Amerikan İngilizcesi Ders 1

ingilizce video dersleri > Amerikan İngilizcesi > Amerikan İngilizcesi Ders 1
March 15, 2011 by
Filed under: Amerikan İngilizcesi 

Bu videoda, çeşitli diyaloglar üzerinden yola çıkarak Amerikan İngilizcesini özellikle de günlük ingilizce, sokak İngilizcesi ya da konuşma İngilizcesi de denilen informal english özelliklerini öğreneceğiz.

Derste geçen diyaloglardaki slang yani argo ifadelerin anlamlarını, telaffuzdaki değişimleri ve gramer yapısındaki değişimleri inceleyerek Amerikan İngilizcesinin özelliklerini daha iyi öğreneceğiz. Bugünkü Amerikan İngilizcesi video dersimizde öğreneceğimiz yeni ifadelerin anlamları aşağıdaki gibidir.

Amerikan slang ifadeler:

Grab a bite of eat: aperatif yiyecek.

No rush: Aceleye gerek yok.

Amerikan İngilizcesinde Telaffuz:

Gonna: Going to yapısı, konuşma dilinde Gonna olarak değişmektedir.

Jus’ lemme grab a bite to eat: Bu cümledeki “Just” kelimesinin sonundaki “t” düşmüştür. “Let me” ifadesi, lemme olarak değişebilmektedir.

Amerikan İngilizcesinde Gramer:

We gonna leave soon?: Amerikan İngilizcesinde yardımcı fiiller bazen düşebilir. Tam cümle şu şekilde olacaktır: Are we gonna leave soon?

Yeah: bu ifade, konuşma İngilizcesinde genellikle “evet” (yes) demek için kullanılır. “Yes” yerine kullanılan (belki biraz daha argo olan) diğer ifadeler şunlardır: yep, uh-huh, mm-hm.

Yukarıdaki video dersimizi birkaç kere izleyerek Amerikan İngilizcesinde kullanılan ifadeleri örnekleriyle öğrenebilirsiniz. Sitemizde yayınlayacağımız yeni derslerimizi takip edebilmek için Rss abonelik adresimizi kaydedebilir, ya da buraya tıklayarak sitemizi google reader ya da igoogle’a ekleyebilirsiniz.

Comments

10 Yorum on Amerikan İngilizcesi Ders 1

 1. Mesut on Sat, 29th Oct 2011 8:07 am
 2. Gercekten cok faydali dersler telafuz,dinleme,ogrenme acisindan cok guzel anlatilmis. tesekkurler paylasiminiz icin.

 3. admin on Sat, 29th Oct 2011 11:36 am
 4. Merhaba Mesut, güzel yorumun için ben teşekkür ederim. Facebook ve Twitter gibi sosyal medyada sitemizi tavsiye ederseniz sevinirim. Böylece daha çok insana faydalı olabiliriz.

 5. şenay on Tue, 15th Nov 2011 8:17 am
 6. SELAM, BEN BURADA VİDEOYU GÖREMEDİM VE ÇALIŞTIRAMADIM. BENİM ŞUAN MP3 FORMATINDA KONUŞMA İNGİLİZCESİNE İHTİYACIM VAR. DİNLEYEREK ÖĞRENMEK İÇİN GEREKLİ. BU KONUDA YARDIM VE YÖNLENDİRME YAPABİLİR MİSİNİZ? TEŞEKKÜRLER.

 7. admin on Tue, 15th Nov 2011 8:29 am
 8. Merhaba Şenay, Dersimizin en üstündeki Youtube videosunu kontrol ettim, çalışıyor. Sizin de videoyu izleyebilmeniz lazım. Bu sayfayı F5 tuşuna basarak yenileyin ve tekrar deneyin lütfen. Videonun orjinalini burayı tıklayarak Youtube sitesinde izleyebilirsiniz.

  Sitemizde Effortless English mp3 derslerini ayrıntılı olarak tanıtmıştık. Bu dersler, dinleyerek ingilizce öğrenmek için çok ideldir. Burayı tıklayarak Effortless English mp3 dersleri hakkında yazdığımız yazılarımızı okuyabilirsiniz. Sitemizde ücretsiz olarak paylaştığımız ingilizce mp3 derslerini görmek için burayı tıklayın.

 9. Numan on Wed, 18th Jan 2012 9:12 am
 10. Siteniz,çok güzel hazırlanmış,öğrenmemek için hiç bir sebep yok.bizlere bu imkanı sunmanız dan dolayı teşekkürler…

 11. admin on Wed, 18th Jan 2012 10:25 am
 12. Merhaba Numan, sitemizi beğendiğinize sevindim. Olumlu yorumlarınız için ben teşekkür ederim. İngilizce eğitiminizde başarılar diliyorum.

 13. kübra on Fri, 25th Jan 2013 7:12 pm
 14. site harika bayıldım amerikan ingilizcesini öğrenmek cok eglenceli.. tesekkürler

 15. fatma on Fri, 8th Feb 2013 10:38 pm
 16. Harika site. Teşekkürler

 17. Fidan on Sat, 13th Jul 2013 6:51 am
 18. Muhtesem!Bu site bi harika!Tesekkurler!

 19. muhammet on Tue, 30th Jul 2013 5:18 am
 20. Eyvallah çok güzel bir site bütün ıngilizce siterinin toplamı bu.kadar iyi degil

Bu dersle ilgili ne düşünüyorsunuz? Sormak istediğiniz bir şey var mı?...