Pratik İngilizce Konuşma Seti Learn Real English

Pratik İngilizce konuşma konusu ülkemizde maalesef dil eğitiminin en sıkıntılı konusudur. Avrupada durum böyle değil. Çünkü orada İngilizceyi analiz etmeyi değil, diğrek pratik İngilizce konuşmayı öğretiyorlar. Ülkemizde İngilizceyi ders kitaplarıyla öğrenmeye çalışanlar (akıcı konuşmak şöyle dursun) bir süre sonra televizyonda, filmlerde ve gerçek günlük hayatta duydukları İngilizeyi anlayamıyorlar.

Okuduğum İngilizceyi anlıyorum ancak konuşmakta zorlanıyorum diyen insanların durumunu genel hatlarıyla şu şekilde açıklayabiliriz. Senelerce gittikleri okullarda İngilizce dersleri görmüşlerdir. Dil bilgisi kurallarını muhtemelen bir İngilizden bile çok daha fazla biliyorlardır. Bir sürü İngilizce kelimenin manasını bilebilirler. İngilizce sınavlarına girdikleri zaman başarılı sonuçlar alırlar. Ama İngilizce konuşmaya sıra gelince bir sıkılma halleri, stres ve gerginlik ile geçen anlar yaşanır. Gramer kitaplarını okuduklarında anlarlar ancak İngilizce televizyon programlarını anlamazlar.

Okulda gördükleri İngilizce derslerinin yeterli olmadığını varsayarak İngilizce kurslarına katılanlar da “anlıyorum ancak konuşamıyorum” halinden genellikle ileri gidemezler. Bu durumun nedeni de İngilizce kurslarındaki eğitim-öğretim tekniğinin devlet okullarında izlenen teknikle neredeyse aynı olmasıdır. Çuval dolusu para verip katıldıkları kurslarda daha fazla ders kitabı okurlar, çok daha fazla dil bilgisi kuralı ve ingilizce kelime ezberler, daha sık alıştırma çözerler ama netice çok da farklı değildir.

Benzer metotları kullanarak değişik neticeler alamazsınız. Bu nedenle okul kitapları çalışarak, dil bilgisi kurallarını ve de İngilizce kelime listelerini ezberlemeye çalışarak, testler ve sınavlar çözerek ilerletemediğiniz İngilizce konuşma ve anlama yeteneğinizi, sadece farklı metodlar deneyerek ilerletebilirsiniz. Söz konusu yöntemlerden sizlere bir süre önce Effortless English metodu adı altında söz etmiştik. Söz konusu metodu kısaca hatırlayacak olursak, analitik İngilizce değil etkili ve pratik İngilizce teknikleri uygulamak şeklinde ifade edebiliriz. Pratik İngilizce nedir? Bol bol dinlemek ve de konuşmaktır. Effortless English metodunda tekrarlı olarak İngilizce dinleme yaparsınız ve de kısa hikaye mp3 derslerinde uygulanan bol tekrarlı dinle ve cevapla tekniğiyle İngilizce konuşma uygulaması yaparsınız.

İşte bu makalede size anlatacağımız Learn Real English seti, Effortless English programının yöneticisi A.J. Hoge ve 2 partneri Joe Weiss ile Kristin Dodds birlikte çalışmaları sonucu oluşturulmuş interaktif İngilizce dinleme derslerinden teşekkül ediyor.

pratik İngilizce konuşma seti indirFilmlerde duyduğunuz İngilizce konuşmalar, günlük yaşamda konuşulan İngilizce ile birebir aynıdır. Biliyoruz ki filmlerde izlediğimiz aktörler gerçek yaşamı yansıtmaya çalışıyorlar. Günlük İngilizce konuşmalarda de bir sürü deyimler, slang sözcükler, phrase denilen sözcük grupları ve de çok kullanılan bir takım anlatım ifadeleri bulunmaktadır. Bunların hemen hemen hiçbirini okul kitaplarında göremezsiniz. Bu yüzden, devlet okullarında ve İngilizce kurslarında gramer kitaplarıyla İngilizce öğrenmek isteyen birisi, günlük yaşamda ve de televizyonda konuşulan İngilizceyi anlamakta zorlanır.

Learn Real English kursunda gerçek yaşamda kullanılan İngilizce ile oluşturulmuş mp3 derslerini dinlersiniz. Vocabulary isimli dersinde söz konusu diyalogta kullanılan sözcükleri, slang ve ifadelerin manasını öğrenirsiniz. Sonra mini hikaye adlı derste işte bu ilk defa öğrendiğiniz sözcüklerin kullanıldığı keyifli, komik ve ayrıca gerçek üstü bir hikaye dinleyip, yöneltilen basit suallere sesli cevap verirsiniz. İşte bu mini hikaye soru cevap yöntemini bol tekrarlı olarak uygulayıp süper bir İngilizce öğrenmiş olursunuz. Sonunda da Point of View mp3 dersine başlayıp, aynı hikayeyi değişik zaman kiplerinde dinleyerek, dil bilgisi kurallarını çalışmadan grameri doğru ve etkili bir biçimde kullanmayı öğrenmiş olursunuz. Söz konusu eğitim setiyle çalıştığınız sırada, ister istemez yararlanacağınız yöntemleri şu şekilde sayabiliriz;

  • Dinleme yoluyla etkili İngilizce öğrenirsiniz.
  • Özel hazırlanmış hikayelerle beyninizin farklı fonksiyonlarını öğrenime dahil edersiniz.
  • Soru cevap metodu ile konuşarak İngilizce öğrenirsiniz.
  • Bol tekrarlı dinle ve cevapla yöntemi ile uzmanlaşarak öğrenmiş olursunuz.
  • Günlük yaşamda konuşulan pek çok İngilizce sözcük ve anlatım kalıbını oldukça kolay öğrenmiş olursunuz.
  • İşte bu sözcükleri yalnızca anlam olarak bilmeyi değil doğru ve etkili kullanmayı öğrenmiş olursunuz.
  • Okul kitapları ve de dil bilgisi talim etmeden güzel tümce kurmayı keşfedersiniz.
  • Programı tamamladığınızda günlük İngilizceyi kolayca anlar ve konuşursunuz.

Özetle ifade edecek olursak, Effortless English tekniğiyle oluşturulmuş olan Learn Real English eğitim setini intermediate ve yukarı düzeyde İngilizce temeline sahip olanlara öneriyoruz. (Temel ve intermediate düzey arasında bulunanlar söz konusu tekniklerle oluşturulmuş olan Rahat İngilizce setini deneyebilirler.)

Hemen şimdi alt taraftaki videoyu seyredip eğitim seti ile ilgili A.J. Hoge’un söylediklerini dinleyebilirsiniz. Yeri gelmişken, şayet videoda duyduklarınızı % 80 nispetinde anlayabilirseniz söz konusu eğitim seti sizin için elverişlidir. Bu orandan daha düşük oranda anlarsanız Rahat İngilizce eğitim setiyle devam etmeniz doğru olur.

LRE Pratik İngilizce Konuşma Seti Video

YouTube video

Learn Real English setini indirmek için tıklayın!

Gittiğiniz okullarda İngilizceyi ders kitaplarından öğrendiniz ve gerçek yaşamda, sokaklarda, lokantalarda ve otellerde konuşulan İngilizceyi anlamakta zorlanıyor musunuz? Bazenİngilizce konuşmaya çalıştığınızda sıkılıp utanıyor musunuz? İngilizce konuşma konusunda gerginlik yaşıyor musunuz?

Aylar ve hatta yıllar boyunca gramer ve ders kitaplarını çalışmaktan ve hala iyi İngilizce konuşamamaktan yoruldunuz mu? İngilizce filmleri ve Amerikan televizyonlarını anlamakta sıkıntı yaşıyor musunuz? Yalnız değilsiniz. Eski metotlarla ve geleneksel okul yöntemleriyle İngilizce öğrenen insanların çoğu aynı durumları yaşıyor.

Real English eğitim seti, gerçek hayatta konuşulan İngilizceyi anlamanız ve kullanabilmeniz için tasarlanmıştır. Real English nedir? Real English, İngilizce konuşulan ülkelerde günlük hayatta kullanılan doğal konuşma dilidir. Amerikalılar, Kanadalılar ve İngilizlerin arkadaşlarıyla, aileleriyle iletişim kurdukları ve iş hayatında kullandıkları veya televizyon programları ve filmlerde duyduğunuz İngilizcedir. Gerçek İngilizce, okuldaki derslerde okutulan kitaplarda öğrendiğiniz İngilizce değildir. Tam aksine pratik İngilizce öğrenme sistemidir.

Learn Real English eğitim setini aldığınız zaman, altı aylık bir kurs almış olursunuz. Set içindeki her ünitede gerçek İngilizce konuşmalar vardır. Bu konuşmalar iki veya daha fazla Amerikalı arasında geçen doğal konuşmalardır. Onlar bir yazılı doküman veya metin okumuyorlar. Dinleyeceğiniz İngilizce, önceden planlanmamış ve doğal bir konuda karşılıklı konuşmalardan oluşur. Elbette bu derslerin yazılı dokümanı vardır ve siz bu konuşmaları okuyarak takip edebilir ve her şeyi anlayabilirsiniz.

Set içerisinde, yeni öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri, deyimleri ve argo ifadeleri öğreneceğiniz vocabulary dersi vardır. Yani bu ders, dinlediğiniz her konuşmada geçen yeni ifadeleri, yine İngilizce olarak açıklayan bir derstir.

Real English eğitim setinde, İngilizceyi hikaye tekniği kullanarak öğreneceğiniz bir mini hikaye dersi vardır. Bu ders, İngilizce dinleme ve konuşma becerilerinizi geliştiren en güçlü derstir. Yeni öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri pekiştirmek ve doğru gramer kullanımını zihninizin derinliklerine yerleştirmek için bu ders birebirdir.

Learn Real English eğitim setinde bir de Point Of View hikaye dersleri bulunur. Bu dersler size doğal yoldan gramer öğretir. İngilizce grameri, uzun kurallar listesi çalışarak değil, doğal yoldan dinleyerek öğrenirsiniz. Tıpkı çocukların kitaplardan değil, konuşmaları dinleyerek öğrendiği gibi.

Learn Real English İngilizce seti, sizi ileri İngilizce seviyesine getirir. Bu eğitim setiyle çalışın; güçlü, açık ve akıcı bir şekilde gerçek pratik İngilizce konuşmaya başlayın.

Learn Real English Seti için tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir