Deep English

İngilizce Konuşmak Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmekle, bisiklet sürmeyi öğrenme arasındaki ilişki nedir? Size biraz tuhaf bir soru gibi gelebilir. Ama aşağıdaki kısa videoyu izlediğinizde size Deep English İngilizce setinin nasıl akıcı İngilizce konuşmanıza ve İngilizce konuşmaları nasıl daha iyi anlamanıza yardımcı olacağını anlayacaksınız.

Bisiklet sürmeyi nasıl öğrendiğinizi hatırlıyor musunuz? Bunu bir düşünün. Bisiklet okuluna mı gittiniz? Bisiklet sürmeyi öğrenmek için bir yığın ders kitapları mı çalıştınız?

Tekrar tekrar çalıştığınız bisiklet sürme kurallarını hatırlıyor musunuz? Bunları hatırlamıyorsunuz değil mi? Güzel, çünkü biz de hatırlamıyoruz. Kimse bisiklet sürmeyi okuyarak öğrenmez. Bisiklet sürmeyi, yaparak öğrendiniz.

Düştünüz, tekrar denediniz. Her seferinde düştünüz ama bir sonraki denemenizde biraz daha geliştirdiniz. Dengenizi sağlamayı öğrenmeye başladınız. Bisiklet sürmenin çok kolay hale geldiği zamana kadar; günden güne daha güvenli ve başarılı bir şekilde bisiklet sürmeye başladınız. Bunu yaparak öğrendiniz. İngilizce konuşma da aynı yöntemle gelir.

Akıcı İngilizce konuşmak için ne yapıyorsunuz? Hızlı İngilizce konuşmaları daha iyi anlamak için ne yapıyorsunuz? Daha güvenli ve akıcı konuşmak için ne yapıyorsunuz?

Doğru uygulamayı yapmak, başarılı bir İngilizce konuşmanın püf noktasıdır. Daha iyi İngilizce konuşmak için daha çok konuşmak gerekir. İngilizce konuşmaları daha iyi anlamak için, daha çok dinlemek gerekir. Bu öyle bir şey ki, İngilizce öğretmenlerinin bile çoğu bunu bilmiyor. Onlar sizden, ezberleyerek öğrenmenizi istiyorlar. Gramer kurallarını çalışarak öğrenmenizi istiyorlar.

Bu başlangıç seviyesi için güzeldir. Ancak, bu videoyu izliyorsanız siz başlangıç seviyesinden ilerdesiniz. Ders kitapları ve gramer çalışarak akıcı İngilizce konuşamazsınız. Bunu ancak konuşarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu da İngilizceyi kullanmak demektir. Gerçekten de İngilizceyi kullanmak, bir deneyim kazandırır. Deneyim de sizin İngilizceyi daha iyi konuşmanızı sağlar.

Şimdi, bu derslerle ne öğreneceğinizi ve ne öğrenmeyeceğinizi biraz daha ayrıntılı açıklamak istiyorum. Deep English İngilizce setindeki yavaş ve hızlı versiyonları bulunan dinleme hikayeleriyle kulaklarınızı eğitirsiniz.

Aktif konuşma dersleriyle İngilizce konuşmanızı geliştirirsiniz. Gramer odaklı derslerimizde İngilizce gramer öğrenirsiniz. Grameri kullanacaksınız, çalışmayacaksınız. Bizler İngilizce konuşma ve dinlemeye odaklanıyoruz. Çünkü odaklanmış eylemler hedefe götüren en kısa yollardır. Deep English İngilizce eğitim seti, odaklanmış eylemleri yapmanız ve sonuç almanız için size rehberlik eder.

İngilizce konuşma pratiği yapmak, bir çalışma arkadaşı olmadan çok zordur. Bunun çözümü Deep English İngilizce setidir. Aktif konuşma hikâyeleriyle yalnız olsanız bile, İngilizce konuşma becerinizi geliştirebilirsiniz. Bu hikayeler, diğer kursların kullandığı bildiğiniz sıkıcı dinle ve tekrarla dersleri değildir.

Bizim aktif İngilizce konuşma derslerimizle, sadece dinleyip tekrar etmezsiniz. Dinle ve tekrarla yöntemi, gerçek İngilizce konuşma değildir. Bizim benzersiz hikaye derslerimizde, hikaye anlatanla konuşursunuz. Deep English İngilizce seti sizin her zaman konuşacağınız biri olur. Mevcut konuşma zamanınızı artırmak, İngilizce konuşmanızı geliştirmenin tek yoludur.

deep-english-ingilizce-seti

Derslerinizi bilgisayarınıza, telefon veya mp3 çalarınıza yükleyebilir, istediğiniz yerde ve zamanda İngilizce dinleme ve konuşmanızı geliştirebilirsiniz. Yolda işinize giderken, evinizde temizlik yaparken, yemek pişirirken, antrenman yaparken dersleri dinleyebilirsiniz.

Mp3 formatındaki sesli derslerle, İngilizce pratik yapmak ve İngilizce hedefleriniz için yol almak çok kolaydır. Play tuşuna basın, dinleyin ve konuşun. İşte bu kadar kolay. Deep English kursunu satın aldığınızda ihtiyacınız olan her şeyi anında bilgisayarınıza indirip başlayabilirsiniz. Kargo beklemenize gerek yok. Bir kere ödeme yaparak hemen şimdi derslerinizin hepsini alabilirsiniz. Toplamda 120 den fazla İngilizce dinleme ve konuşma derslerine sahip olacaksınız.

Şimdi karar vermeden önce, garanti hakkında bilgi vermek istiyorum. Deep English İngilizce eğitim seti, sizin İngilizce dinleme ve konuşma becerilerinizi daha iyi hale getirecektir. Eğer bu olmazsa, paranızı geri alacaksınız. Bu kursu %100 garantili olarak denemenizi istiyoruz. Dersleri satın aldıktan sonra, sizin için faydalı olmadığını düşünürseniz, hemen bizimle irtibata geçip 60 gün içinde paranızı geri alabilirsiniz.

Şimdi bir yol ayrımındasınız ve 3 seçeneğiniz var:

 1. Hiçbir şey yapmayabilirsiniz. Eski yöntemlerle çalışmaya devam edersiniz. Ama asla istediğiniz gibi akıcı İngilizce konuşamazsınız.
 2. İngilizce konuşulan bir ülkeye taşınarak kendinizi İngilizceyle çevreleyebilirsiniz. Eğer vaktiniz ve paranız varsa bunu yapın. Ama birçok insan için bu pek mümkün değildir.
 3. Deep English İngilizce setini %100 para iade garantimizle deneyerek, harika akıcı bir İngilizce konuşmanın güvenini ve saygınlığını kazanmaya başlayabilirsiniz.

Seçim sizindir. Ama umarım İngilizce öğrenmek için daha iyi bir yol olduğunu görebilir ve bunu yapabilirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz olursa bize her zaman yazabilirsiniz. Yorumlarınızı ve sorularınızı duymayı çok isteriz ve size yardımcı olmak için buradayız. (soru ve görüşleriniz için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.)

Hayat kısa! Daha neyi bekliyorsunuz. Seyahat etmek, arkadaş edinmek ve güvenle işinizi geliştirmek için İngilizcede Uzmanlaşın.

Konuşarak İngilizce Öğren

Mini hikayeler dinleyip, bu hikayelerle ilgili kolay sorulara cevaplar vererek, yani uygulama ile, yani konuşarak İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz çok faydalı İngilizce eğitim setleri var. Öncelikle yeni başlayanlar ve orta seviyeye kadar olan arkadaşlar için Rahat İngilizce eğitim setini tavsiye ediyoruz.

Orta seviye ve üzerinde olan arkadaşlar için ise, konuşarak İngilizce öğrenebilecekleri en iyi kaynak, Power English eğitim setidir.

Paylaşmak Güzeldir:

15 Comments

 1. ZAFER

  Merhaba,
  Ben artık ingilizce konuşmak istiyorum. Önümdeki en büyük engel. Kursa gittiğimde çok sıkılıyorum yıllar önce aldığım temel ile gramer konusunda sıkıntı çekmiyorum ama kelime bilgim az olsa bile etrafımdaki konuşmaları ve effortless tanım videosu anladım diyebilirim. ama yinede acaba temelden öğreten bir setle mi başlamam gerekir diye tereddütteyim. Kuzenim ingilizce öğretmeni o anlatıyor ben tercüme ediyorum tabi bilinir konular üzerine basit şeyler. Birde arkadaşım assimil diye bir yöntemden bahsetti. temelden başlayıp orta seviyeye getiriyor. çok karasızım bana yardımcı olabilirmisiniz.

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Zafer; sizin seviyenizdeki arkadaşların, tekrardan en başa dönmesini tavsiye etmiyorum. Bu hem vakit kaybı olur hem de sizi sıkar. İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum diyen tüm arkadaşlara Deep English ve Effortless English İngilizce setlerini kullanmalarını öneririm. Bana göre bu setlerin en güçlü yanı, callan method olarak da bilinen soru cevap tekniğidir.

   Soru cevap tekniği kullanılarak hazırlanmış sesli İngilizce hikaye derslerinde, hocanın sorduğu basit sorulara yüksek sesle cevaplar vererek çalıştıkça, yeni İngilizce kelimeleri kolayca öğreniyorsunuz. İngilizce kelimeleri tekrarlı çalışma programıyla ve bu teknikle öğrendiğiniz için kolay kolay unutmuyor ve konuşurken onları otomatik olarak kullanabiliyorsunuz. En önemlisi sorulara cevap verdikçe İngilizce konuşma refleksi kazanıyorsunuz.

   Assimil yöntemi hakkında bilgim yok. Sormak veya eklemek istediğiniz başka bir konu olursa bizimle paylaşın lütfen.

 2. ZAFER

  ben bu işe gerçekten sıkı sarılıp çözmek istiyorum. Effortless English in ilk videosunu izledim çoğunu anladım ama bilmediğim kelimeler olduğu için sanki anlamamış gibi geliyor. Sizin tavsiyeniz üzerine bu setlerden birini alacağım. Deep English mi Effortless English mi. sizce hangisi

  • Comment by post author

   admin

   Arkadaşlar, samimi olmak gerekirse Effortless English sisteminin en yeni ve son sürümü olan Power English İngilizce setini tek geçerim. Deep English seti de çok güzel ama, derslerin seslendirilmesinde kullandıkları ses tonu çok mekanik. Effortless English’teki AJ Hoge’un ses tonundaki enerji ve doğallık Deep English’te yok. O yüzden benim öncelikli tavsiyem Power English İngilizce setidir.

 3. ZAFER

  hocam tercihinizi merak ediyorum.

 4. ZAFER

  çok teşekkürler. iyi çalışmalar.

 5. soner

  Kelime anliyorum ama akici konisamiyorum otelde cslisiyorum aslinda avantacim cok daha hizli nasil konusurum

 6. soner

  Bana tafsiyeler nedir acaba

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Soner, okuduğunum ve dinlediğim günlük İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum diyorsanız size Effortless English İngilizce setini kullanmanızı önerebilirim.

   Bunun dışında, sürekli İngilizce dinleme çalışmaları yapmanızı tavsiye ederim. Dinleyeceğiniz İngilizce, kolay ve ilginizi çeken konularda olmalıdır. Aynı şekilde, kolay İngilizce hikayeler okumanız da çok faydalı olur.

 7. Mustafa

  Merhaba hocam şuan otelde çalışıyorum boş vaktim çok oluyo ingilizce öğrenmemgerek.Aslında ilk okul ve üniv. ingilizce dersleri gördüm ama temel olmadan hiç birşey anlayamadım. Şimdide otelde çalışıyorum boş vakitlerimde kendime Fono yayınlarında ” Kendi Kendine İngilizce ” kitabını aldım 1. kitabı bitirdim 2. DE bitmek üzere. Yani birazda olsa kelimelerle birazda kalıpları falan birleştirerek konuşabiliyorum. Ama bana yeterli gelmedi. Ne kadar çok anlasamda konuşmakta biraz sıkıntı çekiyorum yani kısacası fazla bi işe yaramadı gibi geldi. Sizin tavsiye edebilceğiniz bişey varmı ne yapmalıyım nasıl ilerlemeliyim.

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Mustafa, İngilizce konuşmak, sabırlı bir şekilde çalışmanın sonucunda başarabileceğiniz bir şeydir. O yüzden acele etmeyin. Yavaş ve tekrarlı olarak derslerinizi çalışın. Kolay okuma ve dinleme İngilizce hikayeleri bulup onları tekrar tekrar dinleyin.

   Okuduğunuz ve dinlediğiniz günlük İngilizceyi anlayacak seviyeye geldiğinizde Effortless English İngilizce setini kullanmanızı tavsiye ederim.

 8. Mustafa

  Nasıl başlamalıyım bi kursa gitmeyi planlıyorum ama çalışma saatlerim değişiyor. Önerebilceğiniz okuyarak öğrenebileceğim üstüne telafuz yapabileceğim bir kitap set ne gerekiyorsa yapmak istiyorum.Kursa gitmeden başarabilir miyim ? Sıkça turistlerle karşılaşıyorum ama korkuyorum çekiniyorum yanlış kelime kullanırım diye. Yardımcı olursanız çok sevinirim hocam.

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Mustafa, bir önceki yorumunda Fono yayınlarından “Kendi Kendine İngilizce” kitaplarını çalıştığını söylemiştin. Bunlara devam edebilirsin. Konuları hızlı hızlı bitirip geçme. Her konunun üzerinde bir kaç gün durarak çalış. Kolay ingilizce hikayeler bulup onları okuyabilirsin. Bunların CD li olanlarından bulursan dinlemek de çok faydalı olur.

   Başlangıç seviyesi için Rahat İngilizce başlangıç setini kullanmalarını öneriyorum. Bol bol İngilizce okuma ve dinleme yapmaya çalış. Mutlaka kolay parçalar seç, seviyeni çok zorlama. Sürekli sözlüğe bakmak zorunda kalıyorsan daha kolay parçalar bulup çalış. Şimdilik sana tavsiyelerim bunlardır. İyi çalışmalar.

   Turistlerle konuşma konusunda acele etmeyin. İngilizceyi kendinizden enim bir şekilde konuşmaya başlayana kadar yapacağınız her konuşma teşebbüsü sizi psikolojik olarak rahatsız eder. O yüzden önce bol bol İngilizce dinleyin. Ama kurslarda veya başka derslerinde yanlış kelime kullanmaktan ve yanlış yapmaktan korkmayın. Bol bol yanlış yapın ve mümkün olduğunca İngilizceyi çok kullanmaya çalışın.

 9. Mustafa

  Çok teşekkür ederim hocam. Tavsiyeleriniz içinde çok teşekkür ediyorum.

 10. mehmet

  Merhaba hocam ben ingilizceyi öğrenmeyi çok istiorum ama nasıl ogrenecegimi bilmiyorum bide hocam hayatımda doğru dürüst ingilizce de gormedim yani isin en başındayım yani hocam sizce ben ingilizce öğrenebilirmiyim eğer öğrenebilirsem bana tavsiyeleriniz nelerdir saygılar hocam

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.