Ücretsiz İngilizce Mp3 Dinleme Dersleri İndir

Bu yazıda, bir önceki yazımızda sizlere tanıttığımız Rahat İngilizce eğitim seti içerisinde bulunan derslerden bir bölümünü aşağıda ücretsiz İngilizce dersleri indir başlığı ile sizlerle paylaşmış olacağız. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, set içerisinde toplam 20 bölüm buluyor. Bunlardan ilk dör bölüm sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için temel bilgileri kapsıyor. Her bölümün içerisinde 3 adet mp3 dinleme dersi ve bu derslerin yazılı dokümanı olan pdf dosyaları var.

Ücretsiz olarak İndirebileceğiniz ders, Rahat İngilizce setinin altıncı bölümüdür. Bu bölümde basit geçmiş zaman (simple past) konusunu anlatan, yaklaşık 10 dakikalık bir adet gramer dersi vardır. Bu dersi, detaylara fazla takılmadan, bilgileri ezberlemeye çalışmadan dinleyin ve dinlerken aynı zamanda pdf dosyasını okuyarak takip edin.

İngilizce Dersleri İndir Hikayeler Dinle ve Konuş

Bölüm içerisindeki ikinci ve en önemli ders mini hikaye dersidir. Bu derste, basit geçmiş zaman yapısıyla anlatılan bir hikaye dinliyorsunuz (yaklaşık 15 dakika). Hikayeden hemen sonra, hikayemizle ilgili kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vereceksiniz. İlk dinlediğimizde cevap veremeseniz

bile önemli değildir. Sadece rahat olun ve dinleyin. Soruları duyduktan biraz sonra doğru cevabı da dinleyeceksiniz. Böylece sorulara nasıl cevap vereceğinizi öğrenecek ve sonraki dinlemelerinizde, cevapları yüksek sesle kendiniz söylemeye çalışacaksınız. Bu arada uzun cevap formunu kullanmanıza gerek yoktur. Kısa cevap formatı yeterlidir.

ingilizce-oku-ve-dinle

İndireceğiniz bölüm içindeki üçüncü ve son ders, Extra dersidir. Bu derste, mini hikayeyi ve soru cevap bölümünü tekrar dinleyeceksiniz. Bu sefer her cümleyi önce İngilizce olarak, sonra da Türkçe olarak dinleyeceksiniz. Extra dersinin amacı, mini hikayeyi tamamen anlayabilmek ve yeni kelimelerin anlamlarını cümle içerisinde öğrenebilmektir.

Bu derste yeni İngilizce kelimelerin anlamlarını, Effortless English birinci kuralında öğrendiğimiz gibi, tek tek değil, phrase (kelime grubu ve cümlecik) olarak öğreniyoruz. Bu teknik, tek tek kelime öğrenmeye çalışmaktan 4-5 kat daha hızlı ve kolaydır.

Biraz önce de söylediğim gibi, bu ders gurubunu en az 4-5 gün boyunca tekrarlı olarak dinlemenizi öneriyorum. Bunun sebebi, hikayeler dinleyerek tekrarlı öğrenme tekniğinin gücünden faydalanabilmemizdir. Bir bölüme 4-5 gün harcamak size belki yavaş gidiyormuşsunuz izlenimi verebilir ama böyle değildir. İngilizce öğrenmek bir yarış değildir. Yavaş ve tekrarlı öğrenmek, İngilizceyi duyduğunuz anda otomatik olarak anlayabilmenin ve tercüme etmeden, düşünmeden konuşabilmenin sırrıdır. Bu tekniği mutlaka kullanın. Bu konuda ayrıntılı bilgi için, “Hikayeler dinleyerek İngilizce öğrenmek” makalesini okuyun.

Sesli İngilizce Dersleri İndir

Ücretsiz derslerin neler olduğunu ve nasıl çalışacağınızı burada kısaca özetledik. Ama ücretsiz derslerle birlikte, Rahat İngilizce çalışma rehberini de ücretsiz olarak indirebilir ve derslerden en yüksek faydayı sağlamak için nasıl çalışacağınızı detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Rahat İngilizce eğitim seti içindeki tüm derslerin konularını gösteren indexi de bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Unutmayın ki İngilizcede önemli olan kelimelerin anlamlarını bilmek değil, onları duyduğunuz zaman kafada tercüme yapmadan anlayabilmek ve konuşurken otomatik olarak kullanabilmektir. Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri de İngilizce hikayeler soru-cevap derslerini kullanmaktır. Şimdi aşağıdaki videoda bu set içinden seçtiğimiz bir eğlenceli İngilizce hikaye dersini dinleyin ve sonrasında kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek İngilizce konuşma refleksi kazanın.

YouTube video

Youtube kanalımızdaki diğer İngilizce video dersleri için tıklayın!

Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Rahat İngilizce 8. bölüm derslerini (gramer, mini hikaye, extra mp3+pdf) ve ayrıca ders çalışma rehberi ile index dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

bedava-ingilizce-dersleri-indir

Rahat İngilizce 8. Bölüm Derslerini İndir!

Ders Çalışma Rehberi & İndex İndir!

Rahat İngilizce İndirim Kuponu

Sitemiz ziyaretçilerine özel olarak hazırlanan 20 TL değerinde indirim kuponunu kullanarak Rahat İngilizce setini 257 TL yerine  227 TL‘ye satın alabilirsiniz.

Kupon Kodu: ingilizcetube

İndirim kuponunuzu kullanmak için burayı tıklayın!

Yukarıdaki linke tıklayarak Rahat İngilizce eğitim setini, bonus dersleriyle birlikte, 9 aya varan taksit imkanıyla satın alıp, tüm derslerinizi bilgisayara indirip şimdi İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Bu arada Rahat İngilizce sistemini ve ücretsiz dersleri indirebileceğiniz e-mail abonelik kampanyası kapatılmıştır. Onun yerine yine ücretsiz İngilizce dersleri indir mp3 derslerini ve Rahat İngilizce prensiplerine online olarak direk siteden erişmek mümkün.

Rahat İngilizce sitesini ziyaret ederek daha fazla ücretsiz İngilizce dersleri indir bilgisayarınıza indirebilir, etkili ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerini keşfedebilirsiniz.  Pratik, hızlı ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerini de öğrenip bu teknikleri İngilizce çalışmalarınızda mutlaka uygulayın. Kısa süre sonra İngilizcenizdeki hızlı gelişmeyi fark edeceksiniz.

https://www.rahatingilizce.com/

Paylaşmak Güzeldir:
16 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir