İngilizce Komedi İzle 03 Aile Buluşması

Çok şükür ki İngilizce öğrenmek için artık berbat ders kitapları okumak zorunda kalmıyoruz. Komedi serisi olarak hazırlanmış İngilizce komedi izle eğlenceli bir şekilde öğreniyoruz.

Sitemizde paylaştığımız İngilizce video dersleri ile tekrarlı bir şekilde dinleme pratiği yapabilirsiniz. Videolardaki alt yazıları takip ederek konuşulan tüm kelimelerin yazılış ve telaffuzlarını öğrenme imkanı bulacaksınız. Gerekirse videoyu durdurup bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını çıkarıp her videoyu tekrarlı bir şekilde izleyip öğrendiklerinizi iyice pekiştirebilirsiniz. Şimdi aşağıda İngilizce altyazılı dizi 3. bölümü izleyeblirsiniz.

İngilizce komedi izle: 3. Bölüm

YouTube video

Tekrar hatırlatalım; her bölümden en yüksek faydayı sağlamak için tekrarlı olarak izleyin. İlk izlediğiniz zaman videoyu durdurup yeni İngilizce kelimelerin anlamlarını öğrenin. Kelimeleri, içinde bulunduğu cümle ile birlikte yazıp çalışın. Sonraki izlemelerinizde altyazılara bakmadan dinlediklerinizi anlamaya çalışın.

Filmleri İngilizce öğrenmek içinse aşağıdaki tekniği kullanabilirsiniz;

Filmlerle İngilizce Nasıl Çalışmalıyım.

İngilizce altyazılı filmler, İngilizce öğrenmek için harikadır ama onları doğru kullanmalısınız. İngilizce bir filmin tamamını izlemeyin. Onu anlamazsınız ve bu yüzden hiçbir şey öğrenmezsiniz. Her hafta sadece bir sahneyi ya da parçayı izleyin (belki 2-3 dakikalık bölüm olarak) Şu yolu izleyin:

a)      İlk olarak, filmi kendi dilinizdeki altyazı ile izleyin. Bu, sizin genel anlamı kavramanıza yardımcı olur.

b)      İkinci olarak, sahneyi İngilizce altyazılı olarak izleyin. Durdurun. Yeni kelimelerin anlamlarını öğrenmek için bir sözlük kullanın. Yeni cümleleri bir defter oluşturup oraya yazın.

c)       Sahneyi birkaç kez İngilizce altyazıyla, bu sefer durdurmadan dinleyin.

d)       Sahneyi birkaç kere altyazısız olarak dinleyin.

e)      a’dan d’ye tüm kuralları bir hafta boyunca hergün tekrarlayın.

İkinci hafta, bir sonraki bölüme ya da sahneye geçin ve yine tekrarlayın. Bir filmi bitirmek çok uzun zamanınızı alacak. Hiç sorun değil çünkü anlamanızı ve konuşmanızı çok hızlı ilerleteceksiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir