Ders 2: İngilizce Aksanları

İngilizce konuşmanın en iyi yolu nedir? Amerikan İngilizcesi mi, yoksa İngiliz İngilizcesi mi? Yoksa Misterduncan gibi mi konuşmalıyım?

Pekçok insan bana soruyor. Misterduncan, İngilizce konuşmanın en iyi yolu nedir? Amerikan aksanıyla mı konuşmalı yoksa İngiliz aksanıyla mı? Gerçekten de bunun çok ilginç bir soru olduğunu düşünüyorum. Bu soru için cevabım çok basittir. Hangi aksanda daha rahat hissediyorsanız onu kullanın. Konuşurken bir Amerikalı gibi ya da bir İngiliz gibi ses çıkarmak zorunda değilsiniz. Hangi aksanı kullanırken rahat hissediyorsanız, onu kullanmalısınız. En önemli nokta budur.

Elbette, ingilizce konuşurken diğer insanların ne dediğinizi anlaması çok önemlidir. O Yüzden bir başkası gibi konuşmak için endişelenmeyin. Başba birinin konuşma tarzını kopyalamaya çalışmayın. İngilizce konuşurken kendi tarzınızı geliştirin. Unutmayın ki ingilizce hassas bir dildir, kişisel bir dildir. Sizin hissettiklerinizi ifade edeceğiniz bir dildir. O Yüzden bir başkası gibi konuşmayı kafanıza takmayın. İngilizceyi hissettiklerinizi ifade etmenin bir yolu olarak kendi diliniz gibi kullanın.

Yani Misterduncan gibi konuşmak zorunda değilsiniz. Bazı Amerikalılar gibi konuşmak zorunda değilsiniz. Herhangi biri gibi konuşmak zorunda değilsiniz. Kendiniz gibi konuşmak zorundasınız.

Misterduncan İngilizce Dersleri:

Ders 1: İngilizce Dersleri Tanıtım

Paylaşmak Güzeldir:
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir