Speechyard.com ile Film İzleyerek İngilizce Öğren

Bu yazımızda online İngilizce öğrenmenin keyifli yollarından birini daha sizlerle paylaşıyoruz. Film izlemeyi seviyorsunuz değil mi? Şimdi İngilizce altyazılı filmler izleyerek, eğlenceli bir şekilde speechyard sitesinde http://speechyard.com/tr/ İngilizce öğrenebilir ve seviyenizi geliştirebilirsiniz. Sadece filmler değil, aynı zamanda televizyon dizileri, popüler reklam filmleri, belgeseller, şarkılar ve video klipler, çocuk filmleri, ropörtajlar, haberler gibi birçok kategori altında toplanmış yüzlerce videoyu İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Çalışma sistemi oldukça basit ve etkili. Tüm videolar İngilizce alt yazılı olarak hazırlanmış. Alt yazıları takip ederken, bilmediğiniz kelimelerin üzerine tıkladığınızda karşınıza kelimenin Türkçe anlamlarını gösteren bir panel çıkıyor. Bu paneldeki kelimeleri öğrenmek üzere kendi çalışma sözlüğünüze ekleyip daha sonra bu kelimeleri tekrarlayarak öğrenebiliyorsunuz.

Yeni kelimeleri ekleyerek oluşturduğunuz kitaplığınız, tamamen sizin ilgi alanlarınıza ihtiyaçlarınıza hitap ediyor. Kelimeleri pekiştirmek için; oluşturucu, dinle ve yaz, sözlük kartları ve çeviri seçme gibi farklı ve eğlenceli alıştırmalardan faydalanabiliyorsunuz.

Bu sitenin belki de en güzel taraflarından biri de, dünyanın dört bir tarafından katılan site kullanıcılarıyla tanışıp sohbet edebilme imkanı sunmasıdır. Farklı kültürlerden insanlarla tanışıp arkadaşlık kurarak onlarla canlı bir ortamda yazışma yapabilir, filmler ve diğer videolar hakkında konuşabilir ve öğrendiğiniz yeni kelimelerle pratik yapma fırsatı bulabilirsiniz.

speechyardElbette günümüzde internet, tabletler ve cep telefonuyla hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu da boş zamanlarınızı artık çok daha faydalı bir uğraşla, İngilizce öğrenmekle geçirebileceğiniz anlamına geliyor. Artık İngilizce öğrenme zamanını kendiniz belirleyecek, tabletinizden veya telefonunuzdan giriş yapıp, http://speechyard.com/tr/video/ İngilizce altyazılı film izleyerek her yerde ve her zaman kendinizi geliştirebileceksiniz.

Siteye üye olmak tamamen ücretsizdir. İsterseniz facebook hesabınızla hemen giriş yapabilir veya e-mail adresinizle kolayca kaydolabilirsiniz. Hemen siteye giriş yaparak, İngilizce öğrenme http://speechyard.com/tr/ sürecinde farklı ve eğlenceli bir yöntemi, şimdi kendiniz deneyebilirsiniz. Bir yandan İngilizce altyazılı film izlerken diğer yandan sitedeki blog bölümünde bir birinden faydalı teknikleri keşfederek hızlı, etkili ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar kurup, hata yapma korkusu olmadan İngilizce pratik yapmaya hemen başlayın.

Paylaşmak Güzeldir:
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir