İngilizceyi Skype Üzerinden Konuşarak Öğren

İngilizce öğrenmek için bu güne kadar pek çok yolu denemiş olabilirsiniz. Bunlardan ilk akla gelen bir İngilizce kursuna yazılmaktır. Ancak özel İngilizce kurslarının çoğu, okullarda uygulanan klasik metotların bir devamı niteliğinde, ders kitapları okuyup gramer kurallarına odaklanılarak eğitim vermeye çalıştığından istediğiniz sonucu alamamanıza neden olmuş olabilir. Üstelik yüksek maliyetlere katlanarak kayıt olunacak İngilizce kursları, yoğun tempo içinde bulunan insanlar için çok da elverişli değildir.

Evde İngilizce öğrenmek için bir takım ders kitapları alıp, gramer kurallarını öğrenmeye ve İngilizce kelimeler ezberleme çalışmak da istediğiniz başarıyı getirmemiş olabilir. Bu durumda artık, İngilizce öğrenmenin tek yolunun yurt dışına çıkmak olduğuna inanmaya başlamış olabilirsiniz.

Ancak bu doğru bir düşünce değildir. Hiç yurt dışına çıkmadığı halde akıcı İngilizce konuşabilen birçok insan var. Ayrıca dil öğrenmek için yurt dışına gittiği halde İngilizce öğrenemeden geri dönenleri de unutmamak gerekir.

Yurt dışında İngilizce öğrenmek iyi bir çözüm olabilir. Bunun için öncelikle temel düzeyde İngilizce anlayıp, kendinizi ifade edebilecek bilgiye sahip olarak yurt dışına gitmek gerekir. Aksi takdirde çok sıkıntılı bir süreç ve muhtemelen başarısızlıkla sonuçlanacak bir deneyim yaşamak işten bile değildir. Yurt dışı eğitim programlarının yüksek maliyetlerini de göz önünde bulundurduğunuz zaman, bu konuda karar vermeden önce çok daha mantıklı olan Skype üzerinden konuşarak İngilizce öğrenme seçeneğini ele almak faydalı olabilir.

Konuşarak Öğren

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Konuşarak Öğren sistemi, ana dili İngilizce olan eğitmenler ile konuşma dersleri veren online bir kurs olarak düşünebilirsiniz. Özel kursların sağladığı sadece hafta içi ya da hafta sonu verilen 2-3 saat süren İngilizce konuşma gruplarının aksine bu sistemde: sadece hafta içi 10 dk,20 dk ya da 30 dk süreli eğitimler alabiliyorsunuz.

Başka bir deyişle hafta içi 5 gün boyunca belirlediğiniz bir saatte anadili İngilizce olan bir eğitmen ile birebir İngilizce konuşuyorsunuz. Başta bu süre kısa gibi gelebilir ancak, ders doğrudan sizinle işlendiği için 10 kişilik bir sınıfla aldığınız derslerle hemen hemen aynı hesaba geliyor.

YouTube video

Diğer İngilizce kurslarından farkı:

  • Online İngilizce öğrenme
  • Eğitmenle birebir canlı konuşma
  • Ana dili İngilizce olan eğitmenler
  • İyi hazırlanmış bir ders takip sistemi

Ücretsiz Deneme Dersi

Konuşarak öğren sistemini hiç para ödemeden deneyebilirsiniz. Bu linke tıklayıp ücretsiz deneyin formunu doldurmanız yeterli. Sonrasında kursun Türkiye ofisinden biri sizi arayıp genel bilgiler paylaştıktan sonra ana dili İngilizce olan bir eğitmen ile yapacağınız test konuşması için size uygun bir saat belirliyor. Belirlenen saatte yabancı eğitmen sizi yurt dışından arayarak İngilizce seviyenizi anlamak adına yaptığınız iş, hobileriniz gibi bazı sorular soruyor. Seviyeni hakkında Türkiye ofisten bilgi alabileceğinizi söyleyip konuşmayı sonlandırıyor. Sonrasında Konuşarak Öğren Türkiye yetkilisi sizi arayıp kayıt süreci hakkında size bilgi veriyor.

Ücretsiz Deneme Formunu Doldurmak İçin Tıklayın!

Konuşarak Öğren Sisteminin İşleyişi

Konuşarak Öğren sistemine kayıt yaptırdığınız zaman size bir şifre veriyorlar. Verilen şifre ile sisteme giriş yaptığınızda geçmiş ve gelecek derslerinizin içeriğini, eğitmeninizin değerlendirmelerini ve İngilizce çalışabileceğiniz çeşitli kaynakları görebiliyorsunuz.

inter-ingilizce-öğrenÖncelikle dersleri (sabah 06.00 – gece 01.00) sizin belirlediğiniz zaman aralığında alıyorsunuz. Bu size çok büyük bir esneklik ve kolaylık sağlıyor. Yani bir kursa gitmek için yollarda vakit kaybı yaşamıyorsunuz. Konuşarak öğren İngilizce dersleri Skype üzerinden yapılıyor. Mesela 20 dakikalık bir kurs seçtiyseniz ve saati 08.30 olarak belirlediyseniz. Her gün 08.30’da yabancı eğitmeniniz sizi Skype’dan arıyor ve 08.50’ye kadar ders yapıyorsunuz.

Derse ilk başladığınızda biraz genel konulardan konuşuyorsunuz. Sonrasında öğrenci panelinizden görüntüleyebileceğiniz her gün için seviyenize göre belirlenmiş bir ders konusu işlemeye başlıyorsunuz. Ders konularına ait okuma parçaları ve kelime listeleri oluyor. Ders hakkında eğitmeniniz size bir takım sorular yöneltiyor ve karşılıklı konuşma gerçekleştiriyorsunuz. Dersin sonunda eğitmeniniz yaptığınız hataları size söylüyor. Dersin sonunda eğitmen, öğrenci panelinize düzelttiği hatalarınızı not edip yaptığınız aktivitelerle ilgili puanlama yapıyor.

Ayrıca gerçekleştirdiğiniz tüm konuşma dersleri sisteme yükleniyor. Böylece isterseniz onları bilgisayarınıza indirebiliyor ve istediğiniz zaman tekrar dinleyerek öğrendiğiniz konuları pekiştirip hatalarınızı hızlı bir şekilde düzeltebiliyorsunuz.

Konuşarak öğren online İngilizce kursunda eğitmeninizden memnun kalmazsanız Türkiye ofisi arayarak eğitmen değişikliği talep edebiliyorsunuz. Ayrıca kurs boyunca belli sayıda ders erteleme ve ders dondurma hakkınız var. Böylece yoğun olduğunuz veya beklenmedik acil işleriniz çıktığında bu haklarınızı kullanarak dersleri yine kendi programınıza göre ayarlayabiliyorsunuz.

Ücretsiz Deneme Dersi Formunu Doldurmak İçin Tıklayın!

Yeni Başlayanlar İçin İngilizce Eğitim Seti

Konuşarak Öğren programı içerisinde her ne kadar başlangıç seviyesi bulunsa da, Skype üzerinden gerçekleştirilen İngilizce konuşma derslerinde yabancı eğitmenlerle iletişim kurabilmek için biraz temel İngilizce bilgisine sahip olmak gerekiyor. Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için öncelikle kendini ifade edebilecek ve günlük konuşma İngilizcesini anlayabilecek kadar temel İngilizce öğrenmelerini öneriyoruz.

Yeni başlayanlar için de, Rahat İngilizce eğitim setini öneriyoruz. Bu sette bulunan gramer dersleri ve konuya odaklı olarak hazırlanmış mini hikaye derslerini dinleyerek etkili ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca mini hikaye derslerinde kullanılan tekrarlı soru cevap tekniği ile daha ilk başlangıç seviyesinden itibaren kendi kendinize dinleme ve konuşma pratiği yapma fırsatı bulacaksınız.

Başlangıç İngilizcesi Eğitim Seti İndirmek İçin Tıklayın!

Sıfırdan başlayan biri, Rahat İngilizce setini ortalama iki buçuk üç ayda bitirebilir. Bu seti bitirdikten sonra sağlam bir orta seviye İngilizce bilgisine sahip olacaksınız. Sonrasında Konuşarak Öğren programı ücretsiz deneme dersine katılıp kursa kayıt yaptırmak için kararınızı verebilirsiniz. Şu an zaten İngilizcem orta seviye diyorsanız, aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz deneme dersi için formu doldurabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme için Tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir