İngilizce Grameri Sezgisel Öğrenin

Sizlere, ingilizce eğitiminde doğru tekniklerden bahsetmeye devam ediyoruz. Daha önce sitemizde tanıttığımız Effortless English metodu sizlerden büyük ilgi görüyor. Biz de sizlere doğru yöntemlerle, hızlı ve pratik ingilizce öğrenme yollarını tanıtarak yardımcı olduğumuz için mutlu oluyoruz.

Bugünkü dersimizde gramer kurallarını çalışmadan nasıl ingilizce öğrenebileceğimizden bahsedeceğiz. Ayrıca bu dersin ingilizce mp3 ve ingilizce pdf metin dosyasını bilgisayarınıza indirerek, tekrar tekrar çalışabilirsiniz.

İngilizce mp3 dersinizi indirmek için tıklayın!


İngilizce Grameri Sezgisel Öğrenin

İngilizce grameri, telaffuzu, ve kelimeleri Dinle ve Cevapla Hikayeleriyle öğrenin.

Gramer kurallarını hiç çalışmadan ingilizce gramer öğrenin. Nasıl?

Dinle ve Cevapla hikayeleri size grameri doğal ve sezgisel olarak öğretmek için tasarlanmıştır. İngilizce grameri; dilin yapısını anlayarak, tıpkı bir Amerikan çocuğun öğrendiği gibi öğrenin.

Yerli konuşmacıların çoğu gramer kurallarını bilmezler. Amerikalılara “past perfect tense” nedir diye sorduğunuzda, pek çoğu bunu bilmez. Ama tabi ki, onlar her gün “past perfect tensi” doğru bir şekilde kullanıyorlar.

Aslında, onlar ingilizce grameri zahmetsiz olarak kullanıyorlar. Gramer kurallarını düşünmüyorlar. Bunun yerine onlar, “doğruluk hissine” sahiptirler. Onlar neyin kulağa doğru geldiğini ve neyin kulağa yanlış geldiğini bilirler.

Yabancı dil öğrenenler aynı yeteneği geliştirebilir mi? Evet, Kesinlikle.

Ama gramer kurallarını ezberlemeye çalışarak ve onları düşünerek, grameri zahmetsizce kullanma doğal yeteneğini asla geliştiremezsiniz.

İngilizceyi Zahmetsizce Öğrenin

Zahmetsizce ingilizce gramer sezgisine sahip olmak bir yaşam tecrübesi gibidir. Bunu gramer kurallarını direk olarak çalışarak yapamazsınız.

Dinle ve cevapla hikayeleri, diğer taraftan, çocukların doğal yoldan öğrenmesini taklit eder. Öğrenciler olarak işiniz çok kolaydır; sadece hikayeyi dinler ve çok basit olan sorulara cevap verirsiniz.

Aslında, bu derslerdeki soruları çok basit yapmamızın bir sebebi vardır. Sorular çok zor olsaydı, DÜŞÜNMEYE başlardınız. Muhtemelen onu tercüme etmeye çalışırdınız. Ben bunu istemiyorum. Ben, herhangi bir tercüme olmaksızın, çabucak ve otomatik olarak cevap vermenizi istiyorum.

Bu hikayeler sırasında yaptığım bir başka şey de, bu basit soruları farklı şekillerde tekrarlamak. İşte bunu, gramer yapısını beyninize ve bilinçaltınıza özümsetmek için yaparım. Siz farkına varmazsınız, ama bu basit soruları cevapladığınızda aslında ingilizce gramer öğrenirsiniz.

Bu tarz öğrenme faydalı ve pratiktir. Bu hikayelerle online ingilizce öğrenebilirsiniz. Bu dersleri kolayca bilgisayarınıza indirip mp3 player ya da iPod’a aktararak ingilizce çalışabilirsiniz.

Zaman sonra, konuşurken grameri doğru kullanacaksınız. İngilizce grameri doğru kullanacaksınız ama gramer kurallarını hiç düşünmeyeceksiniz.

Dinle ve cevapla derslerini ne kadar dinlerseniz, grameri o kadar sağlam öğrenirsiniz ve otomatik olarak kullanırsınız. İşte bu yüzden öğrencilerimize her hafta sadece bir ders setini dinlemelerini söylüyorum. Sizin İngilizce gramerin uzmanı olmanızı istiyorum.

Bu tarz öğrenmenin bir faydası da eğlenceli olmasıdır. İngilizce gramer öğrenirken gülümser ve iyi vakit geçirirsiniz. Ders kitaplarını çalışırken bu olur mu?

Not: Bu yazı Effortless English sitesinden tercüme edilmiştir.

Detaylı Bilgi için tıklayın!

Effortless English Club

Bu dersin ingilizce mp3 ve pdf metin halini indirmek için aşağıdaki resme ya da bağlantıya tıklayın.

İngilizce mp3 dersinizi indirmek için tıklayın!

Benzer Yazılar:

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir