İngilizce Nasıl Öğrenilir? Kursa Gitmeden Özel Ders Almadan…

Bu yazımızda kursa gitmeden veya özel ders almadan İngilizce nasıl öğrenilir sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Ancak öncelikle, İngilizce öğrenmek için kursa giden veya özel ders alan arkadaşlara bir kaç önemli hatırlatma yaparak başlayalım. Sadece kursa giderek veya bir kaç özel ders alarak İngilizceyi öğrenemezsiniz.

Bunu daha önceki deneyimlerinizden veya çevrenizde kursa giden arkadaşlarınızın durumundan da anlayabiliriz. Okulda gördüğünüz İngilizce dersleri yeterli olmayınca İngilizce kursuna gittiniz ancak yine de İngilizce öğrenemediniz ve akıcı İngilizce konuşma becerisi kazanamadınız mı? Önce şunu belirtelim ki bunun sebebi siz değilsiniz.

Bunun en büyük sebebi, okullarda ve kurslardaki İngilizce pratik eksikliğidir. Yani İngilizceye sadece bir ders gözüyle bakıyorlar ve bir takım ders kitaplarıyla, gramer kurallarıyla, testlerle size İngilizce öğretmeye çalışıyorlar. Bu şekilde teorik olarak İngilizce öğrenebilirsiniz, belki biraz okuyup yazabilirsiniz ancak yeterince pratik yapmadan duyduğunuz İngilizce cümleleri anlayamaz ve akıcı İngilizce konuşamazsınız.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce bir ders olmanın ötesinde, insanların birbirleriyle iletişim kurmak için kullandıkları bir dildir. Bir iletişim aracı olarak dil öğrenmenin tek yolu da UYGULAMAK’tan geçer…

“İngilizcede uygulama yani pratik demek, dinlemek ve konuşmak demektir”

Şimdi ister bir kursa gidin ister özel ders alın; yeterince dinleme ve konuşma pratiği yapmadan hedeflediğiniz seviyeye ulaşamazsınız.

İngilizce konuşmaları otomatik olarak anlayabilmek ve akıcı İngilizce konuşmak için (az da olsa) her gün düzenli olarak İngilizceye zaman ayırmalı, bol tekrarlı dinleme ve konuşma pratiği yapmalısınız.

Yeri gelmişken hemen belirtelim. Biz kimseye kursa gitmeyin veya İngilizce özel ders almayın demiyoruz. Sadece bununla yetinmeyin ve kurs dışında mutlaka bol bol dinleme ve konuşma uygulaması yapın diyoruz.

İngilizce Dinleme ve Konuşma Pratiği Seti

İngilizce uygulama eksiğinizi karşılayacak, dinleyerek ve konuşarak İngilizce öğrenebileceğiniz Rahat İngilizce Eğitim Setinden kısaca bahsedelim.

Bu sette ana dili İngilizce olan konuşmacılar tarafından seslendirilmiş Mini hikaye dinle ve cevapla dersleri var. Setin en önemli dersi budur. Önce kısa bir hikaye dinliyorsunuz ve hemen ardından soru cevap bölümü başlıyor. Dinlediğiniz hikayeyle ilgili sorulan kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek İngilizce konuşma refleksi kazanıyorsunuz.

İngilizce nasıl öğrenilirSet içindeki Extra derslerinde, mini hikaye dersindeki cümlelerin Türkçe anlamlarını öğreniyorsunuz. Böylece sözlük kullanmaya gerek kalmadan tüm cümlelerin anlamlarını kavramış oluyorsunuz.

Son olarak gramer dersinde, mini hikaye dersinin odaklandığı gramer konusunu bol örneklerle açıklanıyor. Böylece İngilizcede en çok kullanılan cümle yapılarını öğrenmiş oluyorsunuz…

Yukarıda açıkladığımız; Mini hikaye, Extra dersi ve gramer dersi bir bölüm oluyor. Set içerisinde bu şekilde toplam 20 bölüm bulunuyor.

Rahat İngilizce seti içindeki tüm dersler mp3 formatında dinleme dosyalarıdır. Her ders için PDF formatında bir okuma metni vardır. Böylece dersleri dinlerken aynı zamanda okuyarak da takip edebiliyor, kelimelerin yazılış ve telaffuzlarını öğrenebiliyorsunuz.

İngilizce nasıl öğrenilir? Rahat İngilizce Seti İnceleme Videosu

YouTube video

Rahat İngilizce (mp3 ve Pdf) Dijital bir eğitim setidir… Tüm dersler dijital dinleme ve okuma dosyalarından oluşur ve onları 10 dakika içinde bilgisayarınıza indirip hemen İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Bu eğitim seti, kitap veya CD gibi fiziksel bir ürün olmadığından günlerce kargo beklemenize de gerek yoktur. Ayrıca dersleri bilgisayarınıza indirdikten sonra isterseniz telefonunuza veya mp3 player, usb bellek gibi aygıtlara aktararak istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dinleyerek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Örnek Dersleri İndirip Deneyin

Şimdi aşağıda iki adet link paylaşıyoruz. Bu linklere tıklayarak dersleri indirin ve birkaç gün tekrarlı dinleyin. Özellikle mini hikaye dersini daha fazla dinleyin ve ilk denemede olmasa bile diğer dinlemelerde soruların cevaplarını yüksek sesle söylemeye çalışın. Faydasını göreceksiniz.

Ders çalışma rehberi ve set indexi: https://tinyurl.com/yb94n56p

Örnek dinleme dersleri indirme linki: https://tinyurl.com/ycw4lhq3

Kullanıcı Yorumları ve İndirim Kampanyası

Aşağıda videoda, ücretsiz örnek dersleri deneyip yorumlarını paylaşanların kaydettikleri videoyu izleyebilirsiniz. Siz de demo derslerini deneyip düşüncelerinizi paylaşarak indirim kazanmak isterseniz buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir