Ders 4: Teşekkür ve İstek Cevaplamak

Misterduncan video ingilizce derslerinin son bölümünde, İngilizcede teşekkür etmek ve memnuniyet bildirmek konusunu işlemiştik. Bugünkü dersimizde,  bu tür cümleleri cevaplamanın farklı yollarını inceleyeceğiz.

Birisi size bir soru sorduğunda, normal olarak ona bir cevap verirsiniz. İçerisinde “Please” (lütfen) kelimesi geçen bir cümle normal olarak bir cevaba ihtiyaç duyar. Cevabınız evet, hayır ya da belki olabilir. Ya da içerisinde cevabınızın sebebini bildiren veya bir şart bildiren daha uzun bir cümle kurabilirsiniz. Örnek cümleler için videomuzu izleyin.

Özellikle hayır cevabında, karşıdaki kişi bu cevabın sebebini öğrenmek isteyecektir. Hayır cevabı bazen yapılması çok zor bir şey olabilir. Daha sonraki derslerimizde çeşitli cevap şekillerini inceleyeceğiz.

Birine teşekkür ettiğinizde, size bir cümleyle karşılık verebilir. Örnek cümleleri videomuzdan izleyelim. Teşekkür etmek ve lütfen demek çok basit eylemlerdir. Onları kullanarak diğer insanlara saygılı duyan kibar bir insan olduğunuzu gösterirsiniz.

Misterduncan İngilizce Dersleri:

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir