E-Broker Dış Ticaret Eğitim Seti

İngilizce öğrenmek için çeşitli amaçlarınız olabilir. Bu amaçlardan en önemlisi ve yaygın olanı meslek ve çalışma hayatı, yani kariyer için olanıdır. İngilizcenin en çok kullanıldığı mesleklerden birisi de dış ticarettir. Şimdi sizlere yeni bir eğitim setinden bahsetmek istiyorum. E-Broker eğitim seti olarak piyasaya çıkan bu set, dış ticaret konusunda çok kapsamlı bilgiler içeriyor.

Dış ticaret komisyonculuğu olarak da bilinen e-broker mesleği günümüzün en popüler iş alanlarından birisidir. Son yıllarda Türkiye’nin ihracat rakamları, baş döndürücü bir hızla artarak, yıllık 150 milyar doları zorlar hale geldi. Bu rakamlar da bize, dış ticaret sektörünün nasıl bir istihdam potansiyeli olduğunu kanıtlıyor. Eğer meslek seçimi konusunda halen kararsızsanız, dış ticaret sektörünü ciddi bir şekilde düşünmenizi öneririm.

Şimdi bu dış ticareti her yönüyle bir düşünelim. Biraz sermayeniz varsa, yurt dışına ihracat yapan bir şirket kurabilirsiniz. Paranız yoksa da brokerlık yaparak çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Ya da bu sektör de kariyer düşünebilir, nitelikli insana ihtiyaç duyan büyük şirketlerde rahatlıkla prestijli bir iş bulabilirsiniz. Hemen aşağıdaki videoda, Bu İşte Para Var programının dış ticaretle ilgili 13 dakikalık sunumunu izlemenizi rica ediyorum.

E-Broker Eğitim Seti

Dış ticaret konusunda detaylı bilgiler bulabileceğiniz bu eğitim setiyle kendinizi bu alanda yetiştirebilirsiniz. Biraz öncede bahsettiğim gibi dış ticaret alanında yetişmiş, uzmanlaşmış bir insan direk olarak girişimcilik yapabilir. Yani kendi ürünlerini yurt dışına satabileceği gibi, başkalarının ürünlerinin ticaretini de uluslar arası alanda yapabilir.

Mal alım satımı yapmak için yeterli sermayesi veya kredisi olmayanlar, günümüzün en gözde mesleklerinden biri olan dış ticaret komisyonculuğu olarak da bilinen e-brokerlık yapabilirler. Bir E broker, geniş araştırmalar sonucu müşteriyi bulur. Onun ürün taleplerini karşılayacak üreticileri veya satıcıları bulur. Müşteri ve Satıcı arasındaki iletişimi sağlar. Son olarak da kendi komisyonunu bir sözleşme ile sağlama alarak gerçekleşen satış tutarı üzerinden %3, %5 komisyonunu kazanır.

Bir meslek seçimi olarak da dış ticaret sektörünü düşünebilirsiniz. E-broker eğitim seti ile dış ticaret öğrenip bu sektörde faaliyet gösteren yüzlerce, binlerce şirkette çok iyi şartlarda çalışabilirsiniz. Dış ticaret mesleği size, geleceği parlak bir kariyer fırsatı da sunmaktadır.

ebroker-egitim-seti

E-Broker Eğitim Seti İçeriği

Dış ticaretle ilgili bilmeniz gereken en önemli konuları başlıklar altında toplayan e-broker eğitim seti, yazılı dokümanların yanı sıra videolu anlatımlarla tüm konularda doyurucu bilgiler vermektedir. Şimdi konu başlıklarına göre içeriklerin nelerden oluştuğunu kısaca özetleyelim.

İthalat Dersleri

Bu bölümde ithalata dair her konuya hakim olabileceksiniz. İhtiyacınız olabilecek bilgilere kısa yoldan ulaşmayı öğreneceksiniz. Bölümün konuları şu şekildedir. İthalat nedir, nasıl yapılır? İthalatta iş akışı ve dikkat edilmesi gereken konular. İthalatta maliyet hesaplama ve İthalatta kullanılan belgeler.

İhracat Dersleri

Bu bölümde hem yazılı hem videolu derslerden oluşan içerik şu şekildedir. İhracat derslerine giriş. İhracat çeşitleri nelerdir. İhracatta kullanılan belgeler. Ürüne göre ihracat nasıl yapılır. Ülkeye göre ihracat nasıl yapılır. Transit ticaret nedir? Dahilde işleme rejimi. Hariçte işleme rejimi. İhracatta Kdv iadesi. Gtip nedir, nasıl bulunur? İhracatta hesap kapatma.

Dış Ticarette Teslim Şekilleri

Bu bölümde Dış ticarette incoterms olarak bilinen, uluslar arası ticarette tüm ülkelerde standart olarak kullanılan teslim şekilleri ve bunların kısa kodlarını öğreneceksiniz. Sigorta ve gerekli olan belgeler konusunu da yine bu bölümde yazılı ve videolu anlatımlarla kolayca öğrenebileceksiniz.

Dış Ticarette Pazar Araştırması

Dış ticaret konusundaki en önemli bölümlerden birisi de Pazar araştırmasıdır. Çünkü mevzuatı ve kanunları çok iyi bilseniz de müşteri bulamadıktan sonra bildiklerinizi uygulamak ve para kazanmak imkânsızdır. Pazar araştırması bölümünde, dış ticaret uzmanlarının kullandıkları yöntemleri öğreneceksiniz. Bu bölümde sadece müşteri aramayı değil, özel tekniklerle müşterilerin sizi bulmasını nasıl sağlayacağınızı da öğreneceksiniz.

Dış Ticarette Ödeme Şekilleri

Yazılı ve videolu anlatımlarla, dış ticaretteki para alış verişini risklere bulaşmadan nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Bu da dış ticaretin en önemli konularından biridir.

İngilizce Yazışmalar Rehberi

Günümüzde İngilizce bir dünya dilidir. Dış ticarette de tüm dünyanın ortak dili İngilizcedir. Dış ticaret yapmak isteyen, ancak ingilizce bilmeyenlerin kolaylıkla müşterileriyle iletişim kurabilecekleri yazışma örneklerini de e-broker eğitim setinde bulabilirsiniz.

Devlet Destekleri Rehberi

Bu bölümde yeni projelerinizi hayata geçirmek için gerekli olan hibe ve kredi programlarından nasıl faydalanabileceğinizi öğreneceksiniz. Bir projeniz yoksa, Pazar araştırması bölümünde öğreneceğiniz bilgilerle yeni proje oluşturmak için gerekli fikirleri öğrenebilirsiniz. Devletin, kendi işini kurmak ve iş yapmak isteyenlere sağladığı imkanları görünce çok şaşıracaksınız. Bu alanda çok geniş bir kaynak olan devlet destekleri rehberiyle projelerinize nasıl kaynak sağlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Lojistik Eğitimi

Bu bölümde dış ticarette, karayolu, havayolu, denizyolu, demiryolu taşımacılığı ve ihtiyacınız olan tüm lojistik bilgilerini öğreneceksiniz. Bu sayede lojistik firmalarıyla nasıl verimli çalışacağınızı öğrenebilirsiniz.

Alibaba.com Rehberi

Alibaba sitesi, dünyada ürün sahipleriyle müşterileri buluşturan en çok kullanılan sitelerden biridir. Bu site ve benzeri siteleri kullanarak ürünlerinizi dünyaya tanıtma yöntemlerini ve global müşterilerin ürün taleplerini bulmayı öğreneceksiniz. Günümüzde Türk şirketlerinin çoğunun Alibaba sitesini verimli kullanamadıklarını görüyoruz. Bu rehber sayesinde Alibaba sitesini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz.

E-broker nedir?

E-broker olarak çalışmayı düşünenler için hazırlanan bu bölümde, kendi ürünü veya şirketi olmadan, şahıs olarak nasıl çalışabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hem ihracat ve hem de ithalat yapan şirketlere danışmanlık yapabilirsiniz. Bu sayede danışmanlık hizmeti vererek para kazanabileceğiniz gibi, gerçekleşen ihracat ya da ithalat hizmetinden komisyon almak suretiyle de para kazanabilirsiniz.

Web Sitesi Kurma Rehberi

İsterseniz ürünlerinizle ilgili ya da firmanızla ilgili, veya kişisel bir web sitesi dış ticarette çok işinize yarayacaktır. Bu bölümde web sitesi kurmanın mantığını öğrenecek ve yarım saat içinde bir web sitesi kurabilir hale geleceksiniz.

 

Gördüğünüz gibi çok geniş kapsamlı ve detaylı bölümlerden oluşan bu e-broker eğitim seti ile, kendinizi dış ticaret alanında geliştirebilirsiniz. Bu alanda bir şeyler öğrenmek için piyasadaki kurslara yüksek ücretler ödeyerek katılabilirsiniz. Ya da e-broker eğitim setini kdv dahil 100 Tl den satın alıp evinizin rahatlığından kendi kendinizi geliştirebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir