İngilizce kelime öğren pratik konuş

Yabancı dil öğrenmenin en önemli aşamalarından biri kelime bilgisini geliştirmektir. Duyduğunu anlama ve konuşurken kendini akıcı bir şekilde ifade edebilmek için, başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar kelime öğrenme süreci hep devam eder. Bunun için sadece İngilizce kelime ezberleme çalışmaları yeterli olmaz. Ayrıca öğrendiklerimizi otomatik olarak kullanabilmek çok önemlidir. O halde Extra yöntemiyle 3-4 kat daha hızlı İngilizce kelime öğren, pratik yap ve akıcı konuş. Peki nedir bu Extra yöntemi?

İşte bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemle 3-4 kat daha hızlı İngilizce kelime öğrenme yöntemi olan Extra derslerinden bahsedeceğiz. Bu metodla, kelimeleri cümle içerisindeki anlamıyla birlikte kolayca kavrayacak ve hem çok daha kalıcı öğrenecek hem de tekrarlı soru cevap yöntemiyle kelimeleri otomatik olarak kullanabilecek hale geleceksiniz.

Aşağıdaki videoda İngilizce kelime öğrenme çalışması olan Extra dersini, konu anlatımı dersi ve İngilizce konuşma pratiği alıştırması olan mini hikaye dersini bir video içerisinde bulabilirsiniz.

Rahat İngilizce setinde bulunan 20 bölümün her birinde bu üç dersi mp3 dinleme dosyaları ve pdf belgesi halindeki okuma dokümanlarıyla birlikte bilgisayarımıza indiriyoruz. Her bölümde bu dersleri tekrarlı olarak dinleyip soru cevap metoduyla İngilizce konuşma pratiği yapabiliyorsunuz. Şimdi aşağıdaki videoda sırasıyla şu derslerimizi izleyeceksiniz:

  • Extra dersiyle hızlı İngilizce kelime öğren
  • Gramer dersi ile İngilizce konu anlatımı
  • Mini Hikaye dersleri ile İngilizce konuşma pratiği yap

İngilizce Kelime Öğren Pratik Yap

YouTube video

Youtube İngilizce eğitim videoları kanalımız için burayı tıkla!

İngilizce konu anlatımı dersimizin başında, yeni başlayanlar için İngilizce konuşma pratiği yapacağız. Bu pratik çalışmasındaki hedefimiz, öğrendiğimiz bilgileri pekiştirmek ve daha başlangıç derslerinden itibaren İngilizce anlama ve konuşma becerilerimizi geliştirmek.

Bu video dersimiz üç kısımdan oluşuyor:

  • İlk kısımda, pratik çalışmamızda geçen cümlelerin anlamını öğreniyoruz. Bu yöntemle İngilizce kelime öğrenmek çok hızlı ve kolaydır.
  • İkinci bölümde, İngilizce işaret zamirleri, durum cümlesi yapma ve tekil çoğul konusunu kısaca anlatacağız.
  • Son olarak da mini hikaye yöntemiyle İngilizce konuşma pratiği yapacağız. Yani birinci bölümle öğrendiğimiz kelimeleri akıcı bir şekilde kullanmayı öğreneceğiz.

İngilizce konuşma becerimizi geliştiren bu tarz pratik çalışmalarını diğer video derslerimizde de yapıyoruz. Tüm İngilizce kelime öğrenme ve pratik çalışması videolarımız izlemek ve yeni video derslerimizi takip etmek için yukarıdaki linkten kanalımıza abone olabilirsiniz.

3-4 kat hızlı İngilizce kelime öğren

Extra dersinde İngilizce kelimeler ve anlamlarını öğreniyoruz. Bunu yaparken kelimeleri tek tek değil grup olarak yani cümle içindeki anlam bütünlüğü ile birlikte öğreniyoruz. Böylece kelimeleri çok daha kolay ve hızlı öğreniyor, çabucak unutmuyor ve gerektiğinde pratik olarak kullanabiliyoruz.

İngilizce kelime öğren pratik konuş

İngilizce Konu Anlatımı: this that these those

Arkadaşlar şimdi bu öğrendiğimiz cümlelerle ilgili birkaç gramer konusunu kısaca anlatacağım. Daha sonra İngilizce konuşma pratiği çalışmamıza başlayabiliriz. İlk olarak İngilizce işaret zamirleri adını verdiğimiz This, These, That ve Those kelimelerinin anlamlarını, nerede ve ne zaman kullanıldıklarını öğreneceğiz.

Daha sonra, “am – is – are” yardımcı fiillerini kullanarak İngilizce basit durum cümlesi yapmayı anlatıyoruz. Ardından basit durum cümlelerinden soru cümlesi yapmayı ve olumsuz cümleleri nasıl yapacağımızı açıklıyoruz.

İngilizce konu anlatımı bölümünde son olarak tekil, çoğul konusunu kısaca anlatıyoruz. Bunları ilerleyen bölümlerde daha ayrıntılı olarak açıklayacağız. Ancak konuşma pratiği bölümünde soru cevap tekniğini kullanabilmek için şimdilik bu konuları kısaca açıklamak yeterli olacaktır.

İngilizce konuşma pratiği yap

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi İngilizce konuşma pratiği yapmak için soru cevap yöntemini kullanıyoruz. Şimdi videonun başında Türkçe anlamlarını öğrendiğimiz cümleleri tekrar dinleyeceksiniz. Tabi bu sefer Türkçe anlamlarını söylemiyoruz. Burada yapmanız gereken, sorulan sorulara yüksek sesle cevaplarınızı söylemek. Eğer ilk denemenizde cevapları söyleyemiyorsanız, sadece dinleyin.

Bu pratik bölümünü tekrarlı olarak dinleyin ve bu sefer cevapları söylemeye çalışın. Böylece zamanla İngilizce konuşma refleksi kazanacaksınız. Arkadaşlar normalde bu konunun mini hikaye pratik bölümü daha uzun. Biz sadece bir kısmını burada birlikte yapmış olduk. Bu dersin tamamını mp3 dinleme dosyaları ve pdf yazılı dokümanlarıyla Rahat İngilizce eğitim setinde bulabilirsiniz.

Derslerimizden en yüksek faydayı sağlayıp etkili ve pratik İngilizce öğrenmek için Rahat İngilizce nasıl öğrenilir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bizim derslerimizde İngilizce kelime ezberleme yoktur. Çünkü İngilizce kelimeler öğrenmenin en iyi yolu olan Extra dersleri ile kelimeleri cümle içindeki anlamıyla öğrenirsiniz. Bu videoda önce Extra İngilizce dersleri ile kelimelerin anlamlarını öğreniyoruz. Sonra konu anlatımı bölümünde İngilizce this that these those kullanımı hakkında bilgiler veriyoruz. Son olarak da öğrendiklerimizi otomatik olarak kullanabilmek için konuşma pratiği yapıyoruz.

Bu videodaki konu anlatımı bölümünde geçen; İngilizce this that these those kullanımı hakkında bilginiz varsa, gramer bölümünü atlayıp direk olarak videonun sonundaki İngilizce pratik bölümüne geçebilirsiniz.

İngilizce pratik bölümünü tekrarlı olarak dinleyin. İlk dinlemenizde olmasa bile, diğer dinlemelerde cevapları yüksek sesle söylemeye çalışın. Son bölümde kullandığımız cümleleri anlamıyorsanız, videonun başındaki Extra bölümünü izleyerek İngilizce kelime ezberleme sıkıntısına girmeden dinlediğiniz cümlelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Setimizle ilgili ayrıntılı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz. Sitemizdeki özellikle hızlı, kolay, etkili ve pratik İngilizce öğrenme konularında yayınladığımız makale ve videoları takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu arada soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir