İngilizce Altyazılı Dizi İzle Friends Cheesecake

İngilizce kelime bilginizi, anlama ve konuşma becerinizi geliştirmek için yapabileceğiniz en faydalı çalışmalardan biri de İngilizce altyazılı dizi izlemektir.  Bu eğlenceli ve aynı zamanda etkili çalışmayı düzenli olarak uygularsanız kısa sürede faydalarını görebilirsiniz. İngilizce film ve dizilerle İngilizce öğrenmek için çok önemli bir kaç yöntemi uygulamak, bu çalışmadan en yüksek faydayı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Öncelikle seçtiğiniz film ve dizinin tamamını bir oturuşta izlemeyin. İzleyeceğiniz bölümü küçük parçalara ayırıp, kesitler halinde ve tekrarlı bir çalışma yapın. Yeni İngilizce kelime ve cümle yapılarının anlamlarını çalışarak devam edin. Çalışacağınız küçük bölümü önce Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Daha sonra İngilizce alt yazılı olarak izleyip, bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını öğrendikten sonra bir kaç kez de altyazı olmadan izleyebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz teknikleri uyguladığınız zaman, dizi izleyerek İngilizce öğrenmek gerçekten çok faydalı çalışma olacaktır. Aşağıdaki videomuzda “İngilizce altyazılı dizi izle” çalışmasına bir örnek ders izleyebilirsiniz. Bu çalışmayı tekrarlı olarak yaparak günlük hayatta kullanılan İngilizce kelime ve ifadelere maruz kalacak, hızlı ve kolay İngilizce öğreneceksiniz.

İngilizce altyazılı dizi izle

YouTube video

Daha fazla İngilizce video dersi için youtube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Bu videomuzda uyguladığımız tekniği kısaca özetlemek gerekirse; öncelikle Friends dizisinin bir bölümünden kısa bir parçayı önce İngilizce altyazılı olarak izliyoruz. Sonra, dinlediğimiz İngilizce cümle ve kelimelerin Türkçe anlamını öğreniyoruz. En sonunda Amerikalıların günlük konuşmalardaki kısaltma ve birleştirme gibi yaptıkları şeylere dikkat çekip telaffuz uygulaması ile dersimizi son veriyoruz.

Aynen bu videoda kullandığımız tekniği, siz de sevdiğiniz İngilizce film ve dizilerde kullanabilirsiniz. Önemli olan yeni kelimelerin anlamlarını cümle içindeki kullanımlarıyla birlikte öğrenmektir. Ayrıca bol bol dinleme ve öğrendiğiniz cümleleri yüksek sesle tekrar ederek çalışmaktır.

Bu şekilde İngilizce altyazılı dizi izlemek belki çok uzun sürebilir. Ancak çok sağlam ve kalıcı bir öğrenme gerçekleşecek ve günün sonunda İngilizcenizi geliştirmek adına harika bir çalışma yapmış olacaksınız. O yüzden aceleci olmayın ve aynı küçük parçaları mutlaka tekrar tekrar dinleyin.

İngilizce altyazılı dizi izle Cheesecake

İngilizce Altyazılı Diziler

Yukarıdaki video dersimizi beğendiyseniz aşağıda aynı dizinin farklı bölümleriyle hazırladığımız diğer derslerimizi de izleyebilirsiniz. Yeri gelmişken hemen belirtelim. Friends dizisi İngilizce öğrenmek için gerçekten çok elverişli malzemeler sunuyor. Kullanmış olduğu dil ve arkadaşların arasında geçen konuşmalarda kullanılan kelime ve ifadeler İngilizce öğrenmek için çok faydalı olacaktır.

İngilizce Dizi İzle Friends Ross’un Sandviç Macerası

Dizi İzle İngilizce Öğren Friends Brad Pitt

 

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir