English Class 03 İngilizcede Hobiler

Bugünkü ingilizce dersinde English Class video serisinin üçüncü bölümünü izleyeceğiz. EnglishClass101.com sitesinin hazırladığı bu üç dakikalık İngilizce video derslerinde, İngilizcede en yaygın olarak kullanılan diyalogları detaylarıyla öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki üçüncü bölüm dersinde İngilizcede hobiler hakkında konuşmayı öğreneceğiz.

YouTube video

Daha önceleri, okullarda ve özel İngilizce kurslarında okutulan ders kitaplarında muhtemelen “Do you have any hobbies” or “What are your hobbies” cümlelerini görmüştürsünüz. Ama İngilizce günlük yaşamda bu tür sorulara pek rastlayamazsınız. English Class 101 video İngilizce derslerinde, kitaplarda olmayan ama günlük hayatta kullanılan İngilizceyi öğrenirsiniz.

İngilizcede birinin hobileri hakkında konuşmak için “What do you do for fun?” diye sorabilirsiniz. Ya da “What do you do when your free time” şeklinde bir soruyla karşınızdaki insanın hobilerini öğrenebilirsiniz. Şimdi bu sorulara ne şekilde cevaplar verebileceğimize bir bakalım.

Genellikle “I like to” veya sadece “I like” diye cümleye başlayıp yapmaktan hoşlandığınız şeyleri söyleyebilirsiniz. Mesela film izlemekten hoşlanıyorsanız “i like to watch movies” ya da “I like watching movies.” diyebilirsiniz.

Bir şeyi yapmaktan ne kadar hoşlandığınızı vurgulamak istiyorsanız like kelimesinin önüne really sözcüğünü getirerek cümlenizi güçlendirebilirsiniz. Mesela “i really like watching movies“.

Eğer belirli bir hobiniz yoksa İngilizce konuşmalar sırasında size, hobinizle alakalı sorulara “i like hanging out with my friends and stuff like that” şeklinde bir cevap verebilirsiniz. Bir sonraki English Class 101 video İngilizce dersinde Where are you from konusunu işleyeceğiz.

English Class 101 sitesine ücretsiz üye olmak için tıklayın!

English Class Video İngilizce Dersleri:

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir