Okuyarak İngilizce Öğren

Bu yazımızda, ingilizce kelime bilgisini geliştirmek için nasıl ingilizce okumalıyız sorusunun cevabını arayacağız. İngilizce okumayı hızlı ve etkili bir şekilde nasıl geliştirebiliriz? Yeni ingilizce kelimeleri nasıl öğrenebiliriz? İngilizce okuma çalışmaları yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Okuyarak Kelime Bilgisini Çok Hızlı Geliştirebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, ingilizce okuma ve kelime bilgisini geliştirmede, hangi tekniğin faydalı olduğunu ve hangi tekniğin başarılı olamadığını kanıtlamıştır. Araştırmalar açıkça göstermiştir ki, doğru tekniği kullanırsanız ingilizceyi çok çabuk ilerletebilirsiniz.

İngilizce Okuma Hakkında Yanlış Bilinenler

Zor olan ingilizce metinler ve ders kitapları okumayın. Zor okuma parçaları ve ders kitapları okursanız, ingilizce okuma yeteneğiniz çok çok yavaş gelişecektir. Birçok öğrenci zor metinleri okuyarak ingilizce kelime bilgisini ve okumasını geliştirmeye çalışır. Bunu yaparken sözlük kullanır, notlar alırlar ve onu çalışırlar. Sadece bir küçük yazıyı okumak için bir saat ya da daha fazla zamana ihtiyaçları olabilir.

İngilizcesini geliştirmek isteyenler, zor metinleri çalışarak daha hızlı öğreneceklerini düşünürler. Ama yanılıyorlar. Hem de kesinlikle yanılıyorlar.

Doğru Yöntem: Eğlenceli ve Kolay İngilizce Okumaktır.

İngilizce kelime bilgisini ve okumayı çabucak geliştirmek için, kolay ve ilginç yazılar ya da kitaplar okumalısınız (ama ders kitapları değil). Bol bol okumalısınız (günde bir saat ya da daha fazla) ama kolay ingilizce kitaplar okumalısınız.

ingilizce okuma parçaları belirlemek için kuralımız çok basittir. Bir metni anlamak için sözlük kullanmaya ihtiyaç duymamalısınız. Eğer sözlüğe ihtiyaç duyuyorsanız, okuduğunuz şey size göre zordur ve okumak için daha kolay bir yazı bulmalısınız. Okuduğunuz her sayfadaki kelimelerin yüzde 98 ya da daha fazlasını anlayabilmelisiniz. Okuduğunuz şeyin yüzde 98’ini anlayabildiğiniz zaman, anlamadığınız %2 lik kısmı tahmin etmek kolaydır olacaktır. Bu sayede sözlüğe ihtiyacınız olmaz.

İngilizceyi 3-5 Kat Daha Hızlı Geliştirmek

Yapılan araştırmalara göre, kolay kitapları okumak; ingilizce okumanızı, kelime bilginizi ve gramer bilginizi zor kitapları okumaktan 3-5 kat daha hızlı geliştirir.

Ne Tür Metinler Okumalıyız

İngilizce okuma çalışmalarında, hoşunuza giden herhangi bir kitap okuyabilirsiniz. Çocuk kitapları, macera, bilim kurgu, romantik, komik kitaplar olabilir.

9 Ayda  İngilizce Okumanın Gücünü Keşfedin

Bu yazıda anlattıklarımızı her gün bir saat uygularsanız, ingilizceniz süper bir gelişme gösterecek. İngilizcenizi zor kitaplar okuyan öğrencilerden daha hızlı geliştireceksiniz. Buna garanti veririm. Sonuç olarak, rahat olun. Kolay ve ilginizi çeken bir şeyler bulun ve okuyun. İngilizce eğitiminde başarılar dileriz.

Effortless English Club

Benzer Yazılar:

Paylaşmak Güzeldir:
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir