İngilizcetube.com sitemizde, İngilizce öğrenmek ve İngilizcesini geliştirmek isteyenler için çok çeşitli ve faydalı dersleri hazırlayıp paylaştım. Özellikle devasa bir görsel kütüphane niteliği taşıyan Youtube sitesindeki yararlı olduğunu düşündüğüm İngilizce derslerini, sizler için toparladım, kategorilerine göre sınıflandırdım ve gerekli gördüğüm video derslerine Türkçe açıklamalar ekleyerek sizlerin derslerden en yüksek düzeyde faydalanmanızı amaçladım.

ingilizce-video-dersleriSitemizle yeni tanışan ziyaretçilerimizin ihtiyacı olan bilgiye kolay ulaşabilmesi için, İngilizce seviyelerini de göz önüne alarak bir yol haritası hazırlamanın faydalı olacağını düşündüm. Aşağıda sitemizdeki İngilizce dersleri hakkında genel ve özet bilgileri okuyabilir, İngilizce seviyenize göre istediğiniz derslerden başlayabilirsiniz.

İngilizce Eğitimi

Bir işi hızlı, kolay ve etkili yapabilmek için öncelikle onu nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Yani hızlı, etkili ve kolay İngilizce öğrenmek için ilk önce İngilizceyi nasıl öğrenmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Ülkemizde maalesef İngilizce eğitimi yanlış yöntemlerle yapılmaktadır. İngilizce Eğitimi kategorimizdeki yazılarımızı okuyarak, yanlış yöntemleri terk edip, doğru yöntemlerle İngilizce öğrenmeyi öğrenin.

Hızlı ve kolay İngilizce öğrenmek için doğru teknikler kullanarak İngilizce çalışma stratejinizi geliştirin. Bu şekilde klasik İngilizce eğitimi yöntemlerinden çok daha verimli bir öğrenme gerçekleştirecek ve İngilizcenizi çok daha çabuk geliştireceksiniz. Burayı tıklayarak İngilizce Eğitimi kategorimizdeki tüm derslerimizin listesini görebilirsiniz. Bu kategoride mutlaka okumanızı tavsiye ettiğim yazılarımız şunlardır:

Rahat İngilizce Dersleri

Klasik İngilizce eğitiminde yıllarca; ders kitapları okuyarak, gramer kurallarını ve kelime listelerini ezberlemeye çalışarak, sınavlar ve testlerle boğuşarak İngilizce öğrenmeye çalıştınız. Bir çok arkadaşımız, bu sıkıcı yöntemler yüzünden İngilizceden soğudu ve İngilizceyi öğrenemeden eğitimini yarıda bıraktı. Okullarda dayatılan yanlış yöntemlerle İngilizce öğrenmek için ısrar edip çalışanlarsa yavaş ve zor da olsa bir seviyeye kadar İngilizce öğrendi ama istediği gibi konuşamadı.

rahat-ingilizce-ogrenArtık bu sıkıcı ve hatalı yöntemleri kullanmak zorunda değilsiniz. Rahat İngilizce eğitim setindeki dersleri dinleyerek ve konuşarak İngiizce öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken eğlenceli ve kolay hikayeleri dinlemek ve basit sorulara cevap vermek. Rahat İngilizce mp3 formatındaki dinleme derslerinin pdf formatında yazılı textlerini takip ederek, kelimelerin yazılış ve telaffuzlarını öğrenebilirsiniz.

Rahat İngilizce derslerini nasıl kullanacağınızı öğrenmek için tıklayın!

Rahat İngilizce seti, sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler (yeni başlayanlar) ve biraz temel bilgisi olup, İngilizce anlama ve konuşma becerilerini geliştirmek isteyenler için hazırlanmıştır. Rahat İngilizce eğitim setini bitirdiğinizde, intermediate (orta) seviyesine gelmiş olacak, İngilizce günlük konuşmaları anlayabilecek ve temel düzeyde kendinizi ifade edecek kadar konuşabileceksiniz. Orta ve ileri seviye, yani anlıyorum ama konuşamıyorum diyen arkadaşlar için Efforltess English İngilizce setini tavsiye ediyoruz.

Effortless English Yöntemi

Biraz önce, ülkemizde İngilizce eğitiminin yanlış yöntemlerle yapıldığını söyledim. Bunun en somut delili, okullarda ve İngilizce dil kurslarında, yıllarca İngilizce eğitimi aldığımız halde istediğimiz gibi akıcı İngilizce konuşamayışımızdır. Son zamanlarda doğru yöntemlerle İngilizce eğitimi veren Effortless English sistemine rastladım ve bu sistemi sizlere ayrıntılı olarak anlatmaya karar verdim.

effortless-englishEffortless English, gramer kuralarına odaklanma yerine doğal olarak ingilizce öğrenmek gerektiğini savunur. Tıpkı çocukların ana dillerini öğrendikleri gibi, sadece dinleyerek ingilizce öğrenirsiniz. Effortless English sisteminin 7 basit kuralı vardır. Öncelikle bu kuralları öğrenip İngilizce çalışmalarınıza bu kurallar çerçevesinde yön vermenizi tavsiye ediyorum.

Effortless English kurucusu olan AJ Hoge, bu 7 kurala göre mp3 formatında ingilizce eğitim setleri hazırlamıştır. Bu setlerden ilki Original Effortless English setidir. Bu seti (intermediate) orta seviyede olan arkadaşlara tavsiye ederim. Yine AJ Hoge tarafından hazırlanmış olan diğer İngilizce eğitim seti ise Power English dersleridir. Bu ders setini de (upper-intermediate ve advanced) orta ve ileri seviye arkadaşlara tavsiye ediyorum. Effortless English kategorisindeki tüm yazıları okumak için burayı tıklayın.

Youtube İngilizce Dersleri

Günümüzde internetin yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla hayatımızda birçok şey değişti ve kolaylaştı. İnternet sayesinde eskiden büyük zahmetlerle yaptığımız işlerimizi bugün evimizden, oturduğumuz yerden yapıyoruz. İnternetle birlikte eğitim de evimize, ayağımıza kadar geldi.

Youtube sitesinde hemen her konuda videolar bulmak ve bir şeyler öğrenmek mümkün. Youtube İngilizce öğrenmek isteyenler için de çok büyük bir kaynaktır. Youtube İngilizce derslerini sitemizde paylaşırken, onları sınıflandırıyor ve gerekli gördüğüm durumlarda Türkçe açıklamaları video derslerinin altında paylaşıyorum. Sitemizdeki Youtube İngilizce derslerini kısaca açıklayacak olursak:

BBC İngilizce Dersleri

bbc-ingilizce-dersleriBBC ingilizce servisinin hazırlayıp Youtube’da yayınladığı dersleri sitemizden takip edebilirsiniz. BBC İngilizce derslerini paylaştığımız kategorilerimiz şunlardır:

İngilizce Deyimler

İngilizce deyimler bölümünde, bbc ingilizce servisinin hazırladığı video dersleriyle ingilizce deyimler öğreniyoruz. Bu bölümdeki derslerde espirili ve komik bir anlatım kullanılmaktadır. Böylece ingilizce deyimleri eğlenerek öğreneceksiniz.

İngilizce deyimler bölümünün konularına göre farklı alt bölümleri bulunmaktadır. Bunlar; Renk Deyimleri, Vücut Deyimleri, Yiyecek Deyimleri, Hayvan Deyimleri ve Spor deyimleri olarak ayrı kategoriler olarak sınıflandırılmıştır. İngilizce deyimler derslerinin tümünü görmek için burayı tıklayın.

The Flatmates İle İngilizce Öğrenmek

The Flatmates İngilizce videolarıyla, İngilizce listening pratikleri yapabilirsiniz. Video series şeklinde yayınlanan bu kısa ingilizce dinleme derslerinin her bölümünde ev arkadaşları olan kahramanlarımızın başından geçen olayları izliyoruz. The Flatmates İngilizce videolarını görmek için burayı tıklayın.

Jennifer İngilizce video dersleri

ingilizce-videoJennifer’in Youtube’da yayınladığı birçok ingilizce video dersleri bulunmaktadır. Bunların birçoğunu faydalı buluyorum ve sitemizde yayınlıyorum. Jennifer İngilizce video derslerini sınıflandırılmış olarak aşağıda ayrıntılı açıklamalarıyla belirtelim.

Amerikan İngilizcesi Dersleri

Okullarda ve ingilizce dil kurslarında, İngilizceyi ders kitaplarından öğrendiniz. Ancak ders kitaplarındaki ingilizce ile günlük hayatta, filmlerde ve sokakta kullanılan ingilizce çok farklıdır. Günlük konuşma İngilizcesini anlayabilmek ve aynı dilden konuşabilmek için gerçek ingilizce öğrenmelisiniz.

Günlük ingilizce konuşmalarda, ders kitaplarında bulamayacağınız slang (argo) ifadeler birçok idioms (deyimler), phrase (kelime grupları) ve expressions (ifadeler) kullanılmaktadır. Günlük ingilizce konuşmalarında telaffuzda ve gramer yapısında pek çok değişiklik meydana gelmektedir.

Amerikan İngilizcesi kategorimizde, ingilizce günlük konuşmalardaki bu değişiklikleri Jennifer hocamızla ayrıntılı olarak ele alıyor ve örnek ingilizce konuşmalarla öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. Buraya tıklayarak Amerikan İngilizcesi kategorimizdeki tüm dersleri görebilirsiniz.

İngilizce Gramer

Effortless English kurallarından ikinci kuralımızı anlatırken, gramer çalışmayın demiştik. Evet, akıcı ingilizce konuşmak için gramer kurallarına odaklanmamak gerekiyor. Çünkü konuşurken grameri düşünmeye vakit yoktur. Otomatik olarak, düşünmeden ve tercüme etmeden konuşmak gerekir. Ancak İngilizce yazmak için ve özellikle kariyeriniz için iyi puanlar almanız gereken bir takım İngilizce sınavları için gramer bilmek gerekiyor.

Jennifer ingilizce video dersleriyle ingilizce gramer bilgilerinizi geliştirebilirsiniz. Pre-intermediate ve intermediate (orta ve altı) seviyede olan arkadaşlar için Temel gramer video derslerini izlemelerini tavsiye edebilirim. İngilizce seviyesi, intermediate ve advanced olan arkadaşlar içinse Gramer video derslerini izlemelerini öneriyorum.

İngilizce Kelimeler

Jennifer İngilizce video dersleriyle ingilizce kelimeler öğrenebilirsiniz. Bu derslerin her bölümünde Jennifer, 3 ya da 4 İngilizce kelimenin anlamını açıklayarak örnek cümleler içinde bu yeni kelimelerin kullanımlarını gösteriyor. Derslerin sonunda küçük alıştırma bölümleriyle öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri test ederek, bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. İngilizce kelimeler derslerini görmek için burayı tıklayın.

İngilizce Telaffuz

Jennifer çok çalışkan bir öğretmendir. Yukarıdaki derslerin yayında telaffuz video derslerini çalışarak İngilizce telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz. Videoları izleyin ve öğrendiklerinizi tekrarlı olarak uygulamaya çalışın. Burayı tıklayarak İngilizce telaffuz derslerinin tümünü görebilirsiniz.

İngilizcede Çok Yapılan Hatalar

Bu bölümde Jennifer, İngilizce öğrenenlerin en sık yaptığı hataları inceleyerek, bu hataları nasıl düzelteceğimize ışık tutuyor. Common Mistakes in English dersleri, daha çok ileri seviye İngilizce öğrenciler için faydalı olabilir. Burayı tıklayarak Common Mistakes (İngilizcede sık yapılan hatalar) derslerini inceleyebilirsiniz.

Misterduncan İngilizce Dersleri

İngilizce kurslarında speaking club adı verilen ingilizce konuşma aktivitelerine katılanlar bilirler. Öğretmen çeşitli konular ortaya atar ve o konular hakkında İngilizce konuşmamız istenir. Ancak bazen konuşacak konu bulmakta zorluk çekeriz. Ya da konuyla ilgili ingilizce kelime bilgimiz yeterli olmadığından hissettiğimiz ve düşündüğümüz şeyleri ifade etmekte zorlanırız.ingilizce-dersleriMisterduncan tarafından yayınlanan ingilizce video dersler, bu konuda bizlere epey yardımcı olmaktadır. Misterduncan, belli başlı konular etrafında, en çok kullanılabilecek İngilizce kelimeleri bizler için derleyip onları cümle içerisinde örneklerle kullanır. Böylece, çeşitli konularda hem bilgi sahibi olmuş oluruz ve hem de İngilizce kelime bilgimizi geliştirmiş oluruz. Misterduncan derslerini görmek için burayı tıklayın.

Extra English Series

extra-english-series

Extra English serisi, İngilizce öğrenenler için özel olarak hazırlanmış, sitcom formatında eğlenceli ve öğretici bir programdır. İngilizce diyologlar rahatlıkla anlaşılabilecek düzeydedir. Ayrıca sitemizde yayınladığımız Extra English videolarında İngilizce altyazılar bulunmaktadır. Böylece İngilizce diyologları dinlerken aynı zamanda ingilizce altyazı ile okuyarak da takip edebilir, kelimelerin yazılışlarını da öğrenmiş olacaksınız. Extra English derslerini görmek için burayı tıklayın.

Tüm Derslerimiz için Site Haritası.

Paylaşmak Güzeldir: