İngilizce Eğitimi

Dinleme ve Konuşmaya Dayalı Lingusta Metodu

Lingusta metodu

Ücretsiz dersleri indirmek için tıklayın!

Bu yazımda İngilizce öğrenmekte olan kişilerin geçtiğimiz 4 yılda epey bir aşina olduğu Lingusta Metodu’ndan bahsedeceğim.

Mevcut yabancı dil eğitim yöntemlerinin verimsizliği yeni metot ve yöntemlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Lingusta Eğitim 2013 yılında büyük bir vaat ile yola çıkıyor.

Başlangıç seviyesinden adım adım toplam 100 günde Intermediate seviyede akıcı İngilizce konuşma garantisi sunacak kadar iddialılar. Geride kalan 4 yılda 40 bin öğrenci ile bunu başardıklarını ifade ediyorlar. Çevremden bana gelen bilgiler de bunu destekler nitelikte.

Metodun Özellikleri

Lingusta Metodu dinleme ve konuşmaya dayalı bir dil eğitim yöntemi. Audio Lingual eğitim yaklaşımı üzerine kurulu. Öğrencinin kendi kendine, hızlı, kolay ve keyifli bir şekilde öğrenmesini sağlıyor.

Klasik yabancı dil eğitim yaklaşımından farklı olarak, belki de en önemli özelliği, ”biliyorum fakat konuşamıyorum” durumunun önüne geçmesi. Çünkü öğrenilen her şey konuşmaya dayalı olarak öğretiliyor.

Bunu organik öğrenim olarak adlandırıyorlar. Tıpkı anadilimiz olan Türkçeyi çocukken önce dinleyerek, taklit ederek ve ardından konuşarak öğrendiğiniz gibi İngilizceyi öğrenmenizi sağlıyorlar.

Lingusta’ya göre grameri büyük oranda dinleme ve konuşma üzerinden öğrenmek mümkün. İlkokula henüz başlamamış dört beş yaşlarında bir çocuk ile sohbet ettiğinizde Türkçe gramer kurallarına uygun bir şekilde konuştuğunu gözlemlememizi buna bağlıyorlar. Bence bu konuda pek de haksız sayılmazlar.

Yani cümle kurulumları, kalıplar, fiil çekimleri, zamanlar, bağlaçlar ve aklınıza gelebilecek tüm gramer konularını çocuklar henüz okuma ve yazma öğrenmeden önce dinleyerek, taklit ederek ve transfer ederek yani konuşarak öğreniyorlar.

Eğitim programlarını ‘’aynı yaklaşımı neden yabancı dil öğrenirken kullanmayalım?’’ sorusundan hareketle geliştiriyorlar. Süreci daha hızlı, kolay ve keyifli hale getirmenin yolunun aslında buradan geçtiğini belirtiyorlar.

Hafıza Tekniği

Lingusta Metodu çeşitli hafıza tekniklerini de içerisinde barındırıyor. Yeni öğrenilen kelime ve kalıplar, Hermann Ebbinghaus’un keşfettiği unutma eğrisine dayalı olarak planlanıyor.

Bu plana göre yapılan aralıklı tekrarlama unutulmak üzere olan her kelime veya kalıbı doğru zamanda tekrarlatarak uzun dönemli belleğe yerleşmesini sağlıyor.

İngilizce Dersleri

Lingusta metodu

Audio tabanlı İngilizce derslerini Mp3 player ve geliştirdikleri LingApp mobil uygulama üzerinden çalışılabilmek mümkün.

Başlangıç seviye dersleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Lingusta.com.tr adresinden ücretsiz deneme derslerine eposta adresiniz ile kaydolmanız yeterli. Tanışma seansı videosu ve ücretsiz audio dersler denemeniz için sizi bekliyor.

Ayrıca 2016 yılında ileri seviye İngilizce (Upper Intermediate) programını da kullanıma sunmuşlar. Bu eğitim ilk programın devamı niteliğinde. Intermediate seviyeden başlıyor bir üst seviyeye çıkıyor.

Her iki İngilizce eğitim programı da 99 ana ders ve 99 okuma dersinden oluşuyor. Ana dersler yaklaşık 30 dakika uzunluğunda. Okuma dersleri ise 5 dakika civarında.

Lingusta Metodu’nun hem genel İngilizce seviyesini geliştirme hem de konuşma becerisini geliştirme açısından çok faydalı olduğu kabul edilen bir gerçek. Denemenizi tavsiye ederim.

Paylaşmak Güzeldir:

60 Comments

 1. indooo

  ben lingusta ileri seviye paketini aldım…
  Orta seviyede bir inglizcem var ama ilk paketide merak ediyorum..
  Bir anlaşma yapalım…(yalnızca maddi durumu iyi olmayanlar için)
  Bu ilk paketi alan birisinden bana ses kayıtlarını göndermesini rica ediyorum…bende ona ileri seviyenin ses kayıtlarını göndereceğimm…

 2. Halil

  Tamam olur bende aynısı düşünüyorum. Birinci seviye var bende mailim ***** ulaş bana

  • Comment by post author

   admin

   Arkadaşlar merhaba, ücretli olarak satılan Lingusta eğitim setinin farklı leveldeki derslerinin site ziyaretçilerimiz tarafından değiştirilmesini doğru bulmuyoruz. Bu amaçla paylaşılan mail adreslerini yorumlardan kaldırıyoruz. Lingusta ders değişimi için yorumlarda mail adreslerinizi paylaşmayın lütfen. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 3. Fuat Dündar

  Başlangıç seviyesi ses dosyalarını bana gönderecek arkadaşa minnettar kalırım. Benim gibi durumu müsait olmayanlar için büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

 4. serdar

  serdar harman başlangıç dersi gönderecek varsa bana ulaşırsa. anlaşırız

  • sam

   Bende var baslangic level. sizde ileri seviyesi var mi?

  • sıfır beşyüz otuz iki ikiyüz******* den ulaş kardeşim.

  • iBRAHİM

   Merhaba bende var gönderebilirim.

  • gang

   merhaba
   baslangic seti bende mevcut. ileri seviyeye ihtiyacım var ve butcem olmadıgından alamıyorum. firmadan iskonto istedim ufacık bir iskonto bile yapmaktan cekiniyorlar. bende bunu dogru bulmuyorum. dolayısıyla paylasım yapabilirim. asagidaki mail adresimden bana ulasabilirsiniz.

 5. Timuçin

  Arkadaşlar merhaba.
  Rica etsem bana da yollayabilir misiniz ?

 6. mazrufat

  ileri seviye varsa bana da gönderir misiniz?

  • Tarikbugra3434@gmail.com

   Arkadaşlar mailden ulaşın her iki seviye de mevcut.

 7. ahmet

  arkadaşlar başlangıç setine ihtiyacım var, elinde olan ve uygun fiyata verebilecek birisi var ise benimle iletişime geçebilir mi?

 8. mahir

  arkadaşlar ileri setine ihtiyacım var, elinde olan ve uygun fiyata verebilecek birisi var ise benimle iletişime geçebilir mi?

 9. Ahsen

  Merhaba
  Baslangıç seti bende var fakat ileri seviye olanına ihtiyacım var ve butcem olmadıgından alamıyorum. Benimle paylaşan olursa çok mutlu olurum

 10. Ayşe

  Başlangıç seviyesi olan bana satabilirmi

  • seçil

   Ayşe hanım merhaba, elimde başlangıç seviyesi mevcut bana ulaşınız.

 11. Patrick

  lingusta paketi burda indir (indirme linki admin tarafından kaldırılmıştır)

 12. semihu07@gmail.com

  Arkadaşlar bana başlangıç ve orta seviye ulaştıran arkadaşlara ileri seviyeyi atabilirim.
  İleri seviye aldım fakat yoğun geldi.

 13. seda

  Merhaba ileri setine ihtiyacım var, elinde olan ve uygun fiyata verebilecek birisi var ise benimle iletişime geçebilir mi?

 14. Tarik

  Hem ileri hem başlangıç set mevcut.

 15. hanedar

  bende ilk seviye var
  ikinci seviyeyi ile değiştirebilirim

 16. yakskl300@gmail.com

  Başlangıç ve ileri seviye elimde var yardımcı olabilirim.

 17. ftkyy

  ileri seviye olan varsa banada gönderebilir mi?

 18. özkan akkaya

  Merhaba bende başlangıç seviyesi var. İleri seviyesi için yardımcı olabilir misiniz. Bendekileri de istediğiniz şekilde size gönderebilirim.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.