Yeterli ve Dengeli Beslenme | Sağlıklı Adımlar

Yeterli ve dengeli beslenme nedir? Sağlıklı bir hayat için dikkat etmemiz gereken konuların başında kişisel temizliğimiz, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularını mutlaka öğrenmeli ve uygulamalıyız. Gelin şimdi bu konuyla ilgili hazırladığımız videomuzu izleyelim.

YouTube video

Youtube kanalımıza abone olmak için tıklayın!

Ne demişler “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” Bu söz bize sağlıklı yaşamanın önemini anlatır. Merhaba arkadaşlar bu videoda size sağlıklı bir yaşam için dikkat etmemiz gereken 3 konudan bahsedeceğim;

  • Temizlik
  • Beslenme
  • Ve Hareketli Yaşam

Sağlıklı Yaşam İçin Temizlik Şart

Vücudumuzu zararlı mikroorganizma ve bakterilerden korumak için temizlik çok önemlidir. Bu yüzden sık sık ellerimizi sabun ve suyla yıkamalıyız. Özellikle; yemekten önce ve sonra,  tuvalete gitmeden önce ve tuvaletten çıkınca, kapı kolları ve para gibi herkesin dokunduğu, mikroplu olabilecek şeylere dokunduğumuz zaman ellerimizi mutlaka güzelce yıkamalıyız.

Günde en az 2 kere dişlerimizi 2 dakika boyunca güzelce fırçalamalıyız. Kişisel bakımımıza ve banyomuza dikkat etmeliyiz.

Yeterli ve dengeli beslenme nedir?

Sağlıklı yaşam için BESLENME konusu çok önemlidir. Bunun için yeterli ve dengeli beslenme konusuna dikkat etmeliyiz.

Yeterli beslenme, vücudumuzun ihtiyacı olan her besinden yeteri kadar tüketmek demektir.

Dengeli beslenme ise ihtiyacımız olan besinleri belirli oranlarda ve düzenli olarak tüketmek anlamına gelir.

Hareketli Yaşam İle Sağlıklı Adımlar

Son olarak sağlığımız için hareketli yaşam çok önemlidir. Bilgisayar, tablet ve telefon başında saatlerce hareketsiz bir şekilde oyun oynamak bizim için çok zararlıdır.

Biz çocuğuz. Tabi ki oyun oynamalıyız. Ama en güzel oyun arkadaşlarımızla birlikte oynadığımız oyunlardır. Mümkünse güzel havalarda dışarıya çıkmalı, bol bol oynamalı ve hareket etmeliyiz.

yeterli ve dengeli beslenme nedir sağlıklı adımlar

Sağlıklı adımlar projesi için hazırladığımız animasyon ve sunum videosunda, yeterli ve dengeli beslenme nedir, temizlik ve hareketli yaşam için nelere dikkat etmeliyiz konularını öğreniyoruz.  Şehit Askeri Çoban İlköğretim okulu öğrencilerinden Zeynep Eda Erdem, bu videoda Sağlıklı bir yaşam için en önemli 3 konuyu bizlere açıkladı.

Sitemizde genel olarak İngilizce öğrenme hakkında paylaştığımız kaliteli içeriklerin yanı sıra, bazen bu tarz faydalı içerikleri de yayınlıyoruz. Videomuzu izleyip beğendiğiniz için teşekkür ederiz…

Bu videoda öğreneceğimiz konular:

  • Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur
  • Yeterli Beslenme nedir?
  • Dengeli Beslenme nedir?
  • Temizlik ve Kişisel Bakım nedir?
  • El yıkama (ellerimizi nasıl ve ne zaman yıkamalıyız?)
  • Diş fırçalama önemi (dişlerimizi kaç kere ve ne kadar fırçalamalıyız?)
  • Hareketli yaşam
Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir