Effortless English Gramer Dersleri İndir

Effortless English ikinci kuralı ilk başta herkese biraz saçma ve garip gelir. Yıllarca İngilizce gramer öğrenmeye çalışan insanlara gramer kurallarını çalışmayın derseniz, tabi ki garip karşılanır. Ben de bu kuralı ilk duyduğumda “ya kardeşim, gramer çalışmayacaksak, tarzanca mı konuşacağız” diye söylenmiştim. Ama sonra bu AJ Hoge efendiye hak verdim.

Zaten adam gramer öğrenmeyin demiyor. Gramer kurallarını çalışmayın diyor. Gerçi bunu söylediği insanlar, okuduğu ve dinlediği İngilizceyi anlayabilen, ama akıcı konuşamayanlardır. İngilizce öğrenmeye yeni başlayan arkadaşların bir miktar temel gramer öğrenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Ama asıl hedefi İngilizce konuşmak olan arkadaşlar için, orta seviyeden sonra bu kuralın mutlaka uygulanması gerektiğine inanıyorum.

Bir de, beşinci kuralda da POV yani Point of View diye bir yöntemden bahsediyor. Bu yöntemle, İngilizce grameri kolayca öğrenir, otomatik olarak kullanırsınız diyor. Çocukların ana dillerini nasıl öğrendiklerini bir düşünsenize. Onlar gramer kitapları çalışmıyorlar. Sürekli dinleyerek öğreniyorlar. (Bkz. Çocuklar gibi İngilizce öğrenin)

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyelim ve konuyla ilgili ayrıntılara bakalım. Bu arada aşğıdaki linke tıklayarak Effortless English İngilizce setinden bir dersi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu ders setinin içerisinde bir adet main audio, bir adet vocabulary, bir adet mini story ve bir adet point of view dersi vardır. Bunları bir hafta boyunca her gün bir iki kere dinleyin.

İngilizce Hikayelerle Gramer Nasıl Öğrenilir?

YouTube video

Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın!

Merhaba, ben AJ Hoge, Effortless English Club yöneticisiyim. Bugün gramer hakkında konuşacağız. Dinleme ve hikayelerle nasıl gramer öğrenilir? Biz İngilizce grameri doğal yoldan öğretmek için özel hikayeler kullanıyoruz. Çünkü sizin, grameri doğru ve çabucak kullanmanız gerekiyor.

Gerçek hayatta, biriyle konuşurken düşünmek için zaman yoktur. Konuşurken grameri, cümlelerin yapısını düşünmeyiz. Amerikalı çocukları düşünün. Onlar gramer kuralları çalışmazlar. Onlar grameri doğru bir şekilde kullanmayı, dinleme yoluyla öğrenirler. İngilizceyi doğru konuşmak için, sizin de grameri dinleme kanalından öğrenmeniz gerekir.

Effortless English setindeki Point Of View hikayeleri, sizin doğal bir şekilde gramerde ustalaşmanıza yardımcı olur. Size basit İngilizce gramer kullanarak bir hikaye anlatırız. Mesela, basit geçmiş zamanda bir hikaye olabilir. Sonra, aynı hikayeyi başka bir zaman yapısı, başka bir tens kullanarak anlatırız.

Örneğin, bir hikayeyi geniş zamanda anlatabiliriz. Sonra aynı hikayeyi, basit geçmiş zamanda anlatabiliriz. Sonra başka bir zaman dilimi kullanarak aynı hikayeyi tekrar dinlersiniz. Kelimeleri zaten anlayacak duruma gelmiş olursunuz. Yani gramer olarak hikayedeki değişimleri kolayca fark edersiniz. İngilizce grameri, aynı hikayenin farklı zaman versiyonlarını dinleyerek kolaylıkla öğrenirsiniz.

İngilizce grameri, somut bir içerikte, bir hikayedeki bir şeyle ilişkilendirerek öğrenmiş olursunuz. Yani gramer, hikaye ile ilişkilendirildiği için onu kolayca hatırlarsınız. Grameri sadece analiz ettiğiniz bir kural olarak değil, anlamsal bir şey olarak öğrenirsiniz.

Effortless English Point of view hikayelerinde en yaygın kullanılan İngilizce grameri pek çok kere tekrar ederiz. O yapıyı tekrar tekrar işitirsiniz. Böylece İngilizce grameri derinden ve bilinçaltınızdan öğrenirsiniz. En nihayetinde, grameri doğru ve otomatik olarak kullanırsınız.

İşte bu yöntem, İngilizce gramer öğrenmenin en güçlü ve hızlı yoludur. Point of view hikayelerini her gün dinleyin. Konuşma İngilizcesi grameri, gerçek anlamda ustaca kullanmayı öğrenin. Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Effortless English seti içinden bir ders bölümünü indirebilirsiniz. Böylece mini story ve point of view derslerimizi deneyebilirsiniz.

Ücretsiz İngilizce derslerinizi aşağıdaki sosyal paylaşım butonlarıyla sayfamızı sadece bir kere beğendikten sonra indirebilirsiniz. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

ingilizce-dinleme-dersi-indir[sociallocker id=”754″]

Download linki: İngilizce Dinleme Dersi Mp3 İndir!

[/sociallocker]

Effortless English Ful Set İndirmek için tıklayın!

İngilizce Dinleme Dersleri İndir:

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir