Callan Method ile İngilizce Konuşun

Sizlere daha önce Effortless English 7. kuralını anlatırken Callan Metodundan bahsetmiştik. Callan Method çok özet bir anlatımla soru cevap tekniğidir (dinle ve cevapla tekniği). Bu metodla öğretmen, öğrencilere bir sürü kolay sorular sorar ve öğrenciler de bu sorulara mümkün olduğunca hızlı cecap vermeye çalışır. İlk başlarda verilen cevaplar yavaş olsa bile daha sonra amaç cevap vermeyi hızlandırmaktır.

Callan Metodunun yani soru cevap tekniğinin en önemli özelliği ingilizce konuşma refleksini çok hızlı geliştirmesidir. O yüzden ingilizce kursuna gitmek isteyenlere, özellikle Callan Method ile eğitim veren kurslara gitmelerini tavsiye etmiştik. Kursa gitmeye imkanı veya zamanı olmayanlara veya evde ingilizce öğrenmek istiyorum diyenlere ise Effortless English derslerini tavsiye ediyoruz.

Effortless English mp3 dersleri tamamen bilimsel araştırmalar ışığında geliştirilmiş çok faydalı ve eğlenceli ingilizce dinleme dersleridir. Effortless English 7 kuralının her birinde, klasik ingilizce eğitiminde yapılan yanlışların yerine hızlı ve kolay ingilizce öğreten çok faydalı teknikler anlatılmaktadır.

Effortless English yedinci ve son kuralında, ingilizce konuşma becerisi kazandıran dinle ve cevapla tekniği yani Callan Method anlatılmakta ve Effortless English mini story mp3 dersinde bu teknik kullanılmaktadır. Şimdi sizlerle Callan Method ile ilgili Hürriyet gazetesinde yayınlanan bir haberi paylaşmak istiyorum.

callan-methodİngilizce konuşmayı sağlamak için geliştirilen yöntemle artık herkes kısa sürede İngilizce konuşabilecek.

Uygulanmakta olan İngilizce eğitim metodunun konuşturmayı geliştirmede yetersiz kaldığını gören Callan Method İngilizce konuşmayı geliştiriyor.

Easygo Education eğitim danışmanlarından Çiler Umsu ile bu yeni metodu ve ingilizce eğitimi ile ilgili görüştük.

• Kaç farklı şekilde ingilizce öğrenme metodu vardır. Callan Method nedir, alışılagelmiş ingilizce metodlardan ne farkı var?

İngilizce öğrenmenin bir çok yolu var, fakat 50 yıldır en yaygın kullanılan iki sistem bulunmaktadır. Birincisi ‘’klasik sistem’’ dediğimiz genel olarak kurslarda ve okullarda uygulanan sistemdir. Diğeri ise Ingilizce konuşturmada en başarılı yöntem olarak da kabul edilen ‘’ Callan Method’’dur.

• Callan Metodun sağladığı avantajlar neler?

“Anadil Yöntemi” de denilen bu yöntem ile isteyen herkes en kısa sürede İngilizce konuşabilir. İnsanlar anadillerini gramer öğrenerek değil; duyarak, konuşarak öğrenirler. Bu metot ile gramer ve kelime bilgisi, konuşma pratiği yaparak öğreniliyor. Böylece, öğrenciler, İngilizce konuşma korkusunu önce psikolojik olarak gideriyorlar sonra bunu alışkanlık haline getiriyorlar.

• Callan Metodun nasıl uygulandığını kısaca anlatır mısınız?

Bu yöntemde aynen küçük bir çocuğun yeni konuşmayı öğrenmesi gibi önce kısa cümleler duyması ve konuşması sağlanır. Üzerinde uzun yıllar çalışılarak hazırlanmış özel soru- cevap formatında ilerleyen Callan Method ile kelimeler defalarca tekrarlanır. Bu sorular gitgide daha uzun ve daha zor cümlelere dönüşerek zamanla otomatik olarak cevap verilmeye başlanır. Böylece artık kafalarda formül kurmadan ve gramer düşünülmeden, otomatik olarak İngilizce konuşulmaya başlanır.

• 3 Ayda öğrencinin geleceği noktayı nasıl tarif ediyorsunuz?

Bizim 3 aylık eğitim programımıza (2+1) katılan İngilizce seviyesi başlangıç düzeyinde olan birisinin elde edeceği İngilizce kapasitesi genel İngilizce’nin %60-70 kadardır. bu da günlük ve ticari hayatta kendi işlerinizi kendiniz yapabilecek kadar İngilizce konuşabiliyorsunuz demektir. Devamını oku…

Haberin tamamını okumak için tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir