Gramer Dersleri

İngilizce Gramer Ders 2a: Conditionals

İngilizcede Conditionals (şartlı cümleler) konusunun ilk video dersini izleyeceğiz. Conditionals derslerinin birincisinde gerçek şartlar konusunu inceleyeceğiz.

İngilizcede ifli cümle olarak da bilinen conditionals konusunda birisi şart (if) diğeri sonuç olmak üzere iki durum bulunmaktadır. Sonucun varlığı, şartın olmasına bağlıdır. Örneğin bir böcek görürsem, bağırırım. Yani böcek görmezsem bağırmam.

İngilizcedeki bu yapıya “if clause” (ifli cümleler) adı verilmektedir. Daha detaylı bilgi ve bol örnekli alıştırmalar için yukarıdaki video dersini izleyelim.

İngilizce Gramer Ders1: Preferences

Paylaşmak Güzeldir:

6 Comments

 1. kozan

  bu konuyla ilgili dönem ödevi yapmam lazım nasıl yapabilirim

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Kozan. Sitemizde paylaştığımız video dersleriyle, pratik ingilizce çalışarak, ingilizce konuşma yeteneğini geliştirmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyoruz. İngilizceyle ilgili bir dönem ödevi hazırlayacak kadar detaylı bilgiyi burada paylaşmanın uygun ve faydalı olmadığını düşünüyoruz.

   Ancak kendiniz internette arama yaparak ödevinizle ilgili pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Google aramaya girerek, ingilizce ve türkçe olarak arama yaparak çeşitli bilgilere ulaşabilir, ödevinizi bu bilgileri derleyerek oluşturabilirsiniz. İyi dersler, başarılar dileriz..

 2. sevgi

  Ben yurtdisindan yaziyorum. Tesaduf buldum bu sayfayi bir aciklama ararken.
  Bunu ictenlikle soyluyorum, emeginize saglik. Boyle bir anlatimla ingilizceyi sundugunuz icin cok memnun oldum. Video fikri cok sahane.
  Siteyi cok incelemeden yazdigim icin videodaki bayanin ismini bilmiyorum ama gercek su ki kendisinin payi acikcasi %90.

 3. cigdem

  Bu bilgileri bizimle paylastiginiz icin cok tesekkur ederim, cok faydali bir site. Allah razi olsun… 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.