İngilizce Eğitim Seti

İster okulda isterseniz kursa giderek İngilizce öğreniyor olun, eğer akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak istiyorsanız mutlaka her gün az da olsa pratik yapmak için zaman ayırmanız lazım. Pratik çalışması için de özel hazırlanmış dinleme ve konuşma dersleri içeren bir İngilizce eğitim seti kullanmak size çok katkı sağlayacaktır.

Ayrıca günümüzde bir çok insan hiç kursa gitmeden kendi kendine İngilizce öğrenmek için de İngilizce eğitim setleri kullanmayı tercih ediyor. Gerçekten de bazı kursların kalitesini düşünecek olursak, oralara zaman ve para harcamaktansa evde kendi kendine İngilizce öğrenmek çok mantıklıdır.

Bu yazımızda öncelikle yeni başlayanlar için dinleme yoğun İngilizce eğitim seti olarak Rahat İngilizce setinden bahsedelim. Ardından orta ve ileri seviye için konuşma becerilerini hızlı bir şekilde geliştiren Effortless English seti içinden örnek bir ders paylaşacağız.

Rahat İngilizce eğitim seti

İngilizce eğitim seti

Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlerin bile kolayca anlayabilecekleri, Türkçe destekli olan bu set içerisinde 20 bölüm var. Her bölümde bir adet İngilizce gramer konu anlatımı, bir adet mini hikaye soru cevap metodu ve son olarak bir adet de, hikaye dersindeki İngilizce kelimelerin anlamlarını kolayca öğrenebileceğiniz extra dersi var.

Bu yazıda bahsettiğimiz her iki setin de ortak özelliği dinleme yoğun olması ve mini hikaye soru cevap metoduyla İngilizce konuşma becerisini hızlı bir şekilde geliştirmesidir. Hemen aşağıdaki videoda Rahat İngilizce mini hikaye çalışmasından kısa bir örnek izleyebilirsiniz.

YouTube video

Effortless English Seti

Şimdi de sizlerle, daha önce sizlere tanıtmış olduğum Effortless English ingilizce eğitim seti içinde bulunan örnek bir dersi paylaşıyorum. Yazının sonundaki indirme linkine tıklayarak bu ders setini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Rar dosyası şeklinde İndireceğiniz bu ders setinin içinde bulunan dersler şöyledir:

Bir adet audio mp3 ses dosyası,
Bir adet pdf metin dosyası,
Bir adet vocabulary mp3 dersi,
Bir adet mini story mp3 dersi,
Bir adet point of view mp3 dersi,
Ve bir adet commentary mp3 dersi.

Bu ders seti, Original Effortless English İngilizce eğitim seti içindeki 39 setten sadece birisidir. Effortless English ingilizce eğitim setinde 4 seviye bulunmaktadır. Bu dersimiz bonus olarak hazırlanmış ve Hitch filmindeki bazı bölümlerden düzenlenmiştir. Filmlerle ingilizce öğrenme konusundaki tavsiyelerimizi okumak için burayı tıklayın.

Effortless English İngilizce eğitim setinden en güzel şekilde yararlanmak için dersleri bir hafta (en az 4-5 gün) boyunca her gün tekrarlı olarak dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Dersleri tam olarak nasıl kullanacağınızı ders çalışma rehberimizde belirtmiştik. Kısaca özetleyelim: Önce main audio mp3 dersini birkaç kere dinleyin. (isterseniz pdf metin dosyasından okuyarak da takip edebilirsiniz.) Daha sonra vocabulary mp3 dersini (kelimeleri ezberlemeye çalışmadan, anlama odaklanarak) bir kere dinleyin.

Daha sonra mini story mp3 dersini dinleyin. AJ Hoge’un sorduğu kolay sorulara yüksek sesle cevaplar verin. Mini story mp3 dersi, Effortless English ingilizce eğitim setindeki en önemli derstir. Bu dersi mümkünse günde en az iki kere dinleyin. Mini story mp3 dersleri İngilizce konuşma refleksinizi geliştiren çok güçlü derslerdir.

Sonra Point of view mp3 dersini dinleyin. Point of view derslerinde aynı hikâyeyi farklı (tenslerde) zamanlarda dinleyerek ingilizce grameri otomatik olarak doğru kullanmayı öğrenirsiniz. Son olarak commentary mp3 dersini bir kez dinleyin. Commentary dersinde AJ Hoge konuyla ilgili kendi görüşlerini bizlerle paylaşmaktadır. Bu dersi dinlemek isteğe bağlıdır.

Birinci günden sonra main audio mp3, vocabulary mp3 ve commentary mp3 derslerini dinlemeyebilirsiniz. Bunun yerine yukarıda bahsettiğim mini story ve point of view derslerini daha çok dinleyin.

Not: Bu Dersi zor bulan arkadaşlar çok endişe etmesinler. Effortless English İngilizce eğitim setindeki birinci ve ikinci seviye dersleri biraz daha kolay ve konuşma hızı biraz daha yavaştır.

Ücretsiz İngilizce mp3 dinleme derslerini indirmek için aşağıdaki sosyal paylaşım butonlarından birini kullanarak sayfamızı beğenmeniz yeterlidir. Destek olduğunuz için teşekkür ederiz.

İndirme linki: İngilizce Eğitim Seti İndir!

Effortless English Club

Effortless English Yazıları:

Paylaşmak Güzeldir:
12 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir