İngilizce Listening Pratik 01 – Bir Kitapçıdaki Diyalog

İngilizce öğrenmek, anlama ve konuşma becerinizi geliştirmenin en iyi yolu İngilizce listening yani dinlemektir. Bunu yapabilmeniz için İngilizce video dersleri sitemizde pek çok faydalı videolar paylaşıyoruz. Bu videoları seviyenize göre kolay olanlardan başlayarak tekrarlı dinlemenizi öneriyoruz.

Online İngilizce öğrenebileceğiniz en iyi platformardan biri olan English Class 101 servisinin hazırladığı kısa İngilizce video derslerinin, İngilizce listening alıştırmalarıyla ilgili olanlarını seviyelere göre sırasıyla sitemizde yayınlamaya başlıyoruz. Şimdi aşağıdaki videoyu izleyelim.

İngilizce Listening Practice – At an American Bookstore

YouTube video

İngilizce Listening Alıştırmaları

Seviye 1: Sıfırdan Başlangıç

Ünite 1 – Ders 1 of 5

ingilizce-listening-pratik-1Bu derste, önce bir resim göreceksiniz. Daha sonra İngilizce bir soru dinleyeceksiniz. Bu sorunun cevabını biraz sonra dinleyeceğiniz bir konuşmadan anlamaya çalışacaksınız. Doğru cevabı tahmin etmeye çalıştıktan sonra, dinlediğiniz İngilizce cümleleri, yazılı olarak göreceksiniz. Böylece ilk dinlediğinizde anlayamadığınız kelimeleri ve cümleleri de görmüş olacaksınız. Video dersinin en sonunda da doğru cevabı göreceksiniz. Bu dersi birkaç kez tekrarlı olarak izlemenizi, derste geçen diyalogları birkaç kez dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

Yukarıdaki örnek video gibi, seviyenize uygun daha pek çok video derslerini takip etmek, resimlerle ve videolarla online İngilizce öğrenmek istiyorsanız English Class 101 sitesinden ücretsiz bir üyelik oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz üyelik oluşturmak için burayı tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir