İngilizce Sesli Hikayeler Sherlock Holmes Level 1

İngilizce öğrenmek için en faydalı çalışma dinleme çalışmasıdır. Başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar tüm arkadaşlarımıza bol bol İngilizce dinlemelerini öneriyoruz. Özellikle seviyenize göre kolay ve sıkıcı olmayan parçaları tekrarlı olarak dinlemek size çok büyük fayda sağlayacaktır. Dinlediğiniz parçayı aynı zamanda okuyarak da takip etmek, kelimelerin yazılış ve telaffuzlarını öğrenmeniz açısından çok daha iyi olacaktır. İngilizce sesli hikayeler, dinleme ve okuma çalışması yapmak için en ideal kaynaklardır.

ingilizce_sesli_hikayeler_Sherlock_HolmesSitemizde bugünden başlayarak İngilizce sesli hikayeler paylaşmaya başlıyoruz. Bu hikayeleri okuma hızına göre seviyelere ayrılmış olarak sitemizde yayınlayacağız.

Öncelikle İngilizce sesli hikayeler level 1’den başlayacağız. Daha sonra level 2 ve level 3 olarak videoları paylaşmaya devam edeceğiz.

İngilizce Sesli Hikayeler Videolarını Nasıl Kullanacaksınız?

Yayınlayacağımız her bölüm 20 dakika ile 90 dakika arasında uzunlukta olan hikayeleri içermektedir. Bu hikayeleri tek seferde baştan sona izlemenizi önermiyoruz. Yayınladığımız İngilizce sesli hikayeler videolarından en yüksek derecede fayda sağlamanız için aşağıdaki çalışma önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

  • Her seansta sadece 1-2 dakika izleyin ve videoyu durdurun.
  • Sonra başladığınız yere dönüp izlediğiniz kısmı tekrar izleyin.
  • İkinci izlemenizde, bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını sözlük yardımıyla öğrenin. Bunun için online İngilizce sözlük olan tureng kullanabilirsiniz.

İngilizce sesli hikayeler videolarını kendinize göre 1-2 dakikalık bölümler halinde yukarıda bahsettiğimiz gibi hem okuyup hem dinlemek ve bunu tekrarlı olarak yapmak biraz uzun bir süre alabilir. Ama sıkılmadan her gün yarım saat bu uygulamayı yaparak çok hızlı ve  etkili İngilizce öğrenmiş olacaksınız.

Şimdi aşağıda, İngilizce sesli hikayeler level 1: Sherlock Holmes videosunu izleyebilirsiniz. Diğer bölümleri de yakın bir zamanda sitemizde paylaşacağız. Yeni bölümleri ekledikçe sosyal medya hesaplarımızda yayınlayacağız. Paylaştığımız bölümlerden hemen haberdar olmak için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

YouTube video

Pratik İngilizce Sesli Hikayeler Seti

Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler veya biraz temel bilgisi olup bunu geliştirmek isteyenler için Rahat İngilizce eğitim seti çok uygundur. Bu sette bulunan mini hikaye dersleri yukarıda izlediğiniz hikayelerden biraz farklıdır ve daha kısadır. Setteki her bölümün konusunu öğretmeye ve pekiştirmeye odaklanmış özel hikayelerdir.

Mini hikaye derslerinde, belli bir gramer konusunu iyice öğrenip otomatik olarak kullanabilmeniz için soru-cevap metodu kullanılır. Kısa hikayeden sonra, hikayeyle ilgili bir çok kolay sorular sorulur. Her sorudan sonra bir iki saniye cevap vermeniz beklenir ve doğru cevap söylenerek bir sonraki soruya geçilir.

Siz de dersi ilk dinlemenizde olmasa dahi, daha sonraki dinlemelerinizde cevapları yüksek sesle söylemeye çalışırsınız. Bunu kendinize bir oyun haline getirip, her seferinde cevapları daha hızlı ve doğru söylemeye çalışırsanız, İngilizce anlama ve konuşma becerinizi hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Şimdi aşağıdaki videoda örnek bir İngilizce hikaye dinleyip soru cevap metodu ile pratik çalışması yapabilirsiniz.

İngilizce Hikaye Dinle Konuşma Pratiği Yap

YouTube video

Rahat İngilizce seti içinde ayrıca sesli anlatımlı gramer dersleri ve mini hikaye derslerinin Türkçe anlamını öğrenebileceğiniz Extra dersleri bulunur. Tüm dersler mp3 formatında dinleme dosyalarından oluşmaktadır. Her mp3 dersine ait pdf formatında derslerin yazılı dokümanları vardır. Bu set içerisinden bir bölüm örnek İngilizce sesli hikaye dersini indirmek için şu yazımıza bakabilirsiniz: Ücretsiz İngilizce mp3 Dinleme Derslelri İndir!

Rahat İngilizce Sesli Hikayeler Seti İndirim Kuponu

İngilizce sesli hikayeler dinleyerek ve soru cevap metodu ile pratik yaparak konuşma becerinizi geliştirmek için Rahat İngilizce eğitim setini kullanmaya karar verdiyseniz size bir sürprizimiz var.

Sitemiz ziyaretçilerine özel 30 TL değerinde indirim kuponunu kullanarak Rahat İngilizce setini indirimli fiyattan satın alabilirsiniz.

Kupon Kodu: ingilizcetube

İndirim kuponunuzu kullanmak için burayı tıklayın!

Yukarıdaki linke tıklayarak Rahat İngilizce eğitim setini, bonus dersleriyle birlikte, 9 aya varan taksit imkanıyla satın alıp, tüm derslerinizi bilgisayara indirip şimdi İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Bu sayfayı aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak arkadaşlarınızla paylaştığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir