İngilizce Kelime Öğrenme Ders 9: Sevmek

Bugünkü video dersimizde, sevme kavramının eş anlamlılarını öğreneceğiz. Aşağıda, öğreneceğimiz ingilizce kelimelerin Türkçe karşılıklarını bulacaksınız.

Admire: hayran kalmak, çok beğenmek, takdir etmek, hayran hayran bakmak, hayran olmak. Video dersimizde, bu kavramı kimler için nasıl kullanabileceğimizi öğreneceksiniz.

Cherish: değer vermek, aziz tutmak, bağrına basmak, şefkât göstermek, sevgi ile muamele etmek, beslemek, yaşatmak (kalbinde). Cherish kelimesi de İngilizcede sevmek kelimesiyle eş anlamlı olarak kullanılan bir başka kelimedir. Cherish kelimesini kimler ya da neler için kullanabileceğimizi öğrenmek için yukarıdaki videoyu izleyin.

Adore: tapmak, bayılmak, bitmek, delicesine sevmek, tapınmak. Sevme anlamında kullanılan diğer bir kelimemiz Adore. Bu kelimeyi hangi durumlarda kullanacağımızı, yine video dersimizi izleyrek öğrenelim.

İngilizce kelime öğrenme video dersimizde verilen alıştırmalarla, yeni kelimelerin anlamlarını pekiştirebilir, videoyu tekrar tekrar izleyerek yeni kelimeleri özümseyebilirsiniz.

İngilizce Kelime Öğrenme Dersleri:

İngilizce Kelime Öğrenme Ders 8: Evlilik

İngilizce Kelime Öğrenme Ders 7:  Spor

İngilizce Kelime Öğrenme Ders 6: Şükran Günü

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir