İngilizce Eğitim Seti

İster okulda isterseniz kursa giderek İngilizce öğreniyor olun, eğer akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak istiyorsanız mutlaka her gün az da olsa pratik yapmak için zaman ayırmanız lazım. Pratik çalışması için de özel hazırlanmış dinleme ve konuşma dersleri içeren bir İngilizce eğitim seti kullanmak size çok katkı sağlayacaktır.

Ayrıca günümüzde bir çok insan hiç kursa gitmeden kendi kendine İngilizce öğrenmek için de İngilizce eğitim setleri kullanmayı tercih ediyor. Gerçekten de bazı kursların kalitesini düşünecek olursak, oralara zaman ve para harcamaktansa evde kendi kendine İngilizce öğrenmek çok mantıklıdır.

Bu yazımızda öncelikle yeni başlayanlar için dinleme yoğun İngilizce eğitim seti olarak Rahat İngilizce setinden bahsedelim. Ardından orta ve ileri seviye için konuşma becerilerini hızlı bir şekilde geliştiren Effortless English seti içinden örnek bir ders paylaşacağız.

Rahat İngilizce eğitim seti

İngilizce eğitim seti

Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlerin bile kolayca anlayabilecekleri, Türkçe destekli olan bu set içerisinde 20 bölüm var. Her bölümde bir adet İngilizce gramer konu anlatımı, bir adet mini hikaye soru cevap metodu ve son olarak bir adet de, hikaye dersindeki İngilizce kelimelerin anlamlarını kolayca öğrenebileceğiniz extra dersi var.

Bu yazıda bahsettiğimiz her iki setin de ortak özelliği dinleme yoğun olması ve mini hikaye soru cevap metoduyla İngilizce konuşma becerisini hızlı bir şekilde geliştirmesidir. Hemen aşağıdaki videoda Rahat İngilizce mini hikaye çalışmasından kısa bir örnek izleyebilirsiniz.

Effortless English Seti

Şimdi de sizlerle, daha önce sizlere tanıtmış olduğum Effortless English ingilizce eğitim seti içinde bulunan örnek bir dersi paylaşıyorum. Yazının sonundaki indirme linkine tıklayarak bu ders setini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Rar dosyası şeklinde İndireceğiniz bu ders setinin içinde bulunan dersler şöyledir:

Bir adet audio mp3 ses dosyası,
Bir adet pdf metin dosyası,
Bir adet vocabulary mp3 dersi,
Bir adet mini story mp3 dersi,
Bir adet point of view mp3 dersi,
Ve bir adet commentary mp3 dersi.

Bu ders seti, Original Effortless English İngilizce eğitim seti içindeki 39 setten sadece birisidir. Effortless English ingilizce eğitim setinde 4 seviye bulunmaktadır. Bu dersimiz bonus olarak hazırlanmış ve Hitch filmindeki bazı bölümlerden düzenlenmiştir. Filmlerle ingilizce öğrenme konusundaki tavsiyelerimizi okumak için burayı tıklayın.

Effortless English İngilizce eğitim setinden en güzel şekilde yararlanmak için dersleri bir hafta (en az 4-5 gün) boyunca her gün tekrarlı olarak dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Dersleri tam olarak nasıl kullanacağınızı ders çalışma rehberimizde belirtmiştik. Kısaca özetleyelim: Önce main audio mp3 dersini birkaç kere dinleyin. (isterseniz pdf metin dosyasından okuyarak da takip edebilirsiniz.) Daha sonra vocabulary mp3 dersini (kelimeleri ezberlemeye çalışmadan, anlama odaklanarak) bir kere dinleyin.

Daha sonra mini story mp3 dersini dinleyin. AJ Hoge’un sorduğu kolay sorulara yüksek sesle cevaplar verin. Mini story mp3 dersi, Effortless English ingilizce eğitim setindeki en önemli derstir. Bu dersi mümkünse günde en az iki kere dinleyin. Mini story mp3 dersleri İngilizce konuşma refleksinizi geliştiren çok güçlü derslerdir.

Sonra Point of view mp3 dersini dinleyin. Point of view derslerinde aynı hikâyeyi farklı (tenslerde) zamanlarda dinleyerek ingilizce grameri otomatik olarak doğru kullanmayı öğrenirsiniz. Son olarak commentary mp3 dersini bir kez dinleyin. Commentary dersinde AJ Hoge konuyla ilgili kendi görüşlerini bizlerle paylaşmaktadır. Bu dersi dinlemek isteğe bağlıdır.

Birinci günden sonra main audio mp3, vocabulary mp3 ve commentary mp3 derslerini dinlemeyebilirsiniz. Bunun yerine yukarıda bahsettiğim mini story ve point of view derslerini daha çok dinleyin.

Not: Bu Dersi zor bulan arkadaşlar çok endişe etmesinler. Effortless English İngilizce eğitim setindeki birinci ve ikinci seviye dersleri biraz daha kolay ve konuşma hızı biraz daha yavaştır.

Ücretsiz İngilizce mp3 dinleme derslerini indirmek için aşağıdaki sosyal paylaşım butonlarından birini kullanarak sayfamızı beğenmeniz yeterlidir. Destek olduğunuz için teşekkür ederiz.

İndirme linki: İngilizce Eğitim Seti İndir!

Effortless English Club

Effortless English Yazıları:

Paylaşmak Güzeldir:

“İngilizce Eğitim Seti” üzerine 12 yorum

  • Merhaba Anka Mixayil, yukarıdaki örnek ders seti Original Efforltess English setinin dördüncü seviyesinden bir örnekttir. Effortless English seti içindeki bütün main audio mp3 derslerinin transkripti vardır. Ayrıca Original Efforltess English seti içindeki birinci ve ikinci seviye (toplam 16 ders) mini story derslerinin de transkripti (yazılı pdf dosyası) vardır. Böylece bu dersleri hem dinleyerek ve hem de okuyarak takip edebilirsiniz.

   Power English setindeki tüm derslerin (main audio mp3, vocabulary mp3, mini story mp3 ve pov mp3) pdf transkripleri vardır.

   Cevapla
  • Merhaba Esra, bir kaç dersten oluşan bu örnek bir dosya sıkıştırma programı olan win rar ile sıkıştırımıştır. Dersleri açabilmeniz için öncelikle win rar programını bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekmektedir. Win rar programını buradaki siteden ya da Google’da aratarak bulabilirsiniz. Ücretsiz sürümü işinizi görecektir.

   Cevapla
 1. Effortless English ve Power English setlerine uzun süre çalıştım ve halen çalışmaktayım. Yaşı ve mesleği her ne olursa olsun, İngilizce’yi gerçek anlamda öğrenmek isteyen herkesin, kendisine zaman ayırarak başarıya %100 ulaşabileceği bir sistem. Dersler mükemmel ve sıkılmadan yavaş yavaş fakat kesinlikle konuşmayı ve anlamayı öğreten bir çalışma yapısı var sistemin. A.J.Hoge’un tarzı başlangıçta size biraz garip gelebilir. Ama onun konuya farklı yaklaşımı, sizin zihninizi canlı tutuyor ve odaklanmanızı sağlıyor. Ama birinci şart şu: İngilizce’yi kesinlikle öğrenmek isteğine ve azmine sahip olmanız gerekiyor (A.J.Hoge da bunu söylüyor). –Bu arada bu yazı bir reklam değildir.–

  Cevapla
  • Merhaba Serhan Kandar,
   yorumlarınla katkıda bulunduğun için teşekkür ederim. Effortless English ve Power English İngilizce setlerini kullanan tüm arkadaşlardan fikirlerini ve tecrübelerini bizimle paylaşmalarını rica ediyorum. Herkese iyi çalışmalar.

   Cevapla
  • Merhaba Emrullah, yukarıdaki yazımızda paylaştığımız ders bölümü Effortless English İngilizce seti içindeki 39 ders bölümünde biridir. Bu ders bölümünü yukarıdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

   Original Effortless English setitin tamamı 97 dolara internet üzerinden satılmaktadır. effortlessenglishclub.com sitesinden satın alabilirsiniz.

   Cevapla
 2. Merhaba effortless english için 49 dolar ve 97 dolarlık ödeme seçenekleri var. hangisini almalıyım farkı neler yardım ederseniz sevinirim.

  Cevapla
  • Melih Bey Merhaba, Effortless English son zamanlarda farklı fiyatları test ediyor. Sitede gördüğünüz 49 dolar fiyatı 6 ay boyunca ödeyeceğiniz taksit fiyatıdır. Bizim de sitemizde linkini paylaştığımız indirimli olan eski fiyat 97 dolardır. Bu tek seferlik ödeme fiyatıdır ve diğer seçeneğe göre daha ekonomiktir. Her iki ödeme seçeneğinde de aynı derslere sahip oluyorsunuz. Bu yüzden 97 dolar olan ödeme seçeneğini tercih etmenizi öneriyoruz.

   Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.