Dizi İzle İngilizce Öğren Friends Brad Pitt

İngilizce öğrenmek için dizi önerisi isteyenlere listemizin ilk sırasında bulunan Friends dizisini tavsiye ediyoruz. Bu dizide kullanılan dilin son derece kolay anlaşılır olması ve içeriğin çok eğlenceli olması onu elbette bir numara yapıyor. Şimdi aşağıdaki videoda Friends dizisinden Brad Pitt’in de konuk olduğu bir bölüme gidiyoruz. Haydi bakalım şimdi dizi izle İngilizce öğren videomuz gelsin…

Dizi izle İngilizce öğren

YouTube video

Dizi izle İngilizce öğren, konu anlatımları, İngilizce diziler, pratik çalışmaları ve daha bir çok faydalı video derslerimiz için Youtube kanalımıza abone olmak için burayı tıklayın!

Daha önce sitemizde İngilizce altyazılı film izlemek başlıklı bir yazı yayınlamıştık. Bu yazıda, filmleri Türkçe alt yazılı olarak değil de İngilizce altyazılı izlemenizi, filmi tek seferde baştan sonra değil de küçük parçalara bölerek çalışmanızı önermiştik. Tıpkı filmlerde olduğu gibi dizi izlerken de aynı tekniği kullanıyoruz.

Bu videoda Friends dizisinden 3 dakikalık bir bölümü önce İngilizce altyazılı olarak izliyoruz. Sonra izlediğimiz kısımda geçen cümleleri, kelime analizi yaparak çalışıyoruz. Videonun sonunda ise bir kaç telaffuz çalışması yaparak dersimizi tamamlıyoruz.

Yabancı dizi izleyerek İngilizce öğrenmek

Dizi izleyerek İngilizce öğrenme çalışmadan en yüksek verimi almak için, bu videoyu sadece bir kere izleyip geçmemenizi ve mutlaka tekrarlı olarak çalışmanızı öneriyorum. Mesela videoyu önümüzdeki birkaç gün boyunca her gün bir kere izleyip, dinlediğiniz cümleleri yüksek sesle tekrar ederek çalışabilirsiniz.

Dizi izle İngilizce öğren

İngilizce dizi izleyerek;

  • Ders kitaplarında bulamayacağınız pek çok kelime ve ifadeyi öğrenebiliriz…
  • Ana dili İngilizce olan insanların günlük gerçek hayattaki konuşmalarını daha iyi anlayabiliriz.
  • Telaffuz ve akıcı konuşma becerimizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce öğrenme çalışmalarımızı yaparken, yeni öğrendiğimiz bilgileri defalarca tekrar etmek, öğrendiklerimizi otomatik olarak kullanabilmenin anahtarıdır.

Yeni Başlayanlar İçin İngilizce Eğitim Seti

Yeri gelmişken arkadaşlar, küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bu çalışmamız İngilizce seviyesi olarak, orta ve ileri düzey arkadaşlar için daha uygun. Başlangıç seviyesinde olan arkadaşlarımız, temel İngilizce konularını öğrenmek ve kelime bilgilerini geliştirmek için bizim Rahat İngilizce eğitim setini kullanabilirler.

Ayrıca orta seviyedeki arkadaşlarımız da bu setteki mini hikaye dinle ve cevapla metoduyla pratik yaparak, anlama ve konuşma becerilerini geliştirebilirler.

Paylaşmak Güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir