İngilizce Altyazılı Film İzlemek

İngilizce öğrenenlerin, diğer dilleri öğrenenlere göre büyük bir avantajı vardır. O da çok sayıda İngilizce altyazılı filmler olması ve bunlara rahat ulaşılabilmesidir. Eğer ingilizce öğreniyorsanız, neden filmleri ingilizce dilinde izlemiyorsunuz? İngilizce atlyazılı filmler izleyerek, hem eğlenebilir ve hem de ingilizce öğrenebilirsiniz.

konusarak-ogren-468x60

Neden İngilizce Film İzleyelim?

Film izlemekten hoşlanıyorsanız, orijinal dilinde film izlemenin dublajlı film izlemekten daha iyi olduğunu bilirsiniz. Dublajlı bir film asla orjinalinin yerini tutamaz. Neden? Çünkü orijinal versiyonda oyuncuların sesi gerçektir. Herşey tıpkı yönetmenin hayal ettiği gibidir.

İngilizce altyazılı filmler izleyerek ingilizce öğrenirken bir sürü günlük ve gerçek ingilizce cümlesi dinlersiniz. Sonra onları kopyalarsınız ve daha sonra, ingilizce öğrenmenizin gayesi olan, kendi cümlelerinizi kurmaya başlarsınız. Tıpkı kitap okumak gibi; altyazılı filmler izlemek, ingilizce öğrenmek için harika bir yoldur.

Elbette kitap okuyarak ingilizce öğrenmekle, film izleyerek öğrenmek arasında önemli farklar vardır. Kitaplarla, yerli konuşmacıların nasıl yazdığını öğrenirsiniz. Filmlerle, onların nasıl konuştuğunu öğrenirsiniz.

 • Hangi kelimeleri kullandıklarını öğrenirsiniz. Yerli konuşmacılar, konuşurken genellikle bir kitapta bulamayacağınız kelimeleri, deyimleri ve phraseleri (kelime gruplarını) kullanırlar. Konuşma dili, kitap dilinden farklıdır.

Pek çok filmde diyaloglar, günlük ve gerçek ingilizce konuşmalar gibidir. Filmler ayrıca, sözlüklerde henüz olmayan argo kelimeler öğrenmenizi sağlar.

 • İngilizce kelimeleri nasıl söylediklerini öğrenirsiniz. Filmler, sadece gramer ve kelime bilginizi değil, telaffuz becerinizi de geliştirir. Amerikalıları ya da İngilizleri sıkça dinlerseniz onlar gibi konuşmayı öğrenirsiniz.
 • Konuşma dilini anlamayı öğrenirsiniz. Filmler yerli konuşmacılar için yapılır, ingilizce öğrenenler için değil. Yani oyuncular, tıpkı günlük hayatta konuştukları gibi hızlı konuşurlar.

İngilizce altyazılı filmler

Filmlerle İngilizce Nasıl Çalışmalıyım.

İngilizce altyazılı filmler, İngilizce öğrenmek için harikadır ama onları doğru kullanmalısınız. İngilizce bir filmin tamamını izlemeyin. Onu anlamazsınız ve bu yüzden hiçbir şey öğrenmezsiniz. Her hafta sadece bir sahneyi ya da parçayı izleyin (belki 2-3 dakikalık bölüm olarak) Şu yolu izleyin:

a)      İlk olarak, filmi kendi dilinizdeki altyazı ile izleyin. Bu, sizin genel anlamı kavramanıza yardımcı olur.

b)      İkinci olarak, sahneyi İngilizce altyazılı olarak izleyin. Durdurun. Yeni kelimelerin anlamlarını öğrenmek için bir sözlük kullanın. Yeni cümleleri bir defter oluşturup oraya yazın.

c)       Sahneyi birkaç kez İngilizce altyazıyla, bu sefer durdurmadan dinleyin.

d)       Sahneyi birkaç kere altyazısız olarak dinleyin.

e)      a’dan d’ye tüm kuralları bir hafta boyunca hergün tekrarlayın.

İkinci hafta, bir sonraki bölüme ya da sahneye geçin ve yine tekrarlayın. Bir filmi bitirmek çok uzun zamanınızı alacak. Hiç sorun değil çünkü anlamanızı ve konuşmanızı çok hızlı ilerleteceksiniz.

Aşağıda örnek film çalışmamız için videomuzu izleyebilirsiniz. Ayrıca bu dersin vocabulary, mini story ve point of view mp3 derslerini bilgisayarınıza indirip çalışabilirsiniz. Aynı zamanda Effortless English ingilizce eğitim seti içindeki derslere örnek teşkil eden bu ders setini indirmek için burayı tıklayın.

İngilizce Altyazılı Filmler İzle

Altyazılı İngilizce Film Örnek Çalışma: Hitch (Aşk Doktoru)

Basic principles:

No woman wakes up saying: “God, I hope I don’t get swept off my feet today.”

Now, she might say, “This is a really bad time for me.”

Or something like, “I just need some space.” Or my personal favorite: “I’m really into my career right now.”

You believe that? Neither does she. You know why? Because she’s lying to you, that’s why. You understand me? Lying.

It’s not a bad time for her. She doesn’t need any space.

She may be into her career… but what she’s really saying is, “Get away from me now.” Or possibly, “Try harder, stupid.”

Well, which one is it?

60 % of all human communication is nonverbal– Body language.

30% is your tone. So that means that 90% of what you’re saying… ain’t coming out of your mouth.

(Toby! Shit!)

Of course she’s gonna lie to you. She’s a nice person; she doesn’t wanna hurt your feelings. What else is she gonna say? She doesn’t even know you. Yet.

Luckily, the fact is, that just like the rest of us… even a beautiful woman doesn’t know what she wants– until she sees it.

And that’s where I come in. My job is to open her eyes.

(Toby! Oh, my God! Is this what you’re looking for?)

Basic principles: No matter what, no matter when, no matter who..any man has a chance to sweep any woman off her feet.

Just needs the right broom.

Filmin introsunda çalan şarkıyı beğendiniz mi? Dinlemek için burayı tıklayın.

İngilizce Eğitim Seti Önerisi

Sizlere daha önce tanıttığımız Effortless English ingilizce eğitim setinin dördüncü bölümünde, yukarıda anlattığımız filmlerle ingilizce öğrenme tekniğiyle hazırlanmış mp3 dersleri bulunmaktadır. Hızlı ve kolay ingilizce öğrenmek isteyen herkese Effortless English ve Power English ingilizce eğitim setlerini tavsiye ederim.

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ve biraz temel bilgisi olan orta seviye arkadaşlar için de Rahat İngilizce eğitim setini öneriyorum. Bu setle, eğlenceli hikayeler dinleyerek, soru-cevap pratikleriyle İngilizceyi konuşarak öğreneceksiniz.

Bu set içinden bir bölümü ücretsiz İngilizce dersleri indir başlığı altında yayınladığımız yazımızdan indirip deneyebilirsiniz. Böylece kursa gitmeden, sıkıcı ders kitapları okuyup testler çözmeden dinleyerek ve mini hikaye soru cevap metoduyla pratik yaparak İngilizce öğrenebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

“İngilizce Altyazılı Film İzlemek” üzerine 41 yorum

  • Merhaba Merve, piyasada satılmakta olan birçok DVD filmlerde hem İngilizce ve hemde Türkçe altyazılı izleme seçeneği bulunmaktadır. Bu DVD’leri alış veriş merkezlerinden, müzik ve film marketlerden ve internetten satın alabilirsiniz. Bu konuda moviescapital sitesini tavsiye edebilirim.

   Ayrıca internette ücretsiz indirebileceğiniz filmlere de, Google’da biraz araştırma yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. İnternetten indirdiğiniz filmler için Türkçe ve İngilizce alt yazıları Divxplanet sitesinden bulup indirebilirsiniz.

   Cevapla
  • Merhaba Hatice, Amerikan aksanı, İngiliz aksanına göre daha kolaydır. İngilizce öğrenmede en önemli çalışma, dinleme aktiviteleridir. Bu zamana kadar okullarda ve ingilizce kurslarında ingilizceyi hep kitaplardan (gözlerimizle) öğrendik. Akıcı ingilizce konuşmak için, ingilizceyi gözlerimizle değil, kulaklarımızla (dinleyerek) öğrenmemiz gerekir. Tıpkı çocukların yaptığı gibi.

   O yüzden hangi aksanla ingilizce dinliyorsanız onu öğrenirsiniz. Genelde Amerikan aksanıyla kaydedilmiş ingilizce dinleme parçaları daha yaygındır ve kolay ulaşılabilir. Yukarıda bahsettiğimiz ingilizce filmler konusunda da yine Amerikan aksanı bir adım öndedir.

   Cevapla
 1. ingilizce adı üstünde ingilizlerin konuştuğu bir dildir, gerçek ingilizce İngiltere’de konuşulmaktadır, american ingilizcesi bir çeşit kro aksanıdır, gerçek ingilizce ile bir alakası yoktur, ingilizce öğrenirken mutlaka ingiliz yapımı filmler tercih edilmelidir, özellikle ingiliz BBC kurumunun birçok filmi piyasada bulunmaktadır çok faydalı olabilir.

  Cevapla
  • Merhaba Ceyhun Meriç, öncelikle yorumunuzla konuya katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Amerikan İngilizcesi ile İngilterede konuşulan İngilizce arasında farklılıklar olduğu muhakkaktır. Ancak Amerikan ingilizcesine “kro aksanı” demenin doğru olmadığını düşünüyorum. Amerikan İngilizcesinde telaffuz biraz daha yuvarlanmıştır ve kurallar da biraz esnetilmiş olabilir.

   Bana göre gerçek ingilizce, ana dili ingilizce olanların (native speaker) günlük hayatta konuşukları ingilizcedir. Amerikada, İngilterede ya da Kanadada konuşulması önemli değildir. Gerçek İngilizce kavramıyla ilgili ayrıntılı bilgileri Efforttless English 6. kuralını anlatırken paylaşmıştık. Burayı tıklayarak konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri okuyabilir ve gerçek ingilizce öğrenme videomuzu izleyebilirsiniz.

   Cevapla
 2. Gamze ye katılıyorum vampişr günlüklerini izlemenizi tavsiye ederim hem anlaşılır hem çoookk hızlı değil kelimeleri yutmuyorlar.

  Cevapla
 3. Admin merhabalar :
  power englısh setini almak için her hangi bir buton ve ödeme yeri bulamadım yardımcı olursanıs sevinirim. mailime link atarsanız daha çok sevinirim. tesekkürler

  Cevapla
  • Merhaba Şeref, Power English setini anlattığım yazımın altındaki butona tıklayarak dersleri satın alabilirsiniz. Ancak bu setler tamamen ingilizce anlatım olup Türkçe destek olmadığından, başlangıç seviyesindeki arkadaşlar için ağır gelecektir. O yüzden başlangıç düzeyindeki arkadaşların daha kolay ve Türkçe destekli dersler ile çalışmalarını öneririm.

   Effortless English ve Power English setlerini, okuduğu ve dinlediği basit ingilizceyi anladığı halde akıcı ingilizce konuşamayanlara önemle tavsiye ederim.

   Cevapla
 4. merhaba admin yine ben 🙂 ben başlangıç düzeyindeyim yani sıfır 🙂 hangi seti almam gerekiyor onu da söylerseniz. power enlıh mı yok efortts mu ne o seti mi yazarsanız sevinrim tesekkür

  Cevapla
 5. merhaba. ingilizce altyazılı filmleri satın almadan veya indirmeden, online olarak izleyebileceğimiz siteler biliyor musunuz acaba?

  Cevapla
  • Merhaba İpek, Bu konuda maalesef tatmin edici bir kaynak ya da site bulamadım. Ancak bulabildiğim bazı İngilizce altyazılı fimleri sitemizde sizlerle paylaşmaya başladım. İlk olarak Kung Fu Panda filmini (tıkla-izle) sizlerle paylaştım. Daha sonra fırsat buldukça bu tür filmler paylaşacağım. Bu filmlere İngilizce film izle kategorisi altından ulaşabileceksiniz. Bir de küçük bir ücret ödeyerek izleyebileceğiniz ve indirebileceğiniz filmler için buradaki siteyi inceleyebilirsiniz.

   Cevapla
 6. Hocam çok mantıklı, düşünsenize bir filmi bitirmeniz belki uzun bir sürenizi alabilir ancak bu diğer filmde yarı yarıya azalacak hiç şüphesiz, ondan sonra dahada azalacak, çünkü sonuçta bir filmde neredeyse kullanılabilecek hemen her kelime ve gramer telefuz vb geçiyor hatta dil kültürleride cabası…altyazısız bir film izlemek ve anlamak kimbilir ne büyük bir keyiftir umarım bizde bir gün anlarız ve konuşuruz..saygılar.

  Hocam bazı kişiler hala bu yüzyılda yurtdışında sihirli değnek varmış gibi ısrar ediyorlar, futbolcu alex ortada daum ortada değil 3-5 ay adamlar Türkiyede yaşıyor hala Türkçe konuşamıyor yani bu istekle oluyor, sen yurtdışına 0 dan gidersin 1 yıl bile kalsan fazla yol almadan gelebilirsin ancak buradan güzel bir temel atarsın olabilecek en kısa sürede yurt dışında maks verim alırsın..sonuçta bizim bir abi var Almanyada 7- 8 ay kaldı, yani birşey öğrenememiş çook az beginner diyelim, heleki bunun okuması var yazması var onlar zaten 0 kalmış..Yıtdışında sihirli değnek yok, ama hırsla çalışmak amaçlı gidersin olur ama gidince benynine kendiliğinden bilgi monte olmuyor..

  Cevapla
  • Merhaba Okan, yorumunuzla konuya katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Söyledikleriniz çok doğru, İngilizce öğrenmek için sihirli bir değnek yoktur. Bazı arkadaşlar bu konuda maalesef yanlış inanışlara sahipler. Sonuçta kimse kimseye hiçbirşey öğretemez. Yani ingilizceyi öğrenecek olan bizleriz. Okullar, İngilizce kursları, İngilizce öğretmenleri, İngilizce kitapları ve hatta yurtdışı sadece İngilizce öğrenmemizi kolaylaştıran araçlardır.

   İngilizce öğrenmeye mutlaka zaman ayırmak ve çok çalışmak gerekir. Bunu, doğru yöntemlerle yaparsanız daha hızlı ve kolay ingilizce öğrenirsiniz. Bu konuda, “çocuklar gibi İngilizce öğrenme” başlıklı yazımızda ayrıntılı bilgiler paylaşmıştık.

   Son olarak, bilinçaltıda öğrenme (subconscious learning) konusu var ki bunun da yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Bilinçaltı öğrenme, hiç bir şey yapmadan öğrenme demek değildir. Effortless English 4.kuralında belirtilen derinden öğrenme ve 7. kuralında anlatılan soru cevap tekniği kullanılarak hem bilinçli ve hem de bilinçaltı öğrenme gerçekleşebilir.

   Cevapla
 7. arkadaslar ingilizceyi ancak ve ancak pratik yaparak ogrenirsiniz buda yaninizda surekli bir yabanci dil bilen kisi olmasini gerektirir bakin o zaman ne kadar kolay ogrendiginizi goreceksiniz ben filipinlerdeyim 7 ayda konusuyorum suan okadar hizli oygeriniyor ki insan hem bunun icin oturup kitap kitap calismaya gerek yok surekli dinleme yapin izleme yapin alt yazili filmler seyredin kitap okuyun ama ilk basta zamanlara hakim olun gerisi kendiliginden gelecektir hic merak etmeyin….good luck…

  Cevapla
 8. Ceyhun Meriç isimli arkadaş ingiltere ingilizcesi ile amerikan ingilizcesinin aksan farklarını mukayese etmiş ve ne yazık ki bunu kulaktan dolma bilgilerle yapmış. Aksine Amerikalılara göre İngiltere ingilizcesi kabadır. Çünkü adı üstünde ingilizcenin anavatanıdır ve daha eski bir dil kullanırlar. Tıpkı aslında Azerbaycan türkçesinin aslında osmanlıcada olduğu gibi içinde daha az farsça ve arapça kelime barındırması gibi. Bize Azeri türkçesi nasıl geliyorsa, Amerikalılarada İngiltere ingilizcesi öyle geliyor. Mesela otobüs öz türkçe bir kelime değildir, bunun yerine türk dil kurumunun öz türkçe olarak tescillediği ” Oturgaçlı Götürgeç ” kelimesini kullansaydık ne kadar komik olurdu….

  Ayrıca New Headway video 01-02-03-04 üde tavsiye edebilirim. Her bir video 5 kısımdan oluşup ortalama 40’ar dakika. Bire bir ingilizce alt yazısıda var. Bilmediğiniz kalıplarıda öğrenebilirsiniz.

  Cevapla
 9. iyi günler. mesut beyin önerdiği siteyi ben de beğendim. ama merak ettiğim şey şu ; bu site ingilizce öğrenmemizde bize gerçekten fayda sağlar mı ? ya da şöyle sorayım ingilizce film türkçe altyazı mı yoksa türkçe film ingilizce altyazı mı daha yararlı olur bizim için ?
  teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba Melih, ben Türkçe filmleri İngilizce altyazılı izlemenin faydalı olacağını düşünmüyorum. Doğru olan İngilizce filmleri İngilizce altyazılı izlemektir. Ve mutlaka yukarıdaki yazımızda anlattığımız teknikler kullanılmalıdır.

   Cevapla
 10. admincim.acil olarak dinler misiniz?alt yazıyı indirdiğimizde filme nasıl monte edeceğim?saçma bir soru galiba ama bilmiyorum.bir de e-mail adresime izlenilmesi gereken iyi ingilizce filmlerin linkini gönderebilir misiniz?hatta tüm cevapları e-mail atabilir misiniz?özetle iyi filmlerin isimlerini rica etmekteyim.thanks admincim:)

  Cevapla
  • Merhaba Bade, altyazılı film izlemek için bir takım programlar mevcut. Mesela BS Player, Gom Player veya VLC player gibi. İndirdiğiniz altyazıyı filminizle aynı klasörde tutarsanız bu programlar altyazıyı otomatik olarak algılayabilirler. Veya film dosyasıyla altyazıyı birlikte sürükleyerek program simgesine bırakırsanız, program Filmi alt yazılı olarak oynatmaya başlayacaktır. İzlenmesi gereken İngilizce filmler diye bir şey söylemek istemem. Sizin daha önce izleyip keyif aldığınız filmleri bulup, bunları İngilizce altyazılı olarak izlemenizi tavsiye edebilirim.

   Cevapla
 11. Merhaba,ben Fidan. Ben Turkiyenin kardes ulkesi Azerbaycanda yasiyorum.Azerbaycandan tum turk kardeslerime selamlarimi iletiyorum.Turkceyi pek iyi bilmesem de yine de uzun zamandir cevabini aradigim bir soruyu size sormak istiyorum:’Ingilizce dersleri telefonun kulakciginda nasil dinleye bilirim?Yani bu proqramlari nerden indire bilirim?ONCEDEN TESEKKUR EDERIM!!!

  Cevapla
  • Merhaba Fidan, çok teşekkür ediyoruz sana. Biz de Azerbaycana buradan selamlarımızı gönderiyoruz. Mp3 audio formatındaki İngilizce derslerini, telefonunuza tıpkı mp3 şarkıları gönderdiğiniz gibi gönderip dinleyebilirsiniz.

   Cevapla
 12. arkadaşlar amerikan ingilizcesi ile ingiliz inglizcesi birbirinden çok farklıdır.british aksanını öğrenmek kesinlikle çok daha zordur.bunun için gidip ingilterde yaşamak gerekebilir.türklerin dili amerikan ingilizcesine yatkındır. zaten dünyada bilinen ve konuşulan inglizce kesinlikle amerikan aksanıdır(ana dili ingilizce olmayanların).bize yıllardır okullarda öğretilen de amerikan aksanıdır.o yüzden british ile hiç uğraşmamanızı tavsiye eder,başarılar dilerim.

  Cevapla
 13. Bu film kesitiyle ilgili mini story, vocabulary derslerini indirebilirsiniz demişsiniz indirme linki nerede göremedim ?

  Cevapla
 14. merhaba. her soruya samimi cevaplar verdiğinizi gördüm ve ben de müsaadenizle bir şey sormak istiyorum.
  benim konuşamam sorunum yok yani bildiğim kelimeleri rahat bir şekilde kullanıyorum ve anlaşılıyorum. esas sorunum kelime dağarcığıyla ilgili.

  bu konuda hafızatekniğiyle ingilizce diye bir site buldum. her kelimeye eş ses bulmuşlar ve ve akılda kalıcı olsun diye çağrışım yöntemini kullanarak kelimeleri öyküleştirerek anlatmışlar. Demoları çok başarılı ama set olarak alıp almayacağıma karar veremedim. bu konuda bir öneriniz yada fikriniz var mı, paylaşırsanız çok sevinirim.
  çok teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba Erdal Bey, bahsettiğiniz hafıza teknikleriyle İngilizce kelime öğrenme yöntemini biz tavsiye etmiyoruz. Çünkü önemli olan İngilizce kelimelerin anlamlarını sınavlarda karşınıza çıkınca düşünerek bulmak değildir. Bunları kendi doğal İngilizce konuşma akışı içerisinde öğrenmek ve bu şekilde otomatik olak anlayıp konuşabilmek önemlidir. Bu sistem ise doğal yaklaşımdan uzaktır. Bizim size önerimiz (orta seviye ve üzeri için) Power English İngilizce eğitim setini kullanmanızdır. Bu setteki mini hikaye dinle ve cevapla metodu, bir çok yeni İngilizce kelimeyi çok kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmenize ve en önemlisi bunları otomatik olarak kullanmanıza yardımcı olacaktır.

   Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.