Deep English

Deep English İngilizce Eğitim Seti

Bugünkü yazımda size, yeni satışa sunulmuş olan ve bununla birlikte çok iyi olduğunu düşündüğüm bir İngilizce eğitim setinden söz edeceğim. Mevcut İngilizce eğitiminde yapılmakta olan hatalardan ve ayrıca kusurlu İngilizce öğrenme yöntemlerinden sık sık söz ediyorum. İşte bu hataları bırakıp uygun yöntemlerle İngilizce öğrendiğinizde, daha çabuk ve rahat İngilizce öğrenebileceğinizi söylüyorum.

Hepsinden önemlisi, İngilizce öğrenmekle yetinmeyip güzel İngilizce konuşmak hedefliyorsanız işte bu uygun yöntemleri uygulamanız gerekir. Daha evvel size Effortless English ve ayrıca Power English İngilizce eğitim setini anlatmış ve önermiştim. Deep English İngilizce eğitim seti de, Effortless English’e çok benzeyen aynı zamanda uygun İngilizce öğrenme yöntemlerini uygulayan dijital (sesli dersleri bulunan) bir İngilizce eğitimidir.

deep-englishDeep English kursunun içinde On iki tane ayrı konudan (hikayeden) oluşan eğitim kısmı bulunmakta (toplamda yüz yirmi sesli audio dersi aynı zamanda pdf yazı dökümanları). İşte bu dersler genellikle; kişisel gelişim andıran ve bize ilham veren, kaliteli insanların yaşamlarından bölümler içeren kısa İngilizce hikayelerden oluşuyor.

Kaldı ki işte bu eğitim setinin öbür ismi “The True Stories Fluency Course” yani, Gerçekleşmiş hikayeler akıcı ifade eğitimi. Eğitim konularının ilginç ve ayrıca basit olması, sizlerin daha çok dinlemek istemenizi ve bu şekilde İngilizcenizi daha fazla ilerletmenizi kolaylaştırıyor.

Her bir eğitim kısmının içerisinde biri yavaş, öbürü normal anlatım seviyesinde oluşturulmuş 2 tane dinleme dersi (Active Listening) bulunmakta. Active Listening derslerini (ilk olarak yavaş, daha sonra normal sürümü) bir çok defa dinledikten sonra, Bu ders için bir soru cevap bölümü (Active Speaking) bulunmakta. İşte bu derste sizlere yöneltilen basit sorulara yanıtlar vererek yeni sözcüklerin anlamlarını pekiştirmiş oluyorsunuz.

Bir süre sonra gene bu ders için konuşma kısmı olan “Fluency Booster” bölümü bulunmaktadır. İşte bu derste de işlediğimiz İngilizce hikayeyi, gene sorular etrafında tekrar yorumlayıp anlatmış oluyorsunuz. Böylelikle İngilizceyi hem dinleyerek aynı zamanda da konuşarak öğrenmiş oluyoruz. Kısacası Deep English misyonuna göre, İngilizceyi çalışmıyor, onu kullanıyorsunuz.

Deep English İngilizce setinin, aynen Effortless English metodunda belirttiğim gibi, yedi gün süren bir kurallar dizisi bulunmakta. Söz konusu kuralları ve ayrıca örnek İngilizce dinleme ve konuşma derslerini ilerleyen zamanlarda size Türkçe olarak vereceğim.

Deep English kursunun ücreti 99,95 $ dır. Aynı zamanda Deep English tatmin (para geri ödeme teminatı) sağlamaktadır. Deep English kursunun İngilizce dinleme ve konuşmanızı ilerletmediğini söylüyorsanız altmış gün içerisinde paranızın hepsini iade edeceklerini garanti ediyorlar. Kısacası Deep English işte bu hususta kendisine oldukça inanıyor. Test etmesi ücretsiz. Hemen şimdi alt taraftaki kısa videoları izleyip, açıklamaları okuyarak Deep English programını daha ayrıntılı tanımış olalım.

Deep English Gerçekleşmiş İngilizce Hikayeler Eğitimi

Yaşam çok kısa: İngilizce çalışmayı geçin, İngilizceyi kullanın. Deep English ile birlikte İngilizce hedefinize açılan yolunuz konuşmak ve dinlemekten geçer.

İngilizceyi analiz etmekten bunaldınız mı? Öyleyse yalnız değilsiniz. İngilizce çalışıyor olmak, güzel konuşmanızı geliştirmez. Çok daha iyi bir yöntem var.

Güzel ingilizce konuşan birisi olabilmek için, daha fazla konuşmaya ihtiyacınız var. İngilizce konuşmaları çok daha iyi anlamak için daha fazla dinlemeniz gerekir.

İşte sorun: daha fazla İngilizce dinlemek ve ayrıca konuşmak için yeteri kadar olasılığınız yok. İngilizceyi hayata geçirmek için yeteri kadar imkanınız yok. İşte çözüm: İnteraktif dinleme ve konuşma gerçekleşmiş hikayeler. Deep English ingilizce eğitim programında bunları öğreneceksiniz:

 • Düşünmeden basit bir şekilde konuşacaksınız.
 • Gerçek ingilizce konuşmaları anlayacaksınız.
 • Güvenli bir biçimde iletişim kuracaksınız.

Dikkat edin İngilizce; ezberlemek için değil, konuşmak içindir.

Deep English Kursunu En iyi kılan nedir?

Deep English, en sevilen, enteresan ve ayrıca faydalı İngilizce derslerini göreceğiniz tek yerdir. Bizler işte buna Deep English ismini verdik çünkü üstünde derinlemesine hayal etmek isteyeceğiniz (tekrar tekrar dinlemek isteyeceğiniz) ve ayrıca hakkında konuşmak isteyeceğiniz oldukça enteresan bir İngilizce malzeme kullanıyoruz. Deep English İngilizce dersleri, sizleri daha fazla dinlemek ve ayrıca konuşmak adına teşvik eder.

“Bu, yalnızca basit bir ingilizce dersi değil. İlk olarak İngilizce dinlemenizi ve İngilizce konuşmanızı ilerletiyor. Ama aynı zamanda da sizlere bir yaşam dersi veriyor. Çok teşekkür ederim. Sizler gerçekten çok harika öğretmenlersiniz.” (Gabriela Bordeianu – Romanya)

 • Bu günün ve geçmişin önde gelenleri ve başarılı insanları ile ilgili bilgiler öğrenin.
 • Başarılı bireylerin, başarıya ulaştıran davranışlarını öğrenin.
 • Parlak düşünceli bireylerin ne şekilde düşündüklerini öğrenin.

Öbür İngilizce eğitim setlerinde bu gibi konular göremezsiniz. İşte bu dersler sizleri normal olarak daha fazla İngilizce dinlemeye ve ayrıca daha fazla İngilizce konuşmaya yüreklendiriyor. İşte bu sebepten Deep English İngilizce eğitim seti kendi alanında en iyisidir.

Aşama Aşama İngilizce Akıcı Konuşma Rehberi

Şayet İngilizceyi kullanmaya (çalışmaya değil) her gün Onbeş dakika verirseniz, İngilizceniz çok güzel gelişecektir. Gün geçtikçe İngilizce dinlemenizi, konuşmanızı, telaffuzunuzu, dil bilginizi ve ayrıca kelime hazinenizi ilerletecek, izlemesi basit bir çalışma programınız olacak.

“Deep English metodu sayesinde kendimi çok iyi hissediyorum. İngilizce dinleme ve kavrama becerim git gide gelişiyor ve daha şimdiden konuşmaya başladım bile.” (Ivone Hermes – Brezilya)

Deep English İngilizce eğitim seti, Yüz yirmi ayrı bölümü içeren altı aylık bir settir. Ancak öğrencilerimiz bu eğitim setinin yararlarını daha hızlı farkederler. Çünkü bizler, İngilizce çalışmaya değil, İngilizceyi kullanmaya konsantre oluyoruz. İşte bu sebepten İngilizcenizi daha çabuk geliştirebiliyorsunuz. Neticeyi farketmeye başladıkça bu durumu anlayacaksınız.

ingilizce-eğitim-setiÇok daha basit ve daha çabuk İngilizce konuşmaya başladıkça, kendinizdeki bu ilerlemeyi fark edeceksiniz. Bizim benzersiz İngilizce konuşma derslerimiz (Active Speaking and Fluency Booster) sizlere ilerlemenizi apaçık farketme şansı sunacak.

Çabuk İngilizce konuşmaları basit bir şekilde anlayabilir duruma geldiğinizde İngilizce dinleme yeteneğinizin daha iyi duruma geldiğini farkedeceksiniz. Deep English, ayrı konuşma hızlarında (yavaş ve normal versiyonlarda) oluşturulmuş derslerle kulaklarınızı eğiten tek İngilizce kursudur.

Her mekanda, Her zaman! Öğrenmeye Şu an Başlayın!

Deep English Gerçekleşmiş İngilizce Hikayeler Eğitimi mp3 derslerden oluşur. Derslerimizi hemen şimdi download edebilir ve hemen şimdi faydalanmaya başlayabilirsiniz. Beklemek yok. Fazladan posta bedeli ödemek yok. Dersleri hemen şimdi satın alın. Şimdi, bugün öğrenmeye başlayın.

mp3-ingilizce-dersleriAynı zamanda sesli İngilizce derslerimizi her mekanda çalışabilirsiniz. Bilgisayarda, mp3 player veya iPod aygıtlarda veya cep telefonunuza atarak dersleri çalışabilirsiniz. Dilediğiniz mekanda İngilizce çalışma ve konuşma egzersizi yapabilirsiniz.

İşte bu husus, zamana gereksinimi olan yoğun, meşgul kişiler için mükemmeldir. Bundan sonra, “İngilizce için yeterli zamanım yok” tarzda bahanelere yer yok.

İngilizceyi ne şekilde öğrenebileceğimizi anlatma tarzınız gerçekten mükemmel. Hakikaten iş görüyor ve ben bu durumu çok beğendim. İngilizceyi basit öğrenmenin yegane yöntemi, sizin ifade ettiğiniz gibi büyük fotoğrafa konsantre olmak. Yardımlarınız için çok minnettarım. (Berker Arman Türkiye)

En İyi İngilizce Eğitim Seti Hangisi?

Sitemizde genel olarak bir kaç İngilizce eğitim seti tanıtımı gerçekleştirdir. Bunlardan birisi Effortless English İngilizce setidir. Diğeri de bu yazıda tanıttığımız Deep English eğitim setidir. Bu iki seti de faydalı yönleriyle ve avantajlarıyla sizlere anlatmaya çalıştık. Ancak sizlerden sık sık “hangi seti almalıyım?“, “En iyi İngilizce seti hangisidir?” Siz hangi seti öneriyorsunuz? Gibi sorular alıyorum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim. Bu iki set de yeni başlayanlar için uygun değildir. Çünkü Türkçe destekleri yoktur ve tamamen İngilizce derslerden oluşurlar. Bu setler, okuduğu ve dinlediği basit İngilizceyi anlayabilen ama akıcı konuşamayanlar için geliştirilmiştir. Gramerden ziyade konuşmayı geliştirmek için tasarlanmışlardır. Bu setleri orta ve ileri seviye İngilizce bilgisine sahip arkadaşlar için tavsiye edebilirim.

Benim önerime gelince. Bence en iyi İngilizce seti Effortless English sisteminin kurucusu AJ Hoge’un en son çıkarmış olduğu Power English İngilizce eğitim setidir. Deep English seti de çok kalitelidir. Ancak Deep English derslerindeki anlatım setini biraz mekanik ve robotik buluyorum. Yani doğallıktan, gerçek İngilizce konuşmalardan biraz uzak buluyorum. Halbu ki Power English İngilizce setinde AJ Hoge’un konuşma ve anlatım tarzı süperdir. AJ Hoge’un ses tonu enerji dolu, hayat dolu ve gerçek hayattaki konuşma tarzına çok yakındır. Ayrıca Power English setindeki derslerden sadece İngilizce değil, ilham verici faydalı bilgiler de öğrenebilirsiniz. O yüzden benim son kararım Power English setidir.

Power English İngilizce setini indirmek için tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:

29 Comments

 1. zuhal

  $1 for 10 days vip lessons istedigin zaman cancel yapabilirsin diyor. ne kadar guvenilir 10 gunlugune almak istiyorum. card bilgilerimi girecem ama cekiniyorum. bililendirirseniz sevinrim

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Zuhal, sanırım Effortless English sitesindeki Vip derslerinden bahsediyorsunuz. Bu derslere üye olduğunuzda size her hafta bir ders gönderiliyor. Kredi kartı bilgilerinizi vermenizde bir sorun olmaz. Ama yine de kendinizi daha güvende hissetmek istiyorsanız bankanızla görüşerek bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Böylece kartınıdan, sizin belirlediğiniz limitin üstünde bir çekim yapılamaz. Ancak vip aboneliğine devam etmek isterseniz kartınızın limitini 10 gün sonra arttırmayı unutmayın.

   Son olarak, toplamda sahip olacağınız ders sayısını düşündüğünüzde Original Effortless English ve Power English ders setlerinden daha pahalıya gelmiş oluyor. Ders içerikleri de hemen hemen benzer olduğundan ben size Power English İngilizce setini tavsiye edebilirim.

 2. zuhal

  yanlis yere yorum yapmis olabilirim ama yinede bilgilendirirseniz sevinirim

 3. zuhal

  tesekkur ederim

 4. denız

  cok tesekkurler bana buyuk yardımınız dokundu .

 5. Ethem

  Merhaba,
  Ünversite mezunu orta yaş çalışan birkişiyim. İngilizce BEGINNER A1 sertifikası aldım. Kursa gitmeden ingilizcemi geliştirmek istiyorum. Bu seviyem ile Deep English alarak ingilizcemi geliştirebilir miyim? Sizin bu konuda kaynak veya diğer değerli önerilerinizi bekliyorum. ilginiz için şimdiden çok teşekkürler. Hoşça kalın.

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Ethem, sitemizde sizlere tanıttığımız Deep English setinde ve Effortless English Power English İngilizce setlerinde Türkçe destek yoktur. Yani bu İngilizce setleri, okuduğu ve dinlediği günlük İngilizceyi anlayabilen ancak akıcı İngilizce konuşamayan arkadaşlarımız için idealdir.

   Sitemizdeki Deep English ve Effortless English videolarını izlediğinizde anlatılanların %70 ini anlayabiliyorsanız, bu setlerle çalışarak İngilizce konuşmanızı geliştirebilirsiniz.

 6. Ethem Ustatürk

  Çok samimi cevabınız için çok teşekkür ediyorum.
  Deep English veya Effortless English kuslarından birini almaya karar verdim. Sizden bu konuda yardım istiyorum. (Harmony English hakkında da yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum)… Bu iki kursun sizce biribirlerine göre farklı artı ve eksi yönlerini ve ayrıca sizin tavsiyenizi bildirirseniz çok sevinirim. Cevabınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Ethem, gerçekten de Deep English İngilizce seti ile Effortless English setleri, alanlarında en iyi İngilizce setleridir. Bu ikisi arasında bir seçim yapmak kolay değildir. English Harmony İngilizce setinin kullanıdğı İngilizce biraz ağırdır. İngilizce öğrenirken kullandığınız materyallerin kolay olması gerektiğini her fırsatta belirtiyorum. O yüzden English Harmony setini çok ileri seviye dışında pek tavsiye etmiyorum.

   Effortless English sahibi ve öğretmeni AJ Hoge, kendini çok iyi yetiştirmiş, enerji dolu ve işini çok iyi yapan biridir. Deep English derslerinde kullanılan anlatım biraz mekanik olduğunu düşünmekle birlikte, active listening derslerinin bir yavaş bir de hızlı versiyonu olması yeni başlayanların daha kolay adapte olmalarını sağlayabilir. AJ Hoge’un kullandığı İngilizce günlük hayatta kullanılan İngilizceye daha yakındır. İlk dinlemelerinizde biraz zorlansanız da sonraki dinlemelerde anlatılanları daha rahat anlayabilirsiniz.

   Her iki İngilizce setinde de, soru cevap tekniği kullanılır. Bu teknik, otomatik İngilizce konuşma becerisi kazanma bakımından çok faydalıdır. Bu soru cevap derslerini hergün bol bok dinleyip sorulara yüksek sesle cevaplar vererek çalışırsanız bir süre sonra İngilizce konuşma becerinizin geliştiğini farkedeceksiniz. Benim tavsiyem öncelikle Effortless English tercih edilebilir. Ancak içerik olarak birbirinden faydalı bu iki setten hangisini seçerseniz seçin zarar etmiş olmazsınız.

 7. ZAFER

  7 günlük mail aboneliği ile ilgili yönlendirilen sayfada abonelik yapamıyoruz.

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Zafer,
   Bir iki gün öncesine kadar 7 günlük dersler için abonelik kutusu vardı. Ama şimdi kaldırmışlar. Sitenin tarasımını sürekli yeniliyorlar. İsterseniz Deep English Blog sayfasında sağ tarafta abonelik kutucuğu var. Buradan abonelik yapabilirsiniz.

   Gerçi bu 7 günlük dersleri Türkçe olarak sitemizde paylaşmaya başlamıştık. Birinci gün dersini yayınladık. Ama diğer günleri yayınlamak için henüz zamanım olmadı. 7 gün beklemeden bu dersleri görmek istiyorsanız power-english sitesine bakabilirsiniz. İlerleyen günlerde sitemizde bu dersleri Türkçe tercümesiyle sizlerle paylaşacağım.

 8. AYŞEN

  Merhaba,İngilizcesi alt seviyelerde olan ya da yeni başlayan biri için önerileriniz nelerdir?Teşekkür ederim…

 9. sami

  Ben deep english kursunu satın aldım. Adamların sitesi açılmıyor!!! Bir fikriniz ya da öneriniz var mıdır? Teşekkürler.

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Sami, siteyi şimdi kontrol ettim açılıyor, bir sorun yok. Zaman zaman web siteleriyle ilgili teknik çalışmalar yapıyorlar. Bu yüzden kısa süreli aksamalar yaşanabiliyor. Böyle durumlarda bir süre sonra tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

 10. bahadır

  merhaba benim İngilizce düzeyim advanced ama konuşmakta yetersizim anlama düzeyim iyi ama konuşmada ise hızlı düşünüp cümle kurabiliyorum buda iletişimimde bana kolaylık sağlıyor ama düşünmeden konuşma yöntemi en önemlisi bu da yabancıların içinde yaşamadan olmuyor yani onların düşündüğü gibi anlamak konuşmak gerek bu açıdan bunu sağlamak için bu setlerin gerçekten faydası olurmu? deep english seti ile effortless english setinin sanırım öğretim metodu ve tekniği aynı.Hangisini daha çok tavsiye edersiniz.? İngilizce öğrenmek için iyi anlamak ve konuşmak gerekir bu setlerle tam anlamıyla bu sağlanırmı? Gerekli açıklamaları yaparsanız sevinirim.k.i.b

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Bahadır, sizin seviyenizdeki arkadaşlar için Effortless English sisteminin son versiyonu olan Power English İngilizce setini tavsiye ediyorum. Bu setteki mini story derslerinde AJ Hoge, sürekli kolay sorular soruyor ve siz bu sorulara yüksek sesle cevaplar veriyorsunuz (7. kural dinle ve cevapla dersleri). Böylece hem İngilizce pratik yapmış oluyorsunuz hem de yeni kelimeleri özümseyerek öğrenmiş oluyorsunuz. Ancak tekrarlı dinlemek çok önemlidir.

   Seviyenizi göz önüne alarak dersleri bir iki kere dinleyip, herşeyi anlıyorum diye bir sonraki ders bölümüne hemen geçmeyin. Aynı ders bölümünü en az 4-5 gün boyunca sürekli dinleyin (4.kural tekrarlı öğrenme). En çok mini story derslerini dinleyin. Bu şekilde çalışarak kısa süre sonra İngilizce konuşmanızın çok hızlı geliştiğini farkedeceksiniz.

 11. melek

  ben orta seviyede ingilizce biliyorum , gramerim fena sayılmaz konuşulanları rahat anlayabiliyorum bir iki kelime anlamadıgım çıkarsa kaçırıyorum sadece . benım sorunum konuşamamak yani anlıyorum ama cevap verirken yes no ile sınırlı kalıyorum hata yapmaktan korktugum için kendimi kasıyorum ve cevaplarım yanlış olabilir diye kısa kesiyorum, konuşmayı duydugumda türkçe düşünüp onu ingilizce nasıl çeviririm bunu düşünüyorum ama pek yapamıyorum bu konuda ne önerebilirsiniz ?

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Melek, ülkemizde sizin durumunuzda olan bir çok insan var. Bunun sebebi de, okullarda ve çoğu özel kurslarda uygulanan hatalı eğitim sistemidir. Buralarda ders kitaplarını belli bir sürede bitirmek için konuları hızlı hızlı geçiyorlar. Bu yüzden gramer konularını öğreniyorsunuz ama bu bilgileri hayata geçiremiyor yani kullanamıyorsunuz.
   Bu sorunları aşabilmek için,
   1- Dinleyerek İngilizce öğrenin.
   2- Tekrarlı İngilizce öğrenin.
   3- Dinle ve cevapla yöntemiyle pratik yaparak, konuşarak öğrenin.
   Bu üç maddeyi en güzel şekilde uygulayabileceğiniz Power English eğitim setini kullanmanızı öneriyorum.

 12. Berat

  Merhaba
  B1 seviyesindeyim. Power English ile C2 seviyesini elde edebilirmiyim. Bir de C1 den sonra toefl a girsem kaç alırım. Teşekkürler

  • Comment by post author

   admin

   Berat merhaba, Power English seti ile düzenli olarak günde en az 1 saat çalışarak ortalama 5 ayda C2 seviyesine gelebilirsiniz. C1 seviyesinden sonra gireceğiniz Toefl sınavından kaç puan alacağınız konusunda bir tahminde bulunmak zor. Çünkü sınavdaki performansınızı etkileyen birçok faktör olabilir. Şimdi buna odaklanmak yerine, elinizden geldiği kadar düzenli olarak İngilizceye vakit ayırın ve bol tekrarlı İngilizce dinleyin. Böylece İngilizcenizi hızlı bir şekilde geliştirip, gireceğiniz sınavlarda yüksek puanlar alabilirsiniz.

 13. Sinan Yavuz

  Merhaba

  Speaking için belli bir kursunuz var m ? Skype üzerinden yaptığınız 20 dk lık görüşmelerinizi okudum fakat daha detaylı bilgi alabileceğim bir mecra var mıdır ?
  Mesela ücret nedir ve dersler tek kişilik midir ?

 14. murat bilgin

  Merhaba, sitede son yazının üzerinden 1 yıldan fazla süre geçmiş cevap alır mıyım bilmiyorum.Son cevaplarınızdan birinde “Learn Real English” setini de önermişsiniz,bu sistemde AJ Hoge’da görünüyor,tweeter’dan yazdım kendisine cevap alamadım,acaba bu sistem devam ediyor mu?Çünkü HOGE son dönemlerde yalnız başına tanıtım yapıyor, bu sistemin güncelliğiyle ilgili tereddüde düştüm…iyi çalışmalar…teşekkürler..

  • Comment by post author

   admin

   Murat Bey merhaba, uzun süredir sitemizi güncelleyemedik evet, ancak en kısa sürede yeni içerikler paylaşmaya başlayacağız. Sorunuza gelince evet, Learn Real English seti halen satılmakta ve devam ediyor. A.J. Hoge’un hem iki arkadaşıyla birlikte ortak hazırladıkları Learn Real English eğitim seti var, hem de yalnız başına çıkardığı Power English seti var. Her iki set de aktif olarak satılmaktadır. A.J Hoge belki yoğunluk nedeniyle size cevap yazamamıştır. Ama genelde geç de olsa dönüş yapar.

   • Murat BİLGİN

    Merhaba, aslında bana 1 gün sonra cevap vermişsiniz ama ben kaçırmışım,bu arada evet dediğiniz gibi HOGE cevap verdi ve learn real english sistemiyle de bağlantısı olduğunu belirtti.Benim seviye de B1-B2 arası gibi, bu sıralar Power English setini almayı düşünüyorum Deep English setiyle ilgili yorumunuza da katılıyorum çok güzel akıcı bir ingilizce ama gerçekten mekanik bir ses tonu…teşekkürler cevap için…

 15. sumeyye

  Merhabalar, burda önerdiğiniz setler gibi british aksanıyla hazırlanmış tavsiye edebileceğiniz bir set var mı? Ya da bunların aksana göre versiyonları oluyor mu?

 16. sumeyye

  Merhabalar,

  Bu setler gibi British aksanına yönelik hazırlanmış önerebileceğiniz bir set var mı?

  Teşekkür ederim

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.