Amerikan İngilizcesi

Amerikan İngilizcesi Ders 1

Bu videoda, çeşitli diyaloglar üzerinden yola çıkarak Amerikan İngilizcesini özellikle de günlük ingilizce, sokak İngilizcesi ya da konuşma İngilizcesi de denilen informal english özelliklerini öğreneceğiz.

Derste geçen diyaloglardaki slang yani argo ifadelerin anlamlarını, telaffuzdaki değişimleri ve gramer yapısındaki değişimleri inceleyerek Amerikan İngilizcesinin özelliklerini daha iyi öğreneceğiz. Bugünkü Amerikan İngilizcesi video dersimizde öğreneceğimiz yeni ifadelerin anlamları aşağıdaki gibidir.

Amerikan slang ifadeler:

Grab a bite of eat: aperatif yiyecek.

No rush: Aceleye gerek yok.

Amerikan İngilizcesinde Telaffuz:

Gonna: Going to yapısı, konuşma dilinde Gonna olarak değişmektedir.

Jus’ lemme grab a bite to eat: Bu cümledeki “Just” kelimesinin sonundaki “t” düşmüştür. “Let me” ifadesi, lemme olarak değişebilmektedir.

Amerikan İngilizcesinde Gramer:

We gonna leave soon?: Amerikan İngilizcesinde yardımcı fiiller bazen düşebilir. Tam cümle şu şekilde olacaktır: Are we gonna leave soon?

Yeah: bu ifade, konuşma İngilizcesinde genellikle “evet” (yes) demek için kullanılır. “Yes” yerine kullanılan (belki biraz daha argo olan) diğer ifadeler şunlardır: yep, uh-huh, mm-hm.

Yukarıdaki video dersimizi birkaç kere izleyerek Amerikan İngilizcesinde kullanılan ifadeleri örnekleriyle öğrenebilirsiniz. Sitemizde yayınlayacağımız yeni derslerimizi takip edebilmek için Rss abonelik adresimizi kaydedebilir, ya da buraya tıklayarak sitemizi google reader ya da igoogle’a ekleyebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

10 Comments

 1. Mesut

  Gercekten cok faydali dersler telafuz,dinleme,ogrenme acisindan cok guzel anlatilmis. tesekkurler paylasiminiz icin.

  • admin

   Merhaba Mesut, güzel yorumun için ben teşekkür ederim. Facebook ve Twitter gibi sosyal medyada sitemizi tavsiye ederseniz sevinirim. Böylece daha çok insana faydalı olabiliriz.

 2. şenay

  SELAM, BEN BURADA VİDEOYU GÖREMEDİM VE ÇALIŞTIRAMADIM. BENİM ŞUAN MP3 FORMATINDA KONUŞMA İNGİLİZCESİNE İHTİYACIM VAR. DİNLEYEREK ÖĞRENMEK İÇİN GEREKLİ. BU KONUDA YARDIM VE YÖNLENDİRME YAPABİLİR MİSİNİZ? TEŞEKKÜRLER.

  • admin

   Merhaba Şenay, Dersimizin en üstündeki Youtube videosunu kontrol ettim, çalışıyor. Sizin de videoyu izleyebilmeniz lazım. Bu sayfayı F5 tuşuna basarak yenileyin ve tekrar deneyin lütfen. Videonun orjinalini burayı tıklayarak Youtube sitesinde izleyebilirsiniz.

   Sitemizde Effortless English mp3 derslerini ayrıntılı olarak tanıtmıştık. Bu dersler, dinleyerek ingilizce öğrenmek için çok ideldir. Burayı tıklayarak Effortless English mp3 dersleri hakkında yazdığımız yazılarımızı okuyabilirsiniz. Sitemizde ücretsiz olarak paylaştığımız ingilizce mp3 derslerini görmek için burayı tıklayın.

 3. Numan

  Siteniz,çok güzel hazırlanmış,öğrenmemek için hiç bir sebep yok.bizlere bu imkanı sunmanız dan dolayı teşekkürler…

  • admin

   Merhaba Numan, sitemizi beğendiğinize sevindim. Olumlu yorumlarınız için ben teşekkür ederim. İngilizce eğitiminizde başarılar diliyorum.

 4. kübra

  site harika bayıldım amerikan ingilizcesini öğrenmek cok eglenceli.. tesekkürler

 5. fatma

  Harika site. Teşekkürler

 6. Fidan

  Muhtesem!Bu site bi harika!Tesekkurler!

 7. muhammet

  Eyvallah çok güzel bir site bütün ıngilizce siterinin toplamı bu.kadar iyi degil

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén