Misterduncan

İngilizce Ders 22: Kendini İfade Etme

Bugünkü Misterduncan ingilizce video dersinde, ingilizcede kendini ifade etme konusunu işleyeceğiz. İngilizcede duygularınızı nasıl ifade edersiniz ve tepkilerinizi nasıl gösterirsiniz?

Misterduncan İngilizce Dersi 22: The Way You Feel

İngilizcede kendini ifade etme şekliniz ve size sorulan sorulara yanıt verme tarzınız o anki durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak pozitif ya da negatif bir ifade kullanabiliriz. Pozitif ve negatif ifadelere çeşitli örnekleri yukarıdaki video dersimizden izleyin.

İngilizcede mutlu bir haber aldığımızda ne tür cümleler kullanırız, tepkilerimizi nasıl gösteririz? Yine bu konuda da örnek cümleleri, video dersimizden izleyelim. İzlediğiniz örnek cümle ve ifadelerdeki yeni kelimelerin anlamlarını sözlük yardımıyla bulun ve ifadeyi bütün olarak çalışın. Yeni ifadeleri, Misterduncan’ın tonlama ve telaffuzuyla tekrarlamaya çalışın.

İngilizce kelimeleri tek tek öğrenmek yerine, phrase (grup olarak) öğrenmek çok daha hızlı ve kolay öğrenmemizi sağlar. Bu konuda Effortless English birinci kuralını okumanızı ve videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Misterduncan İngilizce Dersleri:

Paylaşmak Güzeldir:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén