Amerikan İngilizcesi

American İngilizcesi Dersleri 8b Cool Car

Amerikan İngilizcesi (spoken english) 8. Dersimizin birinci bölümünde yeni kelimelerin anlamlarını öğrenmiştik. Şimdi de 8. Dersimizin ikinci bölümünde önce tüm konuşmayı tekrar dinleyeceğiz. Konuşma İngilizcesinde özellikle hızlı konuşmalarda bazı kelimeler kaybolabilmektedir.

Örnek ingilizce konuşmayı dikkatlice dinleyip, kaybolan kelimeleri yakalamaya çalışalım. Son olarak konuşmanın tamamını tekrar dinleyerek konuşmayla ilgili sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Amerikan İngilizcesi, konuşma İngilizcesi yani gerçek İngilizcenin okullarda ve ingilizce kurslarında okuduğumuz kitap İngilizcesinden çok farklı olduğunu görüyorsunuz. Gerçek ingilizce konuşmaları kolayca anlayabilmek ve yerli konuşmacılarla rahat iletişim kurabilmek için gerçek ingilizce öğrenmek gerekir. Effortless English mp3 dersleriyle birçok ingilizce deyim ve slang kelimeyi otomatik olarak öğrenebilirsiniz. Effortless English altıncı kuralını anlatırken, gerçek ingilizce öğrenmenin öneminden bahsetmiştik. Ayrıntılı bilgi için 6. Kuralımızı okuyun ve videomuzu izleyerek gerçek İngilizcenin önemini A.J. Hoge’dan dinleyin.

Paylaşmak Güzeldir:

2 Comments

  1. Levent

    Merhabalar , bu eğitim sistemini araştırıyorum ,günlük 2 saatlik bir çalışma öneriyor bu konu hakkında biraz bilgi verebilirmisinz .Hangi bölümlerden oluşuyor,bu programı satın aldığımda günlük nasıl bir program izlemeliyim ,tekrarlar nasıl yapılmalı bu konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

    • admin

      Merhaba Levent, sanırım Effortless English ingilizce eğitim setinden bahsediyorsun. Bu konuda ayrıntılı bilgileri ve sorularının cevaplarını İngilizce çalışma rehberi ve ayrıca Effortless English yorumları başlıklı yazılarımızda bulabilirsiniz. Bu yazılarımızı okuduktan sonra aklınıza takılan soruları o yazıların altındaki yorum bölümünden bana sorabilirsiniz. Size en kısa sürede yardımcı olmaya çalışırım.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén