Misterduncan

İngilizce Dersleri Tanıtım

Misterduncan ingilizce video derslerinin tanıtımında, dil eğitiminde öne çıkan bazı konuları inceleyeceğiz. Özellikle ikinci dil olarak ingilizce eğitiminden bahsedeceğiz. Bu çerçevede ilk sorumuz “neden ingilizce öğrenmeye ihtiyacımız var?” olmalıdır.

Elbette, son zamanlarda neden ingilizce konuşabilmeliyiz sorusunun sebeplerden biri dünyanın daha küçük bir hale gelmesidir. Gittikçe daha çok insanın birbirleriyle iletişim kurmak için ortak bir yol olarak İngilizceyi kullanması konusunda, internete ve gelişen küresel ekonomiye teşekkür etmeliyiz. Şirketlerin artık kendi dilinden çok ingilizce konuşan insanları istihdam etmeleri artık kaçınılmaz hale gelmiştir. İşte burada ingilizce devreye giriyor. Artık resmi olarak ingilizce uluslar arası bir dil olarak düşünülmektedir.

Tabiî ki bir şeyi öğrenmek zordur. İngilizce öğrenmek de böyledir. Bununla birlikte durumu daha kolay hale getiren yollar vardır. Ben, ingilizce öğrenme konusunda kendi kurallar listemi öne sürüyorum. Onları öğrenmek ister misiniz? Tamam o zaman haydi başlayalım.

İngilizce öğrenmek zaman ve sabır ister, aceleye gelemez. Rahatlamaya çalışın ve keyfini çıkarın. Başlangıç olarak ihtiyacınız olan en önemli şey iyi bir kelime bilgisidir. Konuşmadan ve kullanacağınız bir şey olmadan kelimeler. Güçlü bir temelle başlamalısınız. Yavaşça ve günden güne onu geliştirmelisiniz.

İngilizceyi vücudunuzun bir parçası olarak görmelisiniz. Tıpkı bir kolunuz ya da bacağınız gibi. İngilizce, günlük hayatınızın bir parçası haline gelmelidir. Günlük çalışma çok önemlidir. Yanlış yapma konusunda endişelenmeyin. Aslında ne kadar yanlış yaparsanız, o kadar çok öğrenirsiniz. Bu tıpkı, bisiklet sürmeyi öğrenmek gibidir. Bazen düşersiniz. Peki sonra ne yaparsınız? Kalkıp tekrar denersiniz.

İngilizceye diğer dersler gibi bakmayın. İngilizceye karşı tutumunuz ve ona bakış şekliniz ne kadar ilerleyeceğinizi belirler. Aynen İngilizcede dediğimiz gibi, “No pain.. No gain” (Zahmet yoksa, kazanç da yoktur).

İngilizce öğrenirken hatırlamanız gereken en önemli iki kelime “Pratik ve Kendine Güven”. Hergün pratik yapın ve kendinize güveninizi oluşturun. İngilizceyi daha çok kullandıkça, daha iyi bir İngilizcenizin oluştuğunu göreceksiniz. Böylece daha çok kendinize güveneceksiniz ve sonra İngilizceyi daha çok kullanma isteği duyacaksınız. Bir kuralınız olsun ve bunu kendinize söyleyin “Yapabilirim”.

Lütfen unutmayın, derslerim herkese yardımcı olur. Ve umarım her birini çok faydalı bulacaksınız. Belki, kullandığım bazı ingilizce kelimeleri çok kolay bulacaksınız. Belki de sizin için yeni olan bazı kelimeler kullandığımı göreceksiniz.  Unutmayın, derslerim herkese yardımcı olur. Hatta öğretmenlerin bile takip etmesi hoş olur.

İngilizce öğrenmek, eğlenceli bir deneyim olmalıdır. Umarım video derslerimizin yardımıyla bunun ne kadar eğlenceli olabileceğini keşfedeceksiniz. Umarım ilk dersimizden hoşlandınız. Ben İngiltere’den Misterduncan, izledğiniz için teşekkür ederim. Şimdilik hoşcakalın.

İngilizce Kelimeler:

Arise: ortaya çıkmak, yükselmek, kalkmak, ayağa kalkmak, doğmak, kaynaklanmak

Where English comes in: (deyim) işte burada ingilizce devreye girer.

without words: without speaking, without needing words or explanations

foundation: esas, temel, asıl, kurma

attitude: tutum, tavır, davranış, poz, durum, konum, fikir, düşünce, duruş

decide: karar vermek, kararlaştırmak, karar verdirmek, karar vermesini sağlamak; belirlemek; hüküm vermek; sonuca varmak; azmetmek

confidence: (kendine) güven.

Experience: tecrübe, deneyim; pratik; başa gelen olay; hayat.

Paylaşmak Güzeldir:

3 Comments

 1. rabia özmen

  dersleri İngilizce tanıtmam gerekiyor ve nekadar araştırdıysam bulamadım

 2. hilal

  hi ım hilal, ı read now what u saying about engilish, you know ı always wanted to talk engilish accient, ı still dont know losts of thing just ı learn little with my hard working, that ıs very importatnt n ı know wery well when ı talk ı know it so many wrong word ım saying but its okey, coz ım trusting my self, just this much engilish ı learned in one year even this making me so happy 🙂 ı was looking now how to speak fast and accnt ı mean( ingilizce aksanı) belkide hala yanlış yazıyorumdur ama anlayabiliyorum, this is important , ı know ,
  My fioencee is britishh acutally hi from india but after somany years he becoome british, so like this my wonder started about engilish.whatever, just ı want to ask do you have your own website? ı want learn as main languagge 🙂
  ı waiting for your answer
  thanks best regards

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.