İngilizce Dizi İzle Friends Kelimeler Öğren

İngilizce dizi izle serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu bölümde yine Friends dizisinin bir bölümünden Ross’un Sandviçi isimli bölümü izleyip ardından cümle analizi ile yeni kelimeler öğreneceğiz. Videonun sonunda İngilizce telaffuz çalışması kısmında günlük hayattaki konuşma şekline değineceğiz.

Boşluk doldurma alıştırmalarından, testlerden ve ders kitaplarından sıkıldıysan İngilizce dizi izle, eğlenceli bir şekilde kolay İngilizce öğren. Okullarda okutulan içerikler, beynimizin öğrenme sistemine ne yazık ki uygun değildir. Bu nedenle size her fırsatta doğru tekniklerden bahsetmeye çalışıyoruz ve sitemizde her zaman keyifli dersler yayınlıyoruz.

konuşarak İngilizce öğren italki

İngilizce diziler ve filmler, ana dili İngilizce olan insanlara hitaben hazırlandığı için kullandıkları dil tamamen gerçek hayatta kullanılan İngilizcedir. Yani ders kitaplarında gördüğümüz yapay içerikler gibi sıkıcı değildir. Bu yüzden hem etkili bir öğrenme süreci yaşamak, hem de gerçek hayatta konuşulan dili öğrenmek istiyorsan İngilizce dizi izle ve kaliteli eğitimin tadını çıkar.

İngilizce dizi izle Eğlenerek Öğren

YouTube video

Yeni video derslerimizden anında haberdar olmak için youtube kanalımıza abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın!

Bu dersimizde dizi izleyerek İngilizce öğrenmeye devam ediyoruz. Yine Friends dizisinin bir bölümünden küçük bir kesit izleyeceğiz. Hemen sonrasında cümle analizi ve telaffuz çalışması yapacağız. Bu çalışmayı tamamladığınızda;

  • Yeni kelimeler öğreneceksiniz.
  • İngilizce filmler ve dizilerdeki hızlı konuşmaları daha iyi anlamaya başlayacaksınız.
  • Cümle analizi bölümünde öğrendiğimiz kelime ve cümleleri yüksek sesle tekrar ederek İngilizce konuşma becerisi geliştireceksiniz.

konuşarak İngilizce öğren italki

Videoda Friends dizisinden eğlenceli bir bölümü önce İngilizce alt yazılı olarak izleyip daha sonra cümle analizi ile kelime öğrenmeye başlayacağız. Umarım Ross’un Sandviç macerasını sevmişsinizdir. Bu içerik hoşunuza gittiyse, videoya beğeni bırakmayı unutmayın. Ayrıca videomuzla ilgili yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

İngilizce altyazılı dizi izle

Cümle analizi bölümünde İngilizce altyazılı olarak izlediğimiz kısımdaki bütün cümleleri önce İngilizce olarak tekrar dinleyeceğiz, hemen ardından Türkçe anlamlarını göreceğiz. Ayrıca yeni kelime ve cümle yapılarını ayrıntılı olarak açıklayıp farklı örnek cümleler kuracağız. Böylece yeni kelimeleri cümle içindeki anlamlarıyla birlikte öğreneceğiz.

Evet arkadaşlar, çalışmamızı tamamladık. Umarım faydalı olmuştur.  Bu tekrarlı olarak izlemenizi öneriyorum. Her cümleden sonra videoyu durdurup öğrendiğiniz cümleleri yüksek sesle tekrarlayarak çalışırsanız çok daha faydalı olacaktır. Bir sonraki videomuzda görüşmek üzere hoşça kalın.

ingilizce dizi izle kelime öğrenDizi izleyerek İngilizce öğren başlıklı videomuzda, Friends dizisinin bir bölümünden kısa bir kesiti önce İngilizce altyazılı olarak izliyoruz. Ardından başa dönüp dinlediğimiz cümlelerin Türkçe anlamlarını dinliyoruz.

Cümle analizi yaptığımız bu bölümde birçok yeni İngilizce kelime öğreniyoruz. Yeni kelimeleri farklı örnek cümleler ile daha da pekiştiriyoruz. Son olarak günlük konuşma İngilizcesindeki bazı telaffuz örneklerini inceleyip akıcı İngilizce konuşma yolunda bilgi ve becerilerimizi geliştiriyoruz.

İngilizce dizi izle ve öğren metodu, eğlenceli bir yöntem olduğu kadar çok da faydalı bir çalışmadır. Bu çalışmayı sıkça yaparak gerçek hayatta kullanılan İngilizce konuşmalara maruz kalacak, çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğreneceksiniz.

Bu tür çalışmaları kanalımızda daha çok görmek için videolarımıza beğeni bırakmayı ve yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyoruz. Beğeni, yorum ve paylaşımlar bizim için çok önemli, destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Şuradaki videolarımızı da mutlaka izleyin:

Dizi izleyerek İngilizce öğren (Friends Brad Pitt)

Hikayeler dinleyerek ve soru-cevap metoduyla İngilizce konuşma becerisi geliştirebileceğiniz Rahat İngilizce Eğitim Setimizi kullanabilirsiniz: İngilizce hikayeler ile kolay İngilizce öğren

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir