İngilizce Kelime Öğren

İngilizce Kelimeler 12b Independence Day

İngilizce kelimeler video derslerimizin 12. bölümünün ikinci kısmını yukarıdaki videmuzda izleyebilirsiniz. Bu derste öğreneceğimiz yeni İngilizce kelimeler ve anlamları aşağıdaki şekildedir.

İngilizce Kelimeler:

look forward to: sabırsızlanmak, sabırsızlıkla beklemek, beklemek, can atmak, iple çekmek.

federal: hükümet olarak, devlet olarak.

entire: bütün, tam, tüm; saf.

patriotic: yurtsever, vatansever, ulussever.

manage: idare etmek, halletmek, becermek, işletmek, kıvırmak, çekip çevirmek, çevirmek, icabına bakmak.

İngilizce Kelimeler & Alıştırmalar:

Yukarıdaki İngilizce kelimelerin anlamlarını ayrıntılı olarak açıkladıktan sonra. 12. dersimizin birinci bölümü ve ikinci bölümünde anlatılan Amerikan tarihini İngilizce metin olmaksızın bir kez daha dinleyerek anlamaya çalışacağız.

Daha sonra bazı yeni ingilizce kelimelerin anlamlarını pekiştirmek için oluşturulmuş alıştırma sorularına cevap vereceğiz.

İngilizce Kelimeler Öğren:

Paylaşmak Güzeldir:

4 Comments

 1. muzaffer albay dürümlü

  ingilizce nasıl konusabılırım

  • Comment by post author

   admin

   Merhaba Muzaffer Bey, İngilizce konuşmanın yolu, bol bol İngilizce dinlemekten geçer. Okuyarak da İngilizcenizi geliştirebilirsiniz ama iyi İngilizce konuşmanın anahtarı dinlemektir. Dinlediğiniz İngilizce dersleri, anlayabileceğiniz kadar kolay ve ilginizi çeken konularda olmalıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgi için Effortless English üçüncü kuralını okuyabilirsiniz.

 2. muzaffer albay dürümlü

  kelımeler nasıl ezberlenecektır

  • Comment by post author

   admin

   Muzaffer Albay Bey Merhaba, İngilizce kelime öğrenmenin en iyi yolu phrase dediğimiz kelime gruplarını öğrenmektir. Bu konuda Effortless English birinci kuralında ayrıntılı bilgiler paylaşmıştır. Kısaca söylemek gerekirse, yeni bir İngilizce kelimeye rastladığınızda o kelimeyi tek başına almayın. Yanındaki bir kaç kelime ile birlikte bir deftere not edip bu şekilde öğremeye çalışın.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.