı oluşuyor.

Genellikle öğretmen belli bir öğrenciye direk olarak sorular yöneltiyor. O anda herkes o öğrenciye bakıyor. Söz konusu öğrencinin kalbi bum bum atmaya başlıyor. Bunlar rahatlatıcı mıdır? İşte bu yüzden ingilizce mp3 derslerini seviyorum. İngilizce mp3 derslerinde baskı yoktur.  İngilizce mp3 dersleri stres oluşturmaz. Bizim Effortless English mp3 derslerinde rahatlar ve sadece dinlersiniz. Eğer isterseniz mini story mp3 derslerindeki kolay sorulara cevap verebilirsiniz. Ama buna mecbur değilsiniz.

Effortless English “önce dinleme” temelli bir ingilizce eğitimi yaklaşımıdır. Harika ingilizce konuşmanın anahtarı, harika ingilizce dinlemektir.  Kendinizi ingilizce konuşmaya zorlamayın. Ve başka birisi de sizi ingilizce konuşmaya zorlamasın. Yeterince ingilizce dinlerseniz, yeterince doğru ve güzel ingilizce derslerini dinlerseniz, en sonunda otomatik olarak ingilizce konuşacaksınız.

Kelimeler ağzınızdan otomatik olarak çıkacak ve düşünmeyeceksiniz. Stres yapmayacaksınız. İşte bu olana kadar, ingilizce konuşma için endişelenmeyin. Bunu zorlamayın. Sadece mp3 ingilizce derslerimizi dinleyin.  İngilizce konuşmayı dinleyerek öğrenin. İşte bu Effortless English sisteminin başarı anahtarıdır. Yapabilirsiniz. Gevşeyin, dinleyin,  gülümseyin, gülün ve ingilizce eğitiminizden keyif alın.

Ayrıntılı bilgi için: Effortless English Club

Ayrıca Bakınız:

Paylaşmak Güzeldir:

“En İyi İngilizce Kursu Hangisi” üzerine 11 yorum

 1. Bu konuda Justenglih’i tavsiye ederim, eğer ingilizce eğitim almak istiyorsanız. Kaynak sağlama ve anlatım konusunda oldukça kapsamlı çalışıyorlar. Ayrıca öğrencilerin ders takibi konusunda da sıkı bir takip politikaları var. Verim alabileceğiniz bir kurs olduğunu belirteyim.

  Cevapla
 2. Daha önce birçok kursu araştırdım. benim özellikle verilen saatlere istenilen paralar ilgimi çekti. saatleri hesaplarsak saat başına en ucuz olan kurs Justenglish gibi görünüyor. bi de tabi eğitimin kalitesine bakmak lazım. ucuz olan bu kurstaki öğretmenler oldukça ilgili ve öğrendiğime göre deneyimliler. İngilizce öğrenmek isteyenler bu kursa uğramadan karar vermeyin derim 😉

  Cevapla
 3. ben yaklışı 2 yıldır British Time Dil Okulu gidiyorum il başladığımda yes ve no karıştıryordum şimdi yabancılarla rahat rahat konuşuyorum tavsi ederim British Time Dil Okulu tüm öğretmen kadrosu süper bence yabacı öğretmelerde öğle

  Cevapla
 4. ben infolang dil okullarına gidiyorum ve çok memnunu.kendimi çok geliştirdim ve kısa zamanda çok yol aldım.ingilizce kursuna gitmeyi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim aklınızda bulunsun 🙂

  Cevapla
 5. “Şikayet Var” sitesinde yukarıdaki kurumlarla ilgili o kadar çok şikayet varken burada böyle yazılar olması düşündürücü…

  Cevapla
  • Merhaba Nuray ÇALIŞKAN, bu yazıda biz belli bir İngilizce kursunun tanıtımını yapmıyoruz. Callan method adı verilen bir teknikten bahsediyoruz. Şikayet Var sitesinde tam olarak ne gibi şikayetler olduğunu bilemiyorum. Ancak, biz arkadaşlara, orta seviyeden sonra bir İngilizce kursuna gitmek isterlerse, soru cevap tekniği kullanan kursları tercih etmelerini öneriyoruz. Sitemizde daha önce tanıttığımız Effortless English sisteminin 7. kuralında bahsedildiği gibi, soru cevap tekniği, otomatik olarak İngilizce konuşma becerisi kazanmak için çok faydalıdır.

   Cevapla
 6. Callan metodunu resmi onayı sadece English Life’ta var http://www.dilokulum.com/callan.htm bakınız, gerisi çakma callancılar… Genel İngilizce ve konuşma için callan metodu , diğer standart eğitim veren kurslara göre çok daha hızlı öğrenim sağlıyor ancak Life gibi resmi callan metodunu deneyimli yabancı eğitmenlerden alırsanız…

  Cevapla
 7. İyi İngilizce öğrenmek için bir kere sana öğretenin de iyi bilmesi ve bilgisini sana iyi aktarması gerekir.Dediğim şeyde tecrübe gerektirir.Yalnızca öğretmen anlamında değil hemde kurum anlamında.Dilko English’e gittim ve görüdüğüm en tecrübeli dil kursuydu.Sadece tecrübe değil tecrübelerini kalitelerine yansıtmışlar.Zaten en eski dil kursu Türkiye’de.Kendi yayınlarını kullandıklarını da eklemeliyim.Bu sebeplerden ötürü tereddütsüz Dilko English derim.

  Cevapla
  • Merhaba Ahmet Yıldırım, görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu konuda tavsiyesi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyoruz.

   Cevapla
 8. Açıkçası çoğu öğrenciyi müşteri görüyor ve ilgi alaka sıfır.İnanın Dilko English’ gittim ve net diyorum gerisi cidden hikaye.Kaliteyse kalite yani.Ayrıca Türkiye’nin en eski dil okulu.Bazı kurslar görüyorum yok öyle iyi yok böyle eski.Buyrun abi en eskisi ve kalitelisi.

  Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.