Spoken English Konuşma İngilizcesi Ders 7b

Bu dersimizde, 7. Bölümdeki ingilizce konuşmayı son kez dinleyeceğiz. İş yerinde geçen olayla ve konuşmacıların hisleriyle ilgili sorulara cevap vermeye çalışacağız. Böylece yeni kelime ve phraselerin anlamlarını, gramerdeki ve talaffuzdaki değişiklikleri pekiştirmiş olacağız.

Son bir not olarak, slang nerede kullanılır? Slang, sokak İngilizcesi demek midir? Amerikan İngilizcesi (spoken english) video derslerimizde paylaştığımız ingilizce konuşmalar günlük konuşma dilinden örneklerdir. Bu bakımdan slang, Türkçemizdeki ağır argo ile karıştırılmamalıdır.

Ancak bu haliyle de olsa, paylaştığımız örnekler akademik ingilizce ve resmi ingilizce diline uygun değildir. Bu videolardan elde edeceğimiz fayda, Amerikalıların (native speakers) günlük yaşamda birbirleriyle iletişim kurdukları İngilizceyi daha iyi anlamaktır.

Effortless English altıncı kuralını anlatırken, gerçek ingilizce öğrenmenin öneminden bahsetmiştik. Ayrıntılı bilgi için 6. Kuralımızı okuyun ve videomuzu izleyerek gerçek İngilizcenin önemini A.J. Hoge’dan dinleyin.

Paylaşmak Güzeldir:
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir