Effortless English Yorumları

Bu yazımızda Effortless English metodu ve dersleriyle ilgili sıkça sorulan sorulara ve sizlerden gelen yorumlara yer vereceğiz. Bu konu hakkında en çok merak edilenleri, aşağıda soru cevap şeklinde bulacaksınız. Sizlerden gelen yorum ve görüşleri de zamanla bu yazıya ilave ederek bu konuda geniş bir kaynak oluşturmuş olacağız.

Aşağıdaki soru ve cevapları okuduktan sonra aklınıza gelen diğer detayları, soru ve görüşlerinizi, yazının altındaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Yazdığınız yorumlardan en önemli olanlarını yazının içinde soru cevap bölümüne ilave edeceğiz.

effortless-english-yorum

Soru 1   : Sıfırdan ingilizce öğrenmek için Effortless English seti uygun mudur? Tavsiye eder misiniz?

Cevap 1: İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için bu set uygun değildir. Effortless English sistemi, temel ingilizce gramer ve kelime bilgisine sahip olduğu halde akıcı ingilizce konuşamayan yetişkinler için hazırlanmıştır. Yeni başlayanlar için Rahat İngilizce eğitim setini tavsiye ederim.

Effortless English derslerinin size uygun olup olmadığını anlamak için, sitemizdeki A.J. Hoge’un aşağıdaki videosunu izleyin. Dinlediklerinizin %80’ini anlayabiliyorsanız bu set tam size göredir.

Effortless English Video

YouTube video

Detaylı bilgi için tıklayın!

Soru 2   : Effortless English derslerini nasıl çalışmalıyım. Derslerin çalışma sırası nedir. İstediğimiz ders setinden başlayabilir miyiz?

Cevap 2: Bu setlerinin tavsiye edilen çalışma sırası, birinci seviyeden başlayıp, ikinci ve üçüncü seviyeye sırasıyla geçmektir. Birinci seviyenin ilk dersinden başlayarak her ders setini bir hafta boyunca çalışmak önerilmektedir. Dersteki tüm kelimelerin anlamını bilseniz bile, bir sonraki ders setine geçmeyip, o dersi en az 4-5 gün çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü önemli olan kelimenin anlamını ya da gramer yapısını bilmek değil, onları konuşurken otomatik kullanabilmeyi öğrenmektir.

Effortless English sistemindeki en önemli ders, mini story mp3 dersidir. Özellikle bu dersi tekrar tekrar dinleyip, hocanın sorduğu sorulara yüksek sesle cevap vermeniz çok faydalı olacaktır. “İngilizce nasıl çalışmalıyım başlıklı yazımızda ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz. Dersleri, bu şekilde, her gün iki saat çalışmaya devam ederseniz, çok yakında İngilizcenizin geliştiğini fark edecek, 5-6 ay sonra akıcı ingilizce konuşacaksınız.

Soru 3   : Effortless English setine nasıl ulaşırım, satın almak mı gerekiyor?

Cevap 3: Evet, original ders setini, Effortless English LLC resmi sitesinden satın almak gerekiyor. 97 usd olan indirimli fiyat halen geçerlidir.

İnternet üzerinde Effortless English setleriyle ilgili bir takım linklere (rapidshare ya da hotfile gibi) ve reklamlara rastlamak mümkündür. Ancak biz bu tür kopya içerikleri kesinlikle önermiyoruz. Bilgisayarınıza zarar vermek ya da özel bilgilerinizi ele geçirmek için tasarlanmış virüslerle uğraşmak istemiyorsanız bu tür sahte kopyalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bu kadar riske girdikten sonra, sağdan soldan toparlanmış, tüm dersleri içermeyen uydurma setlerle söz konusu derslerden gerekli faydayı sağlayamamak da ayrı bir sakıncalı durumdur.

Herşeyden önce, korsan yayınlardan uzak durmayı emeğe saygının bir gereği olarak görüyoruz. Böylece, herkes ürettiği ürünün karşılığını alabilsin ve bu tür harika üretimler yapmaya devam edebilsin.

Soru 4   : Effortless English CD lerini nasıl alabilirim?

Cevap 4: Bu dersler fiziksel bir ürün olmayıp, bir CD ya da DVD üzerinde size posta ile gönderilmemektedir. Derslerin hepsi mp3 ses dosyası formatında dijital derslerdir. Dersleri hemen bilgisayarınıza indirip çalışmaya başlayabilirsiniz. Günlerce posta beklemenize gerek yoktur.

Buradaki ödeme sayfasından kredi kartınızla, paypal hesabınızla ya da google checkout hesabınızla güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yaptıktan hemen sonra size gönderilen e-maildeki bağlantıya tıklayarak tüm dersleri bilgisayarınıza indirip, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Dersleri indirme konusunda ayrıntılı bilgiyi şuradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Not: Yukarıdaki bağlantıdan Power English derslerini satın alabilirsiniz. AJ Hoge’un yeni çalışması olan Power English ingilizce eğitim setini incelemek için burayı tıklayın.

Soru 5   : Derslerin kullanma süresi var mıdır?

Cevap 5: Bu seti bir kere alınca, onlar sonsuza kadar sizin olur. İstediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Herhangi bir kullanım süresi yoktur.

Soru 6   :  Bu derslerin İngilizce konuşturma garantisi var mıdır?

Cevap 6: Effortless English memnuniyet ve para iade garantisi vermektedir. Dersleri, tarif edildiği şekilde, 6 ay kullandıktan sonra memnun kalmazsanız paranızı geri isteyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi Effortless English sitesinde bulabilirsiniz. Ama bu konuda Effortless English kurucusu A.J. Hoge kadar biz de iddia ediyoruz ki, dersleri hergün iki saat çalışıp da memnun kalmamanız imkânsız. Unutmayın, hergün iki saat çalışıyoruz. Özellikle Mini Story mp3 dersine önem veriyoruz. Başarı kendiliğinden gelecektir.

Soru 7   : Effortless English dersleri TOEFL ve IBT gibi sınavlar için faydalı olur mu?

Cevap 7: Effortless English dersleri, akıcı ingilizce konuşmayı geliştirmek için mükemmeldir. Bunun yanı sıra, bu derslerle bir sürü ingilizce kelime ve deyimi de kolayca ve kalıcı olarak öğrenebilirsiniz. Kısacası Effortless English dersleri, tüm ingilizce sınavlarınız için size çok faydalı olacaktır.

Soru 8   : Dinle ve Cevapla tekniğini kullanmak istiyorum. Mini Story mp3 (küçük hikaye) dersleri basitten başlayıp zora doğru mu gidiyor?

Cevap 8: Effortless English setinde genel olarak 3 seviye vardır. Bunlar basit seviyelerden başlayıp ileri seviyelere gider. Birinci seviyede hocanın konuşma hızı biraz daha yavaştır. Tüm seviyelerdeki, dinle ve cevapla küçük hikayelerde, hocanın sorduğu bütün sorular basittir. Buradaki soruların amacı öğrencinin bilgi seviyesini ölçmek değil, otomatik konuşma yeteneği kazandırmaktır. Dinle ve cevapla dersleriyle ilgili ayrıntılı bilgiyi buradaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Effortless English Sitesine Gitmek için Tıklayın

Effortless English Kuralları:

Aşağıdaki yorum bölümünden yazımıza katkıda bulunabilirsiniz. Yorumlarınızla değer kattığınız için teşekkür ederiz.

Paylaşmak Güzeldir:
72 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir