İngilizce Öğrenme Hikayeleri İle Pratik Yap

İngilizce öğrenme konusunda klasik metotları bırakın ve uygulamalı yöntemleri kullanın. Sıkıcı ders kitapları okuyup boşluk doldurma alıştırmaları çözerek İngilizce konuşma becerisi kazanamazsınız. Peki uygulamalı yöntemler derken neyi kastediyoruz?

Bir dili uygulamak demek; dinlemek, dinlediğini anlamak ve kendini sözlü olarak anlatabilmek yani konuşmaktır. Her seviyede dinleme ve konuşma uygulaması yapmak için de kolay hikayeler ve soru-cevap metodu ile pratik yapmanızı öneriyoruz.

Eğlenceli ve akılda kalıcı hikayeler dinleyerek İngilizce öğrenme ve bu derslerdeki kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek İngilizce konuşma becerisi kazanmak mümkün. Şimdi aşağıdaki videomuzda tam da bu çalışmayı yapacağız.

İngilizce öğrenme hikayeleri

YouTube video

Diğer video derslerimizi izlemek için Youtube kanalımız.

Bu çalışmamızda, evde kendi kendinize İngilizce konuşma becerisi geliştirebileceğiniz bir teknik uyguluyoruz. Bu bölümde önce kısa bir hikaye dinleyeceğiz. Hikayemizden sonra, soru-cevap tekniğini kullanarak İngilizce konuşma çalışması yapacağız. Bu dersi tamamladığınızda;

  • İngilizce kelimeler öğreneceksiniz.
  • Dinleme alıştırması yaparak İngilizce anlama becerinizi geliştireceksiniz.
  • Soru-cevap tekniği ile konuşma refleksi kazanacaksınız.

Birazdan İngilizce hikayemizi dinleyeceğiz. Sonra bu hikayeyle ilgili kolay sorular gelmeye başlayacak. Sorulara yüksek sesle cevap vermeye çalışın. İlk denemenizde cevapları söyleyemiyorsanız, hiç sorun değil, sadece dinleyin. Her sorudan bir iki saniye sonra doğru cevapları duyacaksınız. Bu çalışmayı başa dönüp tekrarlı olarak yapmanızı isteyeceğim ve daha sonraki dinlemelerde cevapları söylemeye çalışın.

Son olarak Extra bölümünde, bu soru ve cevapların Türkçe anlamlarını söyleyeceğim. Böylece bilmediğiniz kelimeler varsa bunların anlamını, cümle içindeki kullanımıyla birlikte öğrenmiş olacaksınız. Haydi başlayalım.

İngilizce kelimeler öğrenme

Rahat İngilizce setimizdeki Extra derslerinde, bu soru cevap bölümünde dinlediğimiz cümlelerin Türkçe anlamını öğreniyoruz. Extra derslerinde, mini hikaye dersindeki bütün bu cümleleri tekrar dinliyoruz, sonra her cümlenin Türkçe anlamını duyuyorsunuz. Böylece sözlük bile kullanmaya gerek kalmadan dinlediğiniz cümlelerin anlamlarını öğrenmiş oluyorsunuz. Bu ayrıca çok hızlı İngilizce kelime öğrenmenize yardımcı olan bir metottur.

İngilizce öğrenme hikayeleriBu dersi bir kaç kez tekrarlı dinledikten sonra, bütün cümleleri duyduğunuz zaman anlayabiliyorsanız, artık bu Extra bölümünü çalışmayın. Onun yerine hikayemizi tekrarlı olarak dinleyip soru cevap bölümüne daha fazla zaman ayırın. Bu tekniğin pratik İngilizce öğrenme konusunda ne kadar faydalı olduğunu bizzat yaşayarak göreceksiniz.

Yukarıdaki videoda, İngilizce geniş zaman (present simple tense) kipinde hazırladığımız İngilizce hikayemizi dinleyebilirsiniz. Hikayemizden hemen sonra gelecek kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek İngilizce konuşma becerisi kazanacaksınız.

Rahat İngilizce öğrenme eğitim setimizde bulunan her bölümdeki gramer dersinden sonra, bu gramer konusuyla ilgili bir İngilizce hikaye dersimiz bulunuyor. Böylece öğrendiğiniz gramer kurallarını hayata geçirip otomatik olarak kullanmaya başlayacaksınız. Setimizdeki past continious tense pratiği için hazırladığımız İngilizce hikayemizi de izlemenizi de öneririm.

İngilizce konuşma becerisi nasıl geliştirilir?

Dersimizdeki tüm kelimelerin anlamını biliyor olsanız bile, duyduğunuz her şeyi anlayabiliyor olsanız bile bu çalışmayı mutlaka tekrar tekrar yapın. İngilizcede önemli olan bilmek değil, otomatik olarak kullanabilmektir. Bunun için soru cevap alıştırmasını tekrarlı olarak dinleyin. Her seferinde doğru cevaplar açılmadan önce, cevaplarınızı hızlı ve güvenli bir tonda söylemeye çalışın.

Bu derste kullandığımız dinle ve cevapla metodu çok faydalı bir tekniktir. İngilizceyi kendi kendinize pratik yaparak, dinleyerek ve konuşarak öğrenmenizi sağlar. Mini hikaye soru-cevap dersleri, sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için elverişli olduğu gibi, orta seviye bilgisi olanlar içinde harika bir pratik yapma fırsatı sunar.

Rahat İngilizce öğrenme setimizdeki derslerde bu soru cevap metodunu kullanıyoruz. Set içerisinde mp3 formatında dinleme dersleri ve bu derslere ait pdf formatında derslerin yazılı dokümanları bulunuyor. Ücretsiz örnek dersleri indirmek için: https://www.ingilizcetube.com/rahat-ingilizce-egitim-seti-baslangic-ve-orta

Şimdi rahatingilizce.com ana sayfasından, İngilizce öğrenme setimizi satın alıp tüm dersleri bilgisayarınıza indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir