İngilizce Haberleri

İnsparkus Kariyer Danışmanlığı

İngilizce öğrenme nedenlerinin ilk sıralarında kariyer hedefi gelir. Aslına bakarsanız son zamanlarda ingilizce olmadan tercih ettiğimiz tarzda bir iş bulmak, işe girsek dahi iyi bir kariyer hedefi tutturmak olası değildir.

Bilhassa internet ile haberleşme teknolojilerinde son zamanlarda yaşanan baş döndürücü yenilikler, dünyayı sanki ufak bir köy formatına indirgemiştir. İşte bu duruma küreselleşme (globalizm) deniliyor. İnternet üzerinden, artık arzuladığımız bilgilere ve insanlara daha rahat ve çabuk erişebiliyoruz. Bu da bilhassa iş yaşamında oldukça büyük bir bir kârlılık artışı demek oluyor. Bundan dolayı firmalar artık çalıştırmak istedikleri işçileri, çok daha eğitim düzeyi yüksek ve özellikle de ingilizce bilen insanlardan tercih ediyorlar.

Kariyer hedefi adına ingilizce öğrenmek oldukça lazım olsa da yalnız başına yeterli olmuyor tabi ki. Bütün yaşamımızı ilgilendirecek ve ayrıca geleceğimizi biçimlendirecek olan kariyer alanında, ilk olarak bir farkındalık sağlamak ve özenli bir kariyer planlaması oluşturmak durumundayız.

kariyer-hedefiÇok yakın bir zamana kadar kariyer planlaması alanında bulabileceğimiz yegane yardım özel kursların rehberlik ve danışmanlık bölümleri ile öğretmenleriydi. Bunlar da (büyük bir bölümü oldukça amatör olarak) bizlerle yalnızca üstünkörü ilgilenebiliyor, kısıtlı bir zaman ayırıp tutturabileceğimiz olası Üniversite bölümlerini bizlere belirtmekten öteye gidemiyordu. Özet olarak, bütün geleceğimizi direk etkileyen yaşamsal bir alanda doyurucu bir kariyer danışmanlığı sağlamak mümkün olmuyordu.

Son günlerde işte bu alandaki büyük açığı gören bazı oluşumlara denk gelmek mümkün. Kariyer koçluğu veya kariyer merkezi şeklinde önümüze gelebilecek bir takım oluşumlar bizlere geleceğimizi biçimlendirecek kariyer planlaması yapabilmemiz adına oldukça yararlı olabiliyorlar.

Şimdi sizlere kariyer danışmanlığı alanında çok yararlı olduğunu düşündüğüm İnsparkus Kariyer Yönetim Sisteminden söz etmek istiyorum. İnsparkus, kendi alanında uzman olan ekibi ile birlikte bize online olarak mükemmel bir servis sağlıyor. İnsparkus kariyer merkeziyle alakalı detaylı bilgileri yazımın ilerleyen bölümünde okuyabilirsiniz. Hemen şu anda, bedava üyeliğinizi oluşturmak için buraya tıklayın.

Kariyerinizi Planlamak Sizin Elinizde!

(Ayrıntılı Bilgi için Tıklayın!)

Dünyanın pek çok ülkesinde, birbirlerinden farklı milyonlarca kişi aynı problemi paylaşıyor: “yaşamını sürdürmek amacıyla, mutsuz olduğu bir işte çalışıyor olmak.” İşte bu durumun ise eğitim-öğretim sistemindeki problemler, parasal problemler, ailevi şartlar, kendini analiz edememe, hatalı yönlendirilme gibi sıralayabileceğimiz bir çok nedeni vardır.

Hayatının büyük bir kısmını mutlu olmadığı bir iş alanında sürdüren kişi için ise 2 seçenek bulunmakta: Ya söz konusu şartları kabullenerek, mutlu olmadığı işe devam etmek veya işte bu döngüyü kırarak yaşamını dönüştürmek için radikal bir adım atmak…

Yaşamınıza hoşlanmadığınız bir işle devam etmenin bedelini yaşamınızla ödemek yerine zor ama doğru olan şıkkı seçin ve iş yaşamınızla alakalı memnun olabileceğiniz radikal bir değişim üretin!

İşte tam da bu durumda, yani “neye, ne şekilde başlamalıyım?” meselesiyle karşılaştığınızda cevap üretmeniz adına internet üzerinden kariyer danışmanlığı programı İnsparkus’u kurduk. Öyleyse insparkus ile birlikte işte bu problemin yanıtını nasıl bulacaksınız?

İnsparkus, güven dolu bir atmosferde düşlerinizin özgür kalmasını sağlayarak, “kendinizle tanışmanıza” yardım ediyor. Böylece hayalinizi olmuş gibi yaşayacak, hayalinizden motive olacak bununla birlikte geleceğinizi programlamaya doğru eyleme geçeceksiniz. Netice mi?

Hayal ettiğiniz geleceğin gelmesini beklemek yerine, ona doğru gideceksiniz.

Online Kariyer Danışmanlığı Programı

insparkusİnsparkus Kariyer Danışmanlığı Programı, her biri internet üzerinden sağlanan ve birbirini takip eden on yedi aşamadan oluşan bir sistemdir. Düşlerinizdeki kariyeri yetenekleriniz ışığında planlamanız adına insparkus sizinle.

İnsparkus senelerin verdiği profesyonellik ile oluşturulmuş bir kariyer danışmanlığı eylem planı sağlar. Sizlere düşlerinizi netleştirmeniz adına yardım eder.

Yalnızca hayal kurmak için değil düşlerinizi başaracağınız bir program yapıp birinci adımı atana kadar geçen zamanda yavaş yavaş ilerlemenizi sağlar.

İnsparkus kariyer danışmanlığı nasıl çalışır?

İnsparkus kariyer danışmanlığı programı pek çok ayrı eğitim, koçluk ile psikolojik verilerden yararlanarak üretilen bir e-eğitim programıdır. insparkus kariyer danışmanlığı aşamasında kariyer basamaklarını aydınlatan:

  • Sorular: sıralaması ile muhtevası itinayla seçilmiş olan birbirini izleyen ve bununla birlikte ilgili aşamayla çok daha derin bir farklı bir bakış oluşturmak amacıyla oluşturulmuş sorular.
  • Video klipler: profesyonelce oluşturulmuş ve takip edeceğiniz süreçle alakalı bilgilendiren, motivasyon veren video klipler.
  • Sesli talimatlar: kariyer danışmanlığı tüm bireyler için aynı biçimde işleyen mekanik bir sitemden çok sizler için özelleşen ve bununla birlikte şahsınıza odaklanmanızı sağlayan doğal bir süreçtir. Bu nedenle bir çok aşamada yönlendirmeli görselleme ismini verdiğimiz, sesli talimatlar ile hayal kurduran; böylece kendinize konsantre olduğunuz bir deneyim yaşatan bölümler.
  • Oyunlar: işte bu doğal seyirde süreci neşeli kılan bir yandan da çevre baskısı altında gösteremediğiniz özelliklerinizi keşfetmenizi sağlayacak oyunlar mevcuttur. İşte bu tekniklerden yararlanarak kariyer tercihlerinizle alakalı farkındalık ve inanç elde eder; eyleme geçmek için bir kariyer programı oluşturursunuz.

Kariyer danışmanlığı aşamaları ile ilgili…

Her bir aşama takriben kırk beş dakika sürer. Düşlediğiniz kariyeri planlamak, içsel bir deneyim olduğu için, sistemi kendi temponuza göre bitirmenizi tavsiye ederiz.

Kariyer danışmanlığı sistemi online olarak tatbik edildiği için, kendinize ait tercih ettiğiniz zaman, yer ve periyotta, size uygun olan şartlarla, kendinize ait sürecinizi oluşturmanız mümkündür.

Kariyerinizi şekillendirmeye hazır mısınız?

İnsparkus pek çok uzmanın yararlandığı yardım düzeneklerinin, sizin için rahat ve erişilebilir olması amacıyla oluşturuldu. Şayet internete erişebiliyorsanız (pc, mac, tablet), kariyerinizle alakalı sorumluluğu almak istiyor ve ayrıca bu süreç için gerekli olan zamanı bulabiliyorsanız: O halde hazırsınız!

Şu anda tek yapmanız gereken kendinize uygun olan paketi tercih etmek ve başlamak…

Kariyer danışmanlığı sisteminin online olmasının yararları nedir?

Aşamaları dilediğiniz zaman ve yerde yapabildiğiniz gibi geçtiğiniz aşamaları (kariyer vizyonu, kariyer seçenekleri, kariyer planı, A planı, tarzda..) kaydedersiniz. Böylece kariyerinizde aşama kaydettikçe, gerek duyduğunuzda geri dönüp izleyebileceğiniz, güncelleyebileceğiniz ve ayrıca sizi motive eden bir kariyer danışmanlığına kavuşursunuz.

Şimdi ücretsiz üyeliğinizi oluşturmak için burayı tıklayın!

İnsparkus Kariyer Danışmanlığı Merkezi

Paylaşmak Güzeldir:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén